Знаки Зодіаку. Овен. Лекція 8.

7

Лекція 8. Знаки стихії Вогонь. Овен

Сьогодні ми з Вами почнемо вивчення Знаків Зодіаку. І тут нам знадобиться всі те, що ми вже встигли з Вами дізнатися з попередніх лекцій.
Ми вже з Вами говорили про те, що знаки об’єднуються в групи за різними показниками, зокрема, за стихіями, хрестів, зонам. І маючи загальним якийсь із показників, представники різних Знаків в чомусь схожі – всі Вогненні –активні та пристрасні, Водні – чуттєві й глибокі, фіксований інертні, а мутабельні – мінливі.

Але очевидно, що кожен Знак повинен мати щось дуже своє, глибоко особисте, що відрізняє його від всіх інших нехай навіть споріднених за групами.

І цими індивідуальними якостями, є Планети, які формують Знак. Що значить формують? Це означає, що кожна з Планет, яка займає в цьому Знаку особливе положення (див. нижче), тим або іншим чином, передає цьому Знаку свої якості.
таких Планет 4 (у більшості випадків)
– диспозитор – управитель Знака
Елеватор – Планета знаходиться в цьому Знаку в екзальтації.
Оппозитор – Планета у вигнанні
Хумилер – Планета в падінні.
Пізніше, в курсі «астропсихологія» ми буде робити на цих Планетах особливий акцент. Будемо розбирати що і яким чином треба виправляти. Поки – управителі Знака важливі нам для того, щоб розібратися ЧОМУ Знак наділений тими або іншими характеристиками.

диспозитор – передає якість у вигляді прямого потенціалу, скажімо прямий потенціал Марса – сила, Венери – бажання і т. д.
Слово «потенціал» в даному випадку треба розуміти буквально. Це дійсно якесь якість, яке закладено в Знаку апріорі, воно активно, воно обов’язково хоче проявитися, і більш того, обов’язково проявиться. Ось тільки ЯК воно проявиться на ранній стадії абсолютно не зрозуміло. Тобто маючи справу з Овном – диспозитором якого є Марс, ми маємо потенціалу силу. Але ПОКИ, коли народжується дитина, ми не знаємо, у що ця сила виллється – людини, здатного захистити слабких, або в людини здатного відібрати у слабких. Поки очевидно лише одне – людина сильна.

Елеватор – Планета, розвиваючи принцип якої, задається вектор для розвитку Диспозитора.
найчастіше, в Знаку якості Планети-елеватора представлені в кращому вигляді.
Оппозитор – хвора мозоль Знака. Вкрай чутливе до зовнішнього оцінювання якість. Як правило, створюється відчуття, що Знак якості цього не має, хоча в більшості випадків, з цією Планетою пов’язаний самий серйозний комплекс, який маскується гіпертрофованим проявом диспозитора. Але людина часто настільки звикає до того, щоб не помічати це найболючіше місце, що дійсно починає думати, що у нього з якостями цієї планети все добре. Побачити себе з боку, зрозуміти свій пробіл буває дуже важко.
Хумилер – якості цієї Планети постійно «сверблять» хочуть проявитися, але старанно притоптываются диспозитором. Найчастіше, ці якості придушуються проявом диспозитора, хоча для деяких Знаків характерно навпаки «випинання» якостей хумилера, щоб ніхто не здогадався, що насправді, Натів ними об’єктивно не має.
Добре те, що незалежно від того, задавливаем ми якості цієї Планети чи ні, зовнішнє оточення, нам все одно постійно і настирливо буде нагадувати – у тебе немає цього якості! Вияви це якість! Вияви це якість, а не то буде гірше! І т. д.
Поки це пояснення здається складним. Але при розборі Знаків Ви здивуєтеся наскільки все просто і логічно.

Знаючи ці Планети, можна дуже глибоко зрозуміти символізм Знака, а отже і людини, з вираженим Знаком.
А найголовніше, можна зрозуміти, що ж робити, якщо Ви або Ваш близький, є яскраво вираженим представником того чи іншого Знака.

Перш ніж приступити до опису Знаків, хотілося б відразу нагадати, що ми з Вами займаємося вивченням астрології, а значить спочатку не ставимо собі завдання описати по Знаку або з хреста, або по Планеті чи по якомусь ще ОДИНИЧНОГО показника ОСОБИСТО ВАС!!!!
Для того, щоб описати конкретну людину, нам знадобитися конкретна карта, з усіма необхідними даними. Поки ми з Вами займаємося тим, що нанизуємо на ниточку нашого майбутнього мереживного кольє під назвою «індивідуальний гороскоп» чергову бусинку. Не більше того.

