Як «змусити» чоловіка виконувати обіцянку?

2

Ось такий запит надійшов від однієї з наших учениць. Дослівно: як змусити чоловіка виконувати обіцянку? Давайте розбиратися: звідки береться примус, потрібно його використовувати, як все-таки ефективно впливати на свого партнера.

Слово, яке викликає у мене напруження в даній фразі — «змусити». Змусити — це примус, це відсутність бажання у тієї сторони, яку змушують, це нерівноправність сторін, це тиск, це відсутність свободи, повітря. В якій рольової моделі можна змусити людину щось зробити?

1. Батько змушує дитину.
2. Наглядач — ув’язненого.
3. Агресор — жертву.

Якщо ви хочете змусити чоловіка щось зробити і не відносите себе до цих рольовим моделям, то ваші спроби марні.

Відразу обмовлюся, що той, хто змушує кого-небудь виконувати обіцянку, сам стає агресором. А партнер постає в цій ситуації жертвою. До речі, ви можете не вимовляти слово «змусити», але у вашому полі все одно вважається напруга. І партнер це відчуває. А так як за соціальними параметрами він — не ваша жертва, то й виконувати обіцянку не буде. Більше того, він напевно ухилитися від вирішення і буде тягнути час.

Важливо: кожен, хто намагається використовувати інструмент «змусити», коли-то давно випробував його на своїй шкурі, побувши в ролі жертви.

Як слово «змусити» працює в дитинстві?

Наприклад, батько вимагає, щоб дитина з’їв манну кашу. Бо настав час сніданку і треба вибігати на роботу. Тому що мама запізнюється. Тому що тато краще знає, яку кашу і скільки треба з’їсти. Тому що не можна викидати недоїдену їжу. Тому що…

Думка дитини нікого не цікавить. Дитя не вміє висловити, що його з ранку нудить, що сьогодні його тіло не хоче манну кашу, що він взагалі не голодний, тому що організм не прокинувся. А мама вимагає, щоб 20 ложок було з’їдено, тільки тоді вона поцілує, допоможе одягнутися, дасть цукерку і раніше прийде з роботи, щоб забрати малюка з саду.

Як «змусити» чоловіка виконувати обіцянку?

Батько і дитина. Агресор і жертва. Вони завжди взаємопов’язані. Дитині потрібна любов, і за це він готовий підкорятися батькові. Навіть якщо доведеться ковтати тошнотворную кашу. А жертві потрібно вижити, жертва буде виконувати те, що вимагає агресор. Тут повинна бути задоволена базова потреба — безпека. Але вижила жертва запам’ятовує інструмент насильства і в майбутньому сама стає агресором, коли хоче задовольнити свої інтереси з допомогою іншого.

Потрібно примушувати виконувати обіцянку?

Давайте проведемо інвентаризацію і розберемо вашу ситуацію в нюансах.

Нюанс №1: хто ви по відношенню один до одного в ситуації, що склалася?

Ваш вік, статус, ваші якості? Задайте запитання вашому партнерові і отримати його відповідь.

Часто жінки в цивільному шлюбі кажуть, що у них є чоловік, а себе називають дружинами. А чоловіки, навпаки, говорять, що вони неодружені і вільні. Ось вона — різниця сприйняття. Через неї відбуваються конфлікти.

До речі, в цій ситуації я згодна з чоловіками. Поки немає штампу в паспорті, а на руках — свідоцтва про шлюб, чоловіка бути не може. Значить, ви незаміжня жінка. І не важливо, що ви миєте квартиру, або готуєте йому вечерю, або перете його одяг. Ви просто живете разом.

Нюанс №2: чого ви хочете? У чому ваша мотивація? Що ви очікуєте в результаті?

Його обіцянка — це єдиний спосіб вирішити ваше завдання? Можливо, ви це зробите самі? Наприклад, щоб купити квартиру потрібно відкладати щомісяця певну суму. Можливо, вам підсобить інша людина? Наприклад, сантехнік полагодить кран, електрик розбереться з проводкою, автомеханік поміняє гуму. Або ж для вашої задачі потрібен він? Щоб отримати статус його дружини, народити від нього дитину.

Визначтесь для себе.

Як «змусити» чоловіка виконувати обіцянку?

Нюанс №3: дав він вам обіцянку? В якій формі?

Може, це ви думаєте, що партнер дав обіцянку, а він так не вважає. Зі слів чоловіків я точно знаю, якщо вони дають слово, то виконати обіцянку — це питання честі. Тут важливо, щоб чоловік сам сказав: «Я обіцяю тобі, що такого-то числа я зроблю те-то в такому форматі». Зверніть увагу, в обіцянці повинні бути кількісні параметри (що, коли, як). Все інше — вода.

Якщо цього немає, ви впевнені, що перед вами — дорослий чоловік? Може, це людина, яка досі перебуває в дитинстві і знає, що мамі можна відмовити? Але ви — не його мама. А він — не ваш син.

І всі його «я постараюся», «я подумаю над цим», «звичайно, дорога», «все вийде», «мені потрібен час», «знову в тебе завищені вимоги» — схожі на тактику ухилення в переговорах. Всякими способами залишитися при своєму, при цьому пустити пил в очі, відстрочити справа в часі.

Є ще такі фрази-маніпулятори: «якщо тебе не влаштовує, давай розлучимося», «я без жінок не залишуся», «що ти до мене причепилась, знову зіпсувала настрій», «я тільки вирішив зробити, але тепер не буду». У цих фразах створюється почуття провини у партнера, а також страх втрати відносин. Ух, як часто жінки попадаються на цю маніпуляцію, боячись залишитися самотніми.

Коли ви зробили інвентаризацію, можна приступати до переговорів.

Як підштовхнути чоловіка виконати обіцянку: шість золотих рад

Порада №1 — ваша цінність. Завжди тримайте високу планку своєї цінності і вартості своїх бажань.

Від вас повинна виходити енергія спокою і впевненості. Він повинен відчувати, що ви в достатку, що ви в ньому не потребуєте. Що виконання ваших бажань — це почесна місія, висока мета, гаряче прагнення і пристрасна гра. Важливо: для початку ви самі повинні повірити в це.

Порада №2 — його вигода. До речі, що він отримає від реалізації вашого бажання? Яка його особиста вигода? Не будемо перебувати в ілюзії чистої любові і безумовних відносин. Навіть лицар на подвиг бажає отримати від дами цілком конкретні речі: руку, серце, натхнення, носовичок…

Ви, як кращий стратег, знаєте свого партнера і повинні розгадати його потреби.

Обговоріть їх вголос.

Рада №3 — ваша точність. Чітко формулюйте свої бажання, говорите їх спокійно і впевнено. Узгодьте терміни виконання. Отримаєте чітку відповідь від чоловіка: він у грі, він дав слово?

Порада №4 — його слово. Нехай він промовить дослівно все, що зрозумів і що обіцяє. Якщо є неточності, поправте один одного.

Рада №5 — ваша реакція. Якщо чоловік не в грі, прийміть цей факт і йдіть далі до своїх цілей з високо піднятою головою. З цим чоловіком чи без нього — вирішувати вам.

Рада №6 — не торгуйтеся собою. Не розказуйте розпродажі себе, не торгуйте собою. Знайте собі ціну. Визначте: хто може бути вашим клієнтом і покупцем.

Цінуйте себе і свої бажання. Тоді ви, як магніт, притягнете до себе гідних. Забудьте слово «змусити». Ви — не агресор, а жінка, спокійно і впевнено йде до своїх цілей.

Джерело: http://vitalIra.com.ua/