Як пережити негативні емоції: 15 перевірених способів

2

Наше головне призначення на землі — бути щасливими. В якості головного природного ресурсу для нас створений прекрасний світ з усіма його благами і красотами. І тепер перед нами стоїть завдання: стежити за гармонією свого внутрішнього світу, підтримувати тонку організацію жіночої душі в стані задоволення і радості.

Нещодавно знайомий чоловік сказав: «Я одразу зрозумів, що захід пройде відмінно, тому що всі жінки виглядали задоволеними!» І в цих простих словах криється глибока істина.

Коли жінка задоволена і щаслива — щасливі все навколо, якщо ж вона впадає в стан змінної хмарності або ураганних опадів з грозами, то будьте впевнені, вона зробить все можливе, щоб цю красу відчули всі, хто знаходиться поруч з нею. Чи Не правда?

Тому так важливо для жінок ніжно і трепетно займатися гігієною власної емоційної сфери. Навчившись отримувати насолоду від СПА-процедур для тіла, нам необхідно освоїти курс СПА-процедур для душі.

Але перш ніж ми поговоримо про них, хотілося б визначитися, наскільки ви готові навчитися керувати своїми емоціями і навіщо вам це потрібно.

Шторм або штиль: навіщо керувати емоціями?

Часто чую висловлювання такого плану: «Мої емоції, як хочу, так і виявляю! Хочу — кричу, хочу — мовчу! Не хочу я ними займатися, мені подобається бути непередбачуваною і спонтанної!». І це добре. Ось тільки наскільки непередбачуваною і наскільки спонтанної?

Як пережити негативні емоції: 15 перевірених способів

Нам, жінкам, властиві стрибки з крайності в крайність. Дізнавшись щось в одному місці, ми починаємо це застосовувати, потім слухаючи когось ще, ми змінюємо вітер і женемо свій вітрильник в іншу сторону. Єдине, до чого ми часом забуваємо прислухатися, перш ніж змінювати курс, так це до свого власного внутрішнього голосу, до своїх реакцій і щирим переживанням. Але орієнтація лише на чужу думку без опори на власні почуття — це як чорна діра, в яку безповоротно витікає життєва енергія.

Наші емоції — безцінний дар. Саме вони допомагають нам визначити, чого ми насправді хочемо, і отримувати бажане, відчуваючи при цьому радість і задоволення. Саме вони допомагають нам проявляти себе з різних сторін, усвідомлювати свої особливості, здібності, можливості. Саме вони дозволяють нам купатися в щасті і любові. І всі емоції, які створені природою, мають своє призначення, а, отже, мають право на існування і проживання.

Негативні емоції: ховати або проживати?

В силу особливостей виховання ми часто ховаємо свої переживання, заганяючи їх в потаємні куточки свого внутрішнього світу. Ховаємо часом так глибоко, що й самі забуваємо про них. Але вони пам’ятають, вирує там, киплять і створюють дискомфорт у відчуттях, що приводить до внутриличностным і зовнішніх конфліктів, до емоційним вибухів або хвороб.

У наш інформаційний вік ми всі знаємо про психосоматику, про те, що непрожиті емоції залишаються в тілі, створюючи непрохідні для вільного струму енергії місця, що призводить до спотворення сприйняття подій, а то і до спотворення історії життя людини. Мріємо, мріємо, а дозволити собі отримати бажане не можемо.

Всього в житті є своє місце і час. Щоб вільно дихати і жити з опорою на свої справжні бажання і почуття, важливо дати їм дорогу, вчасно звільняючись від внутрішнього відчуття тяжкості.

Що ж приступимо до освоєння СПА-процедур для душі, щоб навчитися відновлювати свій психоэнергетичекий життєвий ресурс і створювати щасливу, наповнену колоритними фарбами життя.

Нам, жінкам, всі сили природи приходять на допомогу, в тому числі — місячні ритми. У дні спадною Місяця добре проводити практики на очищення від негативних емоцій. В «Академії приватного життя» Лариси Ренар накопичений арсенал практик для проживання негативних емоцій. Я розповім про тих, які ефективно використовую сама.

15 практик для проживання негативних емоцій

Ошо «Містична троянда»

Коли-то в роботі зі студентами-музикантами я часто використовувала туристичні походи в якості простій і доступній зустрічі зі своїми переживаннями та емоціями. Піднімаючись у гори або видираючись в печерній темряві, хлопці проживали калейдоскоп внутрішніх вражень, проводить їх від злості і піків агресії в моменти важкодоступних місць до найвищого захоплення і замилування. Багато хто перестав захоплюватися спиртним і курінням, тому що навчилися відчувати гостроту емоцій в інших формах.