І ще одна ремарка – Ви відчуєте в Знаку багато близького до самого себе, в тому випадку, якщо цей Знак буде у Вашому гороскопі виділеним. Що значить виділений? Знак буде виділено тоді, коли в ньому знаходиться:

1. Сонце ЧИ Місяць – але якщо в Знаку знаходиться тільки одна з цих Планет і при тому в гордій самоті, і цей Знак не має якихось інших показників «выделенности», то якості Знака будуть для Вас важливими, але не єдино важливою. Ви знайдете в собі ще багато чого від інших Знаків.
2. Сонце І Місяць – Знак однозначно матиме на Вас сильне вплив (хоча можливо і не тільки він один).
3. Знак АСЦ-та, особливо якщо в першому будинку немає Планет.
4. Синтез-Знак, якщо він один.
5. Знак, в якому перебуває 3 і більше Планети, особливо якщо хоча б одна з них Сонце або Місяць.
6. Крім того, виділеної може бути Планета, керуюча відповідним Знаком, і вона так само може давати своє значення. Скажімо на АСЦ може бути Марс, і вже по цьому багато від Овна буде для Вас актуальним.

чим більше вказівок на домінування Знака Ви знайдете, тим яскравіше буде його прояв.

ОВЕН

Кардинальний Знак Вогняного тригона, Зона творення (творіння).
Дуже яскраві, відкриті, чесні і нехитрі люди, наділені масою талантів, або вже принаймні безліччю здібностей.
До Овнам не можна ставитися байдуже, практично всі хто їх знає, відчувають до них відчутні емоції – їх або люблять, або категорично не терплять. І є за що – перші вважають їх дуже цікавими, сильними, і разом з тим позитивними людьми, легкими на підйом (кардинальний хрест), здатними вести за собою. Вміють щиро радіти чи переживати – дуже живими і спонтанними – цими якостями Овнів наділяє Сонце – елеватор Знаку, який, як Ви пам’ятаєте має проявляти тут свої найкращі якості, і Марс – сила, яка не може не приваблювати.

