Зростаючі, падаючі аспекти. Праві, ліві аспекти. Лекція 138.

5

Зростаючі, падаючі аспекти. Праві, ліві аспекти.

Зростаючі і падаючі аспекти.

Описуючи взаємодія Знаків (Овен в трігон до Лева, Овен в квадраті до Раку), ми розглянули як би половину кола, закінчивши розгляд опозицією Овна до Ваг. Тим не менш, якщо продовжувати рух далі по Зодіаку, з’ясується, що Овен в трігон не тільки до Лева, але і до Стрільця, у квадраті не тільки до Раку, але і до Козерога, секстилі не тільки до Близнюкам, але і до Водолія. Виникає питання, а чи однаково виявляють себе ці різні аспекти?

Однакові аспекти, які утворюються в різні боки, прийнято назвати Зростаючі/падаючі аспекти або праві/ліві. Взагалі кажучи, деякими астрологами прийнято вважати, що це одне і теж, однак, у своїй лекції я розділю ці поняття, і думаю, що до кінця її Вам стане зрозуміло, чому я це зробила.
Отже, ростуть і падають аспекти.

приклад 1.
молодий місяць

Найпростіше пояснити теорію зростаючих і падаючий аспектів на прикладі Місячного циклу.

З’єднання не буває ні зростаючим ні випадковим, ні правим, ні лівим З’єднання Місяць-Сонце це молодик. Далі, Місяць, починає віддалятися від Сонця, і ми називаємо цей період – зростаючий Місяць (тому що вона реально зростає, додаючи в світі кожен день).
через деякий час, Луна дійшла до першого секстиля з Сонцем, цей секстіль буде називатися зростаючим тому що буквально

приклад 1

Місяць росте, вона від з’єднання йде в бік опозиції з Сонцем, що для неї означає повний Місяць.

Далі, будуть послідовні квадрат і тригон – ЗРОСТАЮЧІ, з тієї ж причини – Луна йде від з’єднання до опозиції – від днів Гекати до дня Повного місяця – вона перебуває в світлі або зростає. Звідси і аспекти будуть зростаючі

приклад 1

І потім настане повний місяць. З точки зору аспекту – це опозиція, яка теж не буває ні зростаючої не падає, ні правою, ні ліворуч.
Після Повного місяця, Місяць починає убувати в світі, її світло «падає», звідси і аспекти будуть називатися падаючими.

приклад 1.
падаючі тригон, квадрат, секстиль

Приклад з Місяцем дуже зручний для того, щоб пояснити суть зростаючих і падаючих аспектів, але насправді, пара Планет може бути будь-якою. І тут, як завжди в разі аспектів, ми будемо стежити за більш швидкої Планетою.

Приклад 2

приклад 2

На цій карті відзначені:

Квадрат Венера –Уран – падає. Падаючий він тому, що, щодо Урану, більш швидка Венера, вже пройшла фазу опозиції до нього і зараз рухається до аспекту з’єднання. Ми прирівнюємо Венеру в Місяць (так як в своїх парах вони найбільш швидкі), а Уран до Сонця, і тоді, символічно, «світло» Венери щодо Урану падає – аспект падаючий

Квадрат Сонце – Плутон – падає. У цій парі більш швидке Сонце, і Сонце вже як би закінчує коло щодо положення Нептуна. Воно рухається від опозиції до з’єднання. Символічно, роль Місяця виконує Сонце, а роль Сонця (з першого прикладу) Нептун. Отже, СИМВОЛІЧНО його (Сонця) «світло» падає відносно Нептуна, і аспект теж падає.
а от щодо Юпітера, Сонце, що робить до нього секстіль, знаходиться в динамічному аспекті. Ще недавно, Сонце пройшло з’єднання з Юпітером, і тепер йде у бік опозиції. Його символічний світ зростає. І аспект, отже зростаючий.

Те ж саме і з квадратом Венера – Юпітер. Венера відокремилася від з’єднання з Юпітером і тепер «крокує» у бік опозиції, «нарощуючи світло» (символічно). Отже, і аспект зростаючий.

Тепер про те, навіщо це треба.

