Як налагодити стосунки зі свекрухою і відстояти межі своєї сімї?

2

Нещодавно в Академію прийшов питання: — Що робити з грошової свічкою-програмою, яку я запалила на зростаючу місяць, а свекруха її задула? Наша відповідь:

— Кинути в річку залишки свічки, так як вона своє вже відпрацювала. Але перша думка, яка відвідала мене після прочитання питання, було: — А хто в домі господиня? І чий це будинок?

«Свекруха» — своя кров

Тема відносин невістки і свекрухи має «довгий історичний хвіст». Слово «свекруха» дослівно означає «своя кров», а слово «невістка» — казна-звідки прийшла. Споконвіку було прийнято, що наречений призводить наречену в будинок своїх батьків. Та перша ніч теж проходила в будинку батьків. Та й зараз багато залишилося від тих традицій, коли наречений викуповує наречену і везе її в свій будинок, або хоча б на територію, де зібралися родичі нареченого.

Багато тисячоліття перед весіллям дівчата плакали, прощаючись не тільки зі своїм будинком, але і зі свободою. Невістка, натерпівшись від свекрухи і стала матір’ю сина, «відривалася» у свою чергу на своїх невістку. Це була загальноприйнята даність, яка не змінювалася століттями. Навіть сучасні сімейні психологи стверджують, що 80 % свекрух були ображені матерями свого чоловіка.

«Вона боялася піти проти свекрухи» — історія однієї жінки

Ось таку історію я почула нещодавно від однієї жінки.

Її бабуся і дідусь любили один одного. Бабуся була дуже лагідною. А дідусь одружився на ній супроти волі своєї матінки. Жили вони всі разом. Незабаром бабуся народила дочку (маму оповідачки). Дідусь завжди був захисником своєї дружини від матері, від якої постійно йшли нападки на ненависну невістку. А коли бабусиної доньці виповнилося 5 років, то дідуся забрали в армію. Ось тут-то свекруха відірвалася на покірною і беззахисною невістці, а в додачу — і на своїй внучці. Свекруха відрізнялася вимогливістю до чистоти і наполягала, щоб всі ходили в туалет на вулицю. В 30-градусний мороз бабуся виносила доньку в туалет на вулицю 2 зими поспіль, боячись піти проти свекрухи.

В результаті мама оповідачки на все життя отримала психологічну і фізичну травму: «я не маю права бути коханою» і хронічний складний цистит на все життя. І все це відбувалося не так вже й давно.

Всього 60 років тому…

Відносини зі свекрухою: сперечатися можна підкоритися

Багато чого змінилося за останнє століття в сімейних відносинах. І нам сьогоднішнім пощастило значно більше. Ми не зобов’язані жити зі свекрухою. Ми маємо право їй не підкорятися і не бути нею приниженою. Ми підвищуємо на неї голос, захищаючи свої інтереси. Ми сперечаємося з неї: як треба виховувати дітей і доглядати за своїм чоловіком (її сином). Так, це ми можемо, але конфлікт все одно залишається.

Як налагодити стосунки зі свекрухою і відстояти межі своєї сімї?

Вплив свекрухи продовжує бути великим на ваші сімейні стосунки. Навіть якщо вас розділяють тисячі кілометрів, то вплив триває по телефону, скайпу, та й просто по інформаційному сімейному полю, не знає кордонів.

Як же хочеться кожному з нас, щоб в кращому випадку відносини зі свекрухою склалися як з подружкою або як з ідеальною мамою. Ну, або щоб свекруха просто не заважала — теж хороший варіант.

Відразу скажу, що конкуренція зі свекрухою за позицію кращої жінки для вашого чоловіка — свідомо вами програна. Його мама — це перша жінка в його житті. Це та, яка дала цю саму життя. Це та, в утробі якої був рай і щастя. І що б ви — його дружина, для нього не робили, ви ніколи не обженете свою свекруху по зробленому для вашого чоловіка.

Не беручи свекруха, ви не приймаєте жіноче начало в чоловікові

Не приймаючи, не поважаючи, ненавидячи свою свекруху, ви не приймаєте жіноче начало у вашому чоловікові. І з часом те, що ви відчуваєте до свекрухи, почнете відчувати і до свого чоловіка. Ще Марлен Дітріх сказала: «якщо заміжня жінка відчуває за спиною легкість і крила, їй пощастило зі свекрухою».

Що може зробити кожна жінка, що стала дружиною, для створення комфортних відносин зі свекрухою?

Хто в домі господиня? 11 кроків для зміни відносин зі свекрухою

Крок 1

Пам’ятайте, якщо ваш чоловік вас вибрав по любові, значить, вас вибрала кожна його клітинка