Роблячи практику Ошо «Містична троянда» на тренінгу «Краса любові», я усвідомлюю, наскільки глибоко і гнучко можуть бути відчуті наші емоції під час пригод з вірними друзями. Від печалі до радості — рукою подати.

«Подушка для биття»

В Академії ми часто використовуємо подушки в якості засобу вираження подавленого гніву. У домашніх умовах це теж можливо. «Подушка для биття» повинна використовуватися виключно за призначенням і зберігатися в спеціально відведеному місці. У ті моменти, коли ви відчуваєте внутрішній підйом агресивних переживань, увімкніть гучну музику (мені подобається саундтрек до фільму «Реквієм за мрією») і починайте бити подушку з криками, видихаючи біль, злість, дозволяючи агресії виходити. Після цього краще прийняти душ або ванну.

Сіль і вода

В моменти тяжких переживань допоможе звичайна сіль, цілющі властивості якої відомі з давніх часів. Попередньо розчиніть 1 кг солі у воді і наговорите на воду слова: «Стихія води, очисти мене від усього, що настав час піти».

Лежачи у ванній, відчувайте, як сіль витягає з організму всі шлаки, розчиняючи біль, злість, все, що тисне і гнітить. Через 15 хвилин починайте спускати воду і відчувайте при цьому, як вона м’яко і дбайливо уносить за собою все, від чого готові звільнитися. Після чого важливо прийняти душ, уявляючи, як чистий потік наповнює вас новою свіжою енергією.

Сіль і очищення тіла

Можна використовувати сіль і під час душу. Ретельно втирайте сіль у шкіру проти годинникової стрілки, допомагаючи витягувати все віджиле, хворобливе. При цьому видихайте ті емоції, які ви відчуваєте.

Гігієна емоцій так само корисна, як і гігієна тіла. Починайте очищення з маківки, пройдіть по всіх чакр, помасажуйте сіллю всі суглоби, а так само долоні і ступні. Після чого встаньте під душ, уявляючи, ніби купаєтеся у водоспаді, і дозволяйте струменям омивати ваше тіло зовні. Відчуйте, як вони проникають всередину, очищаючи всю біль, розмиваючи внутрішні затискачі, блоки, перепони, несучи в воронку весь негатив у вигляді брудних потоків.

Закінчити процедуру потрібно тоді, коли ви відчуєте легкість в тілі і відчуєте, як струмені води стали кришталево чистими. Ця процедура допомагає не просто звільнятися від застояних емоцій, але так само зцілює від хвороб тіла.

Б’ємо посуд

Мені дуже подобається давній і перевірений спосіб вираження накопиченої агресії — биття старих тарілок. Можна виїхати в ліс, знайти зручне місце, де вам ніхто не перешкодить голосно кричати, ні в чому собі не відмовляючи. Головне — вкладати у цей процес душу. Не грати, а щиро вихлюпувати все, що накипіло. Щоб не порушувати природну екологію, візьміть з собою стару скатертину, яку можна попередньо постелити на землю, а потім зібрати її разом з осколками.

Рычим і шипим

Чи пробували ви коли-небудь гарчати, як дика кішка або шипіти, як змія? Часом буває важко виражати наболілі переживання словами, тоді цей спосіб буде вам корисний.

Видавати звуки важливо на видиху, відчуваючи, як звук очищає внутрішній простір, несучи терзающую біль. Тут ви відчуєте всю глибину вираження «як кішки на душі шкребуть». Гарчали звуки створюють необхідну вібрацію, яка допомагає витягувати глибоко заховані емоції.

Граємо на музичних інструментах

Моя сестра в моменти болісних переживань грає на фортепіано або на скрипці так, що за звучанням легко можна вгадати, які вирують бурі в її душі. Якщо ви вмієте грати на якомусь інструменті, то можете використовувати цей метод. Музика здатна висловити наш внутрішній плач або біль, затиснуту агресію або потаємну радість, яка так спресованого, що буває неможливо дихати.

Динамічні медитації

Потужну релаксацію приносять динамічні медитації, які подібно внутрішньому масажу, здатні розбити багато блоки і затиски, розворушити тіло, даючи йому можливість рухатися і дихати вільно. В Академії ми активно застосовуємо цей метод, отримуючи стійкий результат в роботі по проживанню негативних і давно захованих у глибинах душі емоцій.

Як пережити негативні емоції: 15 перевірених способів
Адресний обговорювання переживань

Мені подобається адресний обговорювання переживань. Ви можете уявити перед собою людини, по відношенню до якого відчуваєте певні емоції і, розповівши йому про свій біль, свою злість, виплеснути все, що відчуваєте. Після чого подивіться на нього, прислухайтеся до своїх нових відчуттів, коли будете готові, простіть його і попросіть у нього пробачення.