Інші сильно дратуються при вигляді Овнів знову ж таки з-за їх активності, нескінченного власної думки на все на світі, бажання виділитися і бути скрізь першими і кращими. Їх часто вважають вискочками. І це теж, по-своєму правда – тобто об’єктивно, з боку людей, що не потрапили під чарівність Овна, вони саме так і виглядають. Але Овна не можна змусити бути тихіше або стриманіше – тут Сонце кульмінує – це дуже сильне становище для планети, крім того, це Вогненний Знак, кардинального хреста!!! Він дійсно гучний, точніше навіть сказати не галасливий, а гучний – його завжди чутно, його «пісню не загубишь, не вб’єш!»
Дуже часто можна почути думку, що Овни хочуть бути в центрі уваги, просто зі шкіри геть лізуть, для того, щоб чиюсь увагу отримати. Це не так. Тобто Овни, дійсно, часто бувають в центрі уваги. Це така Овенская «фішка» але не тому що вони ХОЧУТЬ цього уваги, а тому що до них тягнуться.
згадайте Овен — перша Зона космограми – Зона творення – енергія Знака транслюється не для того, щоб на її досконалість звернули увагу, а просто тому що вона Є! (зони )
Це перший квадрант космограми (тобто східна і нижня півсфера) а значить, націленість глибоко лише на себе, на свої відчуття.
Тут – вигнана Венера – а Венера дає здатність орієнтуватися на інших, на сторонню оцінку.
Крім того, Овен – Вогненний Знак, кардинального хреста (вогонь , кардинальний хрест ), тут немає хитрощі і будь-б то не було соціальної продуманості зовсім. Мені дуже сподобалося вираження однієї моєї чудової колеги, воно стосувалося, правда, не Овна, як Знаку, але для останнього підходить просто вражаюче – «прямий, як двері!» Ось Овни, саме «прямі як двері». І в поганому сенсі – вони часто бувають недоречні з цією своєю прямотою. І в хорошому – це люди, без двозначностей.
По-суті, нічого того, що зробило б Овна стяжателем слави і почестей, у Знаку просто немає! Він транслює свою енергію просто тому, що вона є, виробляючи при цьому на оточуючих просто карколомне (в хорошому або поганому сенсі) враження.
Вогонь, будучи постійною стихією, дає Овну чесність, Сонце — впевненість у власній правоті, а Марс – силу для її доведення.
Тому відстоює свої позиції Овен дуже завзято. І справа не в тому, що він сперечальник по натурі, для цього повинні бути додаткові свідчення – тобто для суперечки, як для поєдинку розуму і красномовства звичайно повинні бути показання з боку Меркурія. Тут суть не в спорі як у ментальному розвазі, а в любові до правди! Овен ДУЖЕ правдивий, саме його найточніше характеризує теза – кажу що думаю.
Хоча треба зазначити, що у Овнів прекрасна логіка, вони чудово тримають лінію розмови, і, природно, добре сперечаються, але суть спору – це відстоювання істини, а не ментальне розвага – знову Марс і Вогонь.
Овен дійсно вважає, що на правду ображатися не можна – бо це правда, та не бачить у критиці інших людей нічого поганого — Венера у вигнанні. Планета яка допомагає орієнтуватися на інших людей тут у вигнанні – тобто представляє внутрішню, приховану глибоку психологічну проблему.
Простий, звичайний Овен (мається на увазі людина, не спантеличений питаннями духовного зростання)– абсолютно не сприймає інших людей, як самодостатніх особистостей. Для нього інші люди, як це не дивно, навіть близькі, мають багато в чому прикладний характер – прикладної у сенсі «прикладений до себе». Всі інші люди сприймаються через «Я». «Я люблю», «я не люблю». Любити вони можуть дуже палко, так само палко можуть і не любити (хоч людей, хоч ситуації, хоч речі), але от чого у них немає зовсім це об’єктивності – тобто вміння дивитися на речі або людей – з нейтральної позиції, все тільки через себе.
Їх часто вважають егоїстами, але це не так. Тобто може бути в деякій мірі і так – треба визнати, що Християнство, як і будь-який інший Вогонь в цілому, про себе не забуде ніколи. Але цей егоїзм стихиен – в ньому немає умислу – він просто вважає себе унікальним. Тут як раз ось цей момент треба підкреслити – найчастіше Овни, вважають себе не найкращими (що властиво, наприклад, Лева), а саме унікальними – знову ж екзальтація Сонця – тобто прояви ним своїх найкращих якостей.
Тому Овни, обожнюючи визнання своїх достоїнств, не терплять лестощі – вони її відчувають дуже, і категорично не сприймають. Просто вони, що називається «знають собі ціну» і точно знають що у них маса реальних переваг, а якщо людина лестить, значить він вважає його реальні переваги нікчемними, а це вже неприпустимо!!!
Овни сміливі і рішучі (обитель Марса), дуже благородні (екзальтація Сонця). Вони запальні, природно – управитель Марс (треба відзначити, що управитель Знака проявляється ПРИРОДНО – тобто це ВСІ якості і хороші і погані, на відміну від елеватора – де тільки найкращі, з доступних на відповідному рівні розвитку людини), можуть бути навіть агресивні. Але так як це кардинальний хрест, то гнів дуже швидко стихає, і Овен потім, як правило шкодує, про раптовому випаді (а найчастіше спалахи бувають саме раптовими – Хрест кардинальний, плюс Марс). Його дуже легко вивести з себе – причини ті ж, але варто звернутися до його шляхетності – тобто залучити елеватора – Сонце, буяння Овна остигає.
Взагалі Овен самий нестійкий в енергетичному сенсі Знак Зодіаку – і причин на це безліч – хрест кардинальний – різкі спади, або точніше перепади станів. Стихія Вогонь – закінчилося паливо – Вогонь погас. Марс, що дає найпотужніший сплеск енергії (або точніше у разі Овна, більш доречно говорити «удар по голові» — Марс управляє і ударом головою і енергією), не в стані надовго утримати її, тим більше що Сатурн – Планета керуюча часом в цьому Знаку в падінні – а значить і в якості обмежень і в якості «покарання» або розплати за використання (тим більше не правильне, не раціональне використання) енергії будуть час і правила.
