Як вийти зі стресу: вісім експрес прийомів

2

«Стрес» — одне з тих новомодних слів, якими лякають всіх і всюди. Що ж це таке? Чим стрес відрізняється від дистресу. Чи Так шкідливий стрес насправді? Як визначити, що ви в дистрес? Як боротися зі стресом?

Давайте розберемося, що ж таке «стрес».

Стрес — це психічне і фізичне напруження. Правильно дозований стрес — це джерело бурхливої енергії, він неймовірно стимулює і додає упевненість в собі. Напруга допомагає переносити нам сверхнагрузки, але якщо його багато, то воно може нашкодити. Тобто виникає дистрес.

І говорити сьогодні я буду саме про дистрес (від англ. distress).

Найжахливіше, що прямі і непрямі наслідки дистресу — це найпоширеніші у світі причини смерті. При дистрес порушується робота імунної системи, і починають страждати всі інші функції організму. Дистрес призводить до виникнення різних залежностей. Він викликає захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту, психічні недуги, хвороби дихальних шляхів і депресії. Найцікавіше, що після сама депресія стає фактором дистресу, а це вже замкнуте коло. І що для нас, дівчат, особливо актуально — дистрес прискорює старіння!

Як же зрозуміти, що у вас той самий ДИСТРЕС?

Протестуйте себе і зрозумієте: страждаєте ви від деструктивного стресу?

  • Ви стали агресивною — відбувається дріб’язкова ситуація, а ви зриваєтеся, немов починається виверження Везувію, а іноді ви усвідомлюєте, що кричіть на когось: на знайомого, на колегу, чоловіка, дитини (!) або незнайомої людини, і в цьому не впізнаєте себе.
  • Ви швидко стомлюєтеся.
  • У вас порушення сну.
  • На вас погано стало сидіти улюблене плаття або джинси, так як ви стали переїдати або ж апетит пропав зовсім.
  • Ви не можете зосередитися.
  • Ви стали все забувати.
  • У вас часто скаче тиск.
  • У вас болить голова.
  • У вас знизилося статевий потяг або і зовсім пропало.

Дізналися себе? Якщо хоча б один пункт збігся з реальним станом справ, варто задуматися про своє здоров’я. Нижче я підготувала для вас 8 експрес прийомів для виходу з дистресу.

Як вийти зі стресу?

Прийом №1

Знайдіть час для себе — тільки через усвідомлення себе, свого життя і себе в житті, ми можемо нею керувати. Будьте з собою в контакті! Часто під час перенапруги ми немов вилітаємо з свого тіла, вже не керуємо собою і опиняємося під владою зовнішніх факторів.

Порада: кожен день влаштовуйте собі міні-відпустку. Нехай він буде тривати 10-15 хвилин. Але це буде тільки вашим! Відключите всі телефони і зробіть щось для себе, наприклад, вийдіть на свіже повітря і напитайтесь променями ласкавого сонечка!

Прийом №2

Сауна. У сауні можна не поспішати і розслабитися. Разгоряченное тіло рясно потіє. Ніби позбавляється від усього важкого і негативного. Кожною клітинкою тіла ви вбирає гарячий пар. Відчуваєте, як спадає напруга з м’язів, як розправляється шкіра. Порада: під час лазні або сауни не забудьте про рясному питво. Це повинні бути трав’яні відвари, квас або кефір.

Як вийти зі стресу: вісім експрес прийомів

Прийом №3

Рух. Один з кращих способів зменшити стрес — почати рухатися! Рух і спокій в потрібний час були питанням виживання наших предків. Коли наші предки йшли на полювання, для них був вкрай важливий стрес — тобто напруга. Без нього було вкрай складно кілька годин поспіль вистежувати звіра, а іноді і тікати від нього, рятуючи життя. З тих пір мало що змінилося в механізмі стресу. Саме тому так важливо знижувати надлишок адреналіну і норадреналіну за допомогою фізичної активності.

Порада: приділите собі час на обідню перерву — прогуляйтеся 20 хвилин неспішним кроком, а раз в тиждень викроїте час і потренуйтеся в залі до сьомого поту.

Прийом №4

Розтяжка (стретчинг). Коли ви відчуваєте тугу і занепад сил — займіться розтяжкою! Цей вид фізичної активності спровокує деяку біль. В кров почне виділятися адреналін. Щоб зняти біль, організм буде виробляти морфіноподібні речовини. Коли ви закінчите вправи, виділення адреналіну припинитися, а опинилися у надлишку морфіноподібні речовини зменшують вираженість туги.

Прийом №5

Пишемо листи. Для зняття напруги на психічному рівні важливо грамотно проживати негативні емоції. Просто забути ситуацію не вийде, в цьому випадку ми все одно витісняємо емоції на рівень несвідомого, накопичуємо їх. Порада: не тягніть з відпрацюванням емоції, якщо трапилося так, що ви не змогли відповісти належним чином або були змушені промовчати, озбройтеся папером і ручкою! Напишіть все своєму кривдникові! Лист, безумовно, викидаємо і нікому не відправляємо.

Як вийти зі стресу: вісім експрес прийомів

Прийом №6

Правильне харчування. Правильне харчування зменшить шкідливий вплив окисного стресу. Порада: проведіть один день на детокс-дієту. Нехай ваш раціон складуть свіжовичавлені соки, трав’яні чаї і вода з лимоном. Вже на наступний ранок ви відчуєте себе легше!

Прийом №7

Слухайте спокійну музику. Фахівці стверджують: музика впливає на вироблення гормонів, які впливають на емоційний стан людини, викликаючи відчуття радості або тривоги, прояв відваги і мужності. Порада: створіть свій плейлист музики для релаксу і слухайте його при кожному зручному випадку, особливо під час стресових ситуацій, наприклад, автомобільні «пробки».

Прийом №8

Використовуйте техніки релаксації. Це може бути масаж, дихальна гімнастика, йога, цигун, енергетичні практики, медитації або щось ще. Порада: попросіть коханого зробити вам масаж з розкішним натуральним маслом сандалу, жасмину, іланг-ілангу або пачулі. Ви розслабитеся від улюблених рук, а неспокійна ніч подарує вам прекрасні емоції.

Подружіться зі стресом, використовуйте його тоді, коли це необхідно саме вам. Але не забувайте позбавлятися від дистресу. Немає кращого лікування, ніж профілактика!

Джерело: http://ges.kiev.ua/