Загальна астрологічна традиція, визначає зростаючі аспекти, як аспекти «без досвіду», ми стикаємося з ситуацій в перший раз і ще не знаємо, як діяти.
А от аспекти падають, це як би аспекти з «багажем». Колись (можливо в минулих життях, для тих, кого не бентежать такі формулювання), ми вже мали досвід негармонійного (або навпаки, гармонійного) спілкування енергій цих Планет, і відповідно, прийшли в це життя вже з заготовками.
добре це чи погано – як знати?… напевно, залежить від того, ЩО ми винесли з цього досвіду.
Але, взагалі кажучи, ці судження, ОСОБИСТО ДЛЯ МЕНЕ, видаються дещо умоглядними. Я, чесно кажучи, дуже обережно ставлюся до всього, чого не можна перевірити.
Тому цінність поділу аспектів на ростуть і падають у рамках натальной астрології, для мене видається дещо сумнівною (звичайно можна закочувати очі до неба і багатозначно ректи «це у Вас з минулого життя», але це, не по моїй частині J)

АЛЕ!!! Дуже цікавим і доцільним, мені видається поділ аспектів на ростуть і падають, коли мова йде про транзитних аспекти Планет до свого натального положення.
Я не буду писати детальну статтю про цикли Планет (у всякому разі, не зараз), але, я думаю, Ви всі знаєте, що кожна Планета має свій цикл обігу.
У Місяця це 28 днів, у Юпітера-12 років, Урану 84 і т. д.
Розповім на прикладі Сатурна. Ви знаєте його цикл 28, 5 років.
Отже, опозиція буде десь близько 14 років (цикл поділена на 2). Значить два квадрати будуть в 7 і 21 рік (цикл поділене на 4).
Але в 7 років – квадрат буде зростаючим. Що зазвичай відбувається з дітьми в 7 років? Правильно! Вони йдуть в школу!!! Сатурн – соціальна Планета, значить, у цей період дитина вперше стикається з Сатурнианским кризою. І раз він робить це в перший раз, значить, досвіду ще немає! Йому потрібно буде вбудовуватися в соціальне середовище, з її обмеженнями, заборонами, зобов’язаннями, не маючи досвіду!
Другий раз, людина стикається з квадратом першого звернення Сатурна в 21 рік. З одного боку – це безумовний криза, час, коли ми підходимо до закінчення Вузу, треба знову вбудовуватися в новий соціум. Знову все буде по-іншому, ми позбулися звичних меж, але з’являться нові. Пам’ятаєте, як в анекдоті «все дитинство мучився від того, що потрібно вставати в школу до 8, не міг дочекатися, коли виросту. Дочекався! Тепер встаю на роботу о пів на шосту». Ось так і тут – знову криза. АЛЕ, з іншого боку, ми певним чином підготовлені до соціальним обмеженням. Ми їх знаємо. Так, вони помінялися, але для нас не новина, що вони будуть. Ось в цьому і полягає цінність і важливість такого поділу як ростуть і падають аспекти.
Праві і ліві аспекти

Думка, загалом, та ж. Аспекти, що складаються в фазі від з’єднання до опозиції, повинні відрізнятися від аспектів у фазі від опозиції до з’єднання.

Вважається, що ліві аспекти діють незалежно від волі людини – з ним відбуваються хороші (гармонійні аспекти) або погані (напружені) події не в результаті власних зусиль, а в зв’язку зі збігом обставин.

Праві навпаки, дають відповідні подія як результат власних зусиль, вияву власної волі. Більш того, деякими астрологами вважається, що праві аспекти більш сильні, ніж ліві.

Як правильно розрахувати правим або лівим вважається аспект (з’єднання і опозиції правими і лівими не бувають)?

Є два способи.
перший — ПОВЕРТАЄМОСЯ ОБЛИЧЧЯМ НА ПІВДЕНЬ!!! Далі, Знак, в якому перебуває Планета, чиє напрямок аспекту ми хочемо вивчити, ми ставимо в Зеніт (поміщаємо рівно над своєю головою), в такому разі, Знак, в якому перебуває друга Планета, аспект до якої ми аналізуємо, виходить від нас БУКВАЛЬНО з боку правої (правий аспект) або лівої (лівий) руки.

Наприклад, управитель 2 будинки Юпітер у Тельці, отримує тригон від Місяця в Козерозі, і квадрат від Марса в Леві.

Визначаємо напрямок аспекту – умоглядно ставимо Телець (там Юпітер, аспекти якого ми вивчаємо) точно над головою. Згадуємо, що рахунок Знаків у нас йде проти годинникової стрілки, значить по ліву сторону від Тельця, у нас виявляться: Близнюки, Рак, Лев, Діва, Терези. Скорпіон у нас буде в опозиції, а значить не буде мати ні правого, ні лівого боку.

А по праву сторону Знаки: Стрілець, Козеріг, Водолій, Риби, Овен.

Отже, Юпітер буде отримувати правий тригон від Місяця в Козерозі (Козеріг знаходився по праву руку від Тельця, якщо дивлячись на південь, поставити Тільця в Зеніт) і лівий квадрат від Марса в Леві – так як Лев перебував з боку лівої руки.