Овну не дають енергію надовго — Сатурн контролює надлишкову активність Марса, обмежуючи її коротким часом, інакше Овни точно «усі гори звернуть, і всі ріки назад повернуть». Тому, як тільки Овен отримує такий потужний заряд (якась ідея його поглинає), він мчить «як ошпарений», нічого не бачачи і не чуючи, нічого не помічаючи, ні аргументів з боку, ні боязких спроб внутрішнього голосу переконати що ідея, м’яко кажучи, не найкраща. Овен вже загорівся – далі нічого немає!!! Тільки зараз, тільки це справа, тільки ця думка!!! Пам’ятаєте, ми говорили, що кардинальним Знаків властиве сильне відчуття поточного моменту.
І це стосується всього – і самих великих цілей, який, на думку Овна повинні реалізовуватися негайно, і будь-швидкоплинних ситуацій.
У цей момент, спонукуваний черговий своєю ідеєю він чарівний!!! Він дійсно здатний надихати інших людей, запалювати, вести за собою (хоча для нього це не так вже й важливо – важливо діяти – Марс). Дуже багато людей потрапляють під його непереборне чарівність.
Але мінус очевидний – Овен гарний на коротких дистанціях, або як «ракетоносія», вивів, відпустили і все! Далі вже інші люди.
До речі сказати, якщо Ви запросили Овна в якусь справу, то не затягуйте!!! Якщо Ви щось плануєте, та збираєтеся скооперуватися в цій справі з Овном, то спочатку все прорахуйте, а вже потім кличте його. Овни не розуміють ідей, які не будуть реалізовані зараз же! Якщо їх щось зачепило, то на це відпущена енергія – енергія треба відзначити божевільна, така, яка може реально згорнути гори – тобто це енергія народження нового (Зона творіння, кардинальний Вогонь, Марс – управитель), як Ви пам’ятаєте, ми говорили про те, що ця енергія нагадує удар по голові – вона ОГЛУШИТЕЛЬНА! А часу немає – хумилер Сатурн! Тому для того, щоб вирішити поставлену задачу, треба бігти прямо зараз. Зволікання – і все!!! Запал скінчився!..
Він не з тих людей, з ким буває нудно. Але сам нудьгувати, точніше навіть впадати в стан близький до депресії може. Це значить прийшов період Сатурна – хумилера Знака, а значить, потрібно терміново організувати йому якусь бурхливу діяльність, від чергової грандіозної ідеї, до простої але енергійній прибирання квартири, або хоча б просто по стадіону побігати.
Якщо ж він без видимих причин впадає в буйство, це так само означає не реалізовану Марсіанську енергію – треба терміново виводити його з цього стану.
На жаль, Овнам можуть бути властиві й розчарування і депресії – це теж вплив Сатурна – хумилера Знака, як «розплата» за нераціонально розтрачену енергію. Адже відсутність якостей Сатурна як інструменту, що не дає можливості Овну хоч скільки – небудь планувати свою активність. Він не може розрахувати сили, і часто надаватися що справа, яку він так натхненно почав, і яке так багато обіцяв – закінчилося нічим! У нього не вистачило сил – звідси депресія, розчарування, яке він так само схильний транслювати на всю решту життя, але яка, на щастя, на практиці так само короткочасна як і період небувалої активності.
На жаль, з підпорядкування у нього теж буває кепсько – хумилер Сатурн – цих якостей немає. А начальник буде такий, який постійно буде вимагати від нього дотримання встановлений правил (хумлер це оцінка нашої поведінки зі сторони, причому оцінка, яка в силу обставин не може нами ігноруватися).
Дуже цікаво буває, коли начальник сильним Овном керує іншим сильним Овном – Овен-начальник сам не дотримуючись жорсткого розпорядку всю душу вийме з підлеглого який буде теж намагатися від жорстких вимог піти.
Тепер важливо зрозуміти, що ж робити? Як взаємодіяти з людиною, у якого виражений Овен гороскоп?
Очевидно, що власникам вираженого Овна сверхмеры дано – Марса – активності і сили.
Та при цьому не вистачає якостей Венери і Сатурна – уміння орієнтуватися на інших людей, і організовувати самого себе.
Найголовніша проблема, звичайно ж, Венера – так як у людини не просто немає відповідних якостей, а крім йому це НЕ ОЧЕВИДНО, що у нього їх немає. Тобто якщо ми говоримо про якість хумилера, то не сумнівайтеся, світ навчить Вас з ними рахуватися – постійно будуть потрапляти люди, які будуть говорити Овну – не лізь, не можна, ти запізнився, ти порушив і т. д. Хочеш не хочеш, статут отримувати нескінченні докори (це в кращому випадку), навчишся і на роботу вчасно приходити, і швидкість на дорозі, не перевищувати і навіть худо-бідно розраховувати свої сили.
А от про те, що він найчастіше буває упереджений, що саме він найчастіше буває ініціатором конфлікту (провокатор – тобто пасивної складової може бути і інша людина, але зовні ситуацію ініціює саме Овен. Скажімо хтось «шушукався» за його спиною, так скажемо «між собою» — можна було б і не помітити, але Овен підійде і скаже – «що це Ви тут про мене за моєю спиною шепчетесь! Говоріть в очі!» і при необхідності ще й в око дасть). Ось це йому важко визнати, взагалі важко зрозуміти. Ну не кажучи вже про те, що він буде обурений звинуваченнями у «прикладному» ставленні до інших людей.
Даність, яка прийшла до нас у вигляді виділеного Знака треба опрацьовувати, треба вчитися напрацьовувати якості яких немає, пом’якшуючи надмірність якостей, які дано в надлишку.