Письмові практики

Ефективно працюють методики написання листів. Визначте, по відношенню до кого ви відчуваєте болісні емоції, і напишіть цій людині лист, намагаючись висловити свої переживання. Лист це відправляти не потрібно. Головне, усвідомити почуття і висловити їх на папері. Є різні методики. Один з напрямків детально розробив Коллін Типпинг і описав у своїй книзі «Радикальне прощення».

Психотерапія

Безумовно, одним з глибоких методів, що допомагають проживати свої негативні емоції, є психотерапія. Часто буває страшно заглядати в глибини свого внутрішнього світу, у своє минуле, яке не завжди було безхмарним. І тоді психотерапевт здатний взяти за руку і провести по шляху мучать і страшних переживань, допомагаючи нам усвідомлювати свої емоції, почуття, знайти їм місце в житті.

Тілесні практики і дихання

Усвідомлене ставлення до емоцій відкриває шлях до щасливого життя. Запаліть свічку, включіть музику (наприклад, диск «Цілющі звуки чакр») і, заплющивши очі, подумки пройдіться по своєму тілу, знаходячи точки, в яких відчувається біль.

Задайте собі питання: «Що це за біль? Які страхи, які емоції за нею ховаються?». Прислухайтеся до себе, ваше мудре тіло неодмінно дасть відповідь. Після чого почніть видихати у полум’я свічки знайдений страх до тих пір, поки не відчуєте легкість і звільнення. У цей момент важливо усвідомити, що застигла в тілі емоція була вам потрібна, вчила чогось, допомагала стати такою, яка ви є. Подякуйте свій страх, злість або біль за отримані уроки, усвідомте, що тепер ви стали дорослою і готові спробувати будувати своє життя інакше.

Арт-терапія

Використання арт-терапії в роботі з проживанням емоцій — безцінне. Ви можете креслити свої відчуття, протанцовывать їх, ліпити свої страхи і біль з пластиліну або тіста, придумувати музичні композиції з використанням підручних засобів: грі на порожніх пляшках або на ложках, створюючи какофонію звуків, хаос, що призводить до внутрішньої гармонії.

У момент проживання емоцій важливо дихати, відчуваючи, як з кожним видихом ви відпускаєте застигле переживання, виливаючи його в малюнок або в податливу форму пластиліну, або в рух тіла, або випускаючи його через звук.

Робота з камінням і землею

У книзі «Відкриваючи нову себе» Лариса Ренар описує методику роботи з каменем. Візьміть камінь в долоні і помістіть його на рівні сонячного сплетіння. Почніть обертати руки проти годинникової стрілки і видихати мучать вас емоції в камінь, вдих — і знову видих зі стогоном проживання почуттів. Відчувши легкість в тілі, завершити цей процес. Потім візьміть інший камінь і почніть обертати його на рівні сонячного сплетіння за годинниковою стрілкою, вдихаючи силу землі, впевненість і спокій, тим самим формуючи свій психоэнергетический ресурс. Потім камені з вдячністю віддайте землі.

Ще мені подобається простий і дієвий спосіб, який описаний у книзі Джона Грея «Як любити те, що є і отримувати те, що хочеш». Можна вийти на вулицю або просто взяти квітковий горщик, закрити очі і знайти в своєму тілі мучать переживання, потім уявити, як на видиху негативні емоції у вигляді темних потоків починають виливатися через кінчики ваших пальців і стікати в землю. Після чого я зазвичай розтираю м’яко долоні, відчуваючи свою енергію, і дякую землю за допомогу.

Переводимо негативні емоції в мирне русло

І звичайно, ми можемо використовувати потужну силу наших негативних емоцій, переводячи її в мирне русло. Як тільки відчуваєте, що наростає гнів, направте цю енергію на наведення порядку в квартирі, на полиці або навіть просто в сумці.

До речі, лють часто підживлює прагнення до успіху. Замість того, щоб ховати ці емоції, дайте собі можливість перетворити агресивну енергію, направивши її на інший об’єкт, наприклад, на початок розробки проекту або фізичні вправи.
У нас є все: агресія і радість, ненависть і любов, заздрість і прийняття. Важливо навчитися усвідомлювати свої емоції, виявляти їх причини і проживати їх найбільш придатною формою. Однобоко розвинені, ми нецікаві навіть самим собі. Лише чудовий коктейль якостей і почуттів робить нас неповторно прекрасними, дивовижними, зачаровують, щасливими!

Дихайте на повні груди, відчувайте життя кожною клітинкою тіла, а ми, викладачі Академії приватного життя» Лариси Ренар, завжди готові підтримати вас на шляху до себе!

Джерело: http://istoriya.sumy.ua/