Таким чином, ми можемо говорити, що в зароблянні грошей (Юпітер керував у прикладі 2-м будинком), нам допомагають (тригон) сфери за які карті відповідає Місяць, тоді, коли ми прикладаємо до цих сфер зусилля (правий аспект). З іншого боку, заробляти нам заважають сфери Марса (квадрат), причому роблять вони це незалежно від наших власних старань.

Природно, якщо ми будемо дивитися аспект тригон Юпітер Місяць (у прикладі) не з позиції Юпітера, а з позиції Місяця, то вона буде отримувати лівий аспект від Юпітера, і відповідно допомогу від нього (можливо матеріальну – Юпітер упр. 2 будинки) незалежно від того, що для цього робить Місяць.

Другий метод.

Більш простий, на погляд моїх слухачів. Ставимо себе в центр карти, і «повертаємося обличчям» до БІЛЬШ ПОВІЛЬНОЇ ПЛАНЕТІ З ПАРИ, що стоять в аспекті.
Тепер дивимося, з боку якої руки від ПОВІЛЬНОЇ ПЛАНЕТИ варто більш швидка, то напрямок аспекту і буде.
У нашому прикладі – Юпітер у Тельці, Місяць у Козерозі.
Якщо дивитися на Юпітер у Тельці, то Місяць буде від нього по праву руку. Отже – для Юпітера аспект з Місяцем буде правим.
В принципі, вважається, що напрямок аспекту потрібно визначати тільки дивлячись на більш повільну і визначаючи де від неї знаходиться більш швидка. Але логіка не зрозуміла – адже більш швидка Планета теж щось символізує та по відношенню до неї як-то виявляється і більш повільна, тому, я вважаю, що можна подивитися і на більш швидку і визначити де стосовно неї варто більш повільна.
У нашому прикладі, якщо встати в центр карти і дивитися на Місяць у Козерозі, то Юпітер у Тельці буде від неї по ліву руку – аспект Місяць – Юпітер щодо Місяця буде лівим.

Не багато астрологи використовують напрямок аспекту на практиці, але він описаний у більшості астрологічних підручників, а, отже, багаторазово був перевірений вивчають, які в більшості випадків підтверджували його дієвість.

Заморочилсь? ?
а тепер найцікавіше

ПРОБЛЕМА В ТОМУ, що великий астролог Клод Даріо що жив в 16 столітті, на основі праць якого було вивчено безліч сучасних астрологічних авторів, випадково або через незнання (або через незнання або недогляд переводчка) ДОПУСТИВ ПОМИЛКУ!!!!!!!!!!!!!!!! Назвавши праві аспекти лівими, а ліві правими!!! Таким чином, на сьогоднішній момент ця помилка «гуляє» у величезній кількості підручників з астрології.

Більше того, частина астрологів, вважає, що ліві аспекти це те, що залежить від Альтернатива а інші, те що він неї не залежить. І тоді перша половина думає, що праві це те, що не залежить від Альтернатива а друга – що саме в правих-то воля Альтернатива і проявляється.
В результаті ми отримуємо 4 категорії відношення до напрямку аспекти:

 • Ліві (які і насправді ліві) – залежать від Альтернатива
 • Ліві (які насправді ліві) – не залежать від Альтернатива
 • Ліві (які насправді праві) – залежать від Альтернатива
 • Ліві (які насправді праві) – не залежать від Альтернатива.
 • При цьому, всі 4 категорії учнів У ПЕРЕВАЖНІЙ БІЛЬШОСТІ ВИПАДКІВ підтверджують відповідність своєї теорії напрямки аспектів, практичних результатів. І ті, хто аналізував правильно і ті, хто аналізував неправильно, погоджуються, що напрямок аспектів працездатна теорія, яку можна застосовувати на практиці.
  Пояснювальна сила астрології величезна. Якщо ми знаємо результат, то обов’язково знайде для цього показання в карті. Або, бачачи показання, на які вкрай суб’єктивні категорії, завжди, силою свого переконання зможемо переконати Альтернатива, в своїй правоті. Проте, якщо підходити критично, то для мене, така здатність бути правильною і у правильному і неправильному варіанті — пряма вказівка на непрацездатність методики. Хоча, звичайно, критичного досліднику, можливо, має сенс витратити СВІЙ час для того, щоб зробити СВІЙ власний висновок.

  Інформація про дистанційне навчання Астрології на моїх курсах, знаходиться ось тут

  Відправити карту на конкурс можна ознайомившись ось з цими правилами

  Для того, щоб нічого не пропустити, не забувайте підписуватися як на статті так і на коментарі до них.

  www.astrologbrova.com

  Аспекти ліві аспекти, падаючі аспекти, праві аспекти, зростаючі аспекти, зростаючий квадрат

  Навігація по записах

  Сходяться, розходяться аспекти. Завершені, незавершені аспекти
  Відео-урок. Аспекти частина 1.

  10