Як працювати з Овном в довготривалих програмах опрацювання якостей?
– взагалі всю роботу, яка проводиться з людиною, з метою балансування якостей потрібно проводити ТІЛЬКИ тоді, коли людина знаходиться в нормальному стані з точки зору диспозитора Знака.
Тобто, скажімо, якщо Ви хочете поговорити з Овном про якісь його Венеріанських «прогалини», він у цей момент не повинен бути роздратований або захоплений якоюсь ідеєю настільки, що не готовий буде чути взагалі нічого іншого. Він не повинен бути втомленим (це енергія Сатурна, і тоді всі Ваші розмови про те, що йому треба бути м’якше з молодшим братом, буде сприйматися тільки як нотації, чергові обмеження, тобто через Сатурн), або зайнятий чимось важливим.
Спокійне рівне стан – починати таку розмову потрібно обов’язково з «я тебе люблю» — якщо це близьке, або «ти прекрасна людина!» якщо скажемо колега чи підлеглий. Тобто Венеру треба включити, на неї треба «налаштувати». Далі включаємо Елеватор — в даному випадку – Сонце – благородство і Диспозитор – Марс силу.
У прикладі з молодшим братом – дитина спокійна, не втомився і не перебуває на взводі (скажімо після конфлікту з цим самим братом). Мама – я тебе дуже люблю, ти мій захисник, ти мій помічник, я на тебе дуже розраховую (Венера, Марс, Сонце) – я б дуже хотіла щоб ти був м’якше з Дімою, він ще маленький і багато не розуміє, і він теж потребує твій допомоги, тільки ти його можеш навчити як чинити добре, а як погано, але кулаками цього не досягнеш… – тобто не «ТИ НЕ ПРАВИЙ», а «ЗРОБИ МЕНІ ЛАСКУ, ЗРОБИ МЕНІ ПРИЄМНО!/// ВИЯВИ БЛАГОРОДСТВО» і т. д.
Якщо ж Ви є свідком або тим більше учасником конфлікту – скажімо дитина неадекватно себе веде по відношенню до Вас (або дорослий), б’ється – якщо Ви будете кричати, а тим більше бити – ефект буде зворотний – Ви тільки підсилите дію і без того надмірно і неадекватно активного Марса!!!
А ось до совісті – тут і Сатурн і Сонце закликати можна, можна образитися – позбавити можливості з собою спілкуватися до виправлення ситуації. Ви тоді виступите в якості хумилера – людину ззовні, який «оцінив» його дії і ввів на них «обмеження». Але саме образитися, до вибачення – причому Овнові, як і будь-якого іншого нечувствительному Знаку про це краще сказати, сам може «не допетрити» та ще й на вас образиться, що Ви на нього образилися. Але раз Ви включаєте Сатурн, то і пояснити повинні все чітко і виразно – за що і до яких дій.
При цьому Боже, сказати щось типу «я тебе більше не люблю!», «мені такий не потрібен, я іншого знайду!» і т. д. – це удар по Сонцю – вже він образиться на Вас (якщо дорослий) або втратить у Вас віру (якщо дитина). Але на мій погляд, цей метод взагалі ні до одного Знаку не підійде.
Наша мета, не посилити негативні якості, а навпаки, закликати до кращим. Тому сказати про свої почуття (Венера), і чекати вибачень (Сатурн), на деякий час позбавивши свого товариства (хоч просто відвернувшись), найкращий варіант.

Інформація про дистанційне навчання Астрології на моїх курсах, знаходиться ось тут

Відправити карту на конкурс можна ознайомившись ось з цими правилами

Для того, щоб нічого не пропустити, не забувайте підписуватися як на статті так і на коментарі до них.

www.astrologbrova.com

Знаки Зодіаку Знаки Зодіаку Овен, Управителі Знаків

Навігація по записах

Планети в астрології. Вступна лекція 7.2.
Знаки Зодіаку. Лев. Лекція 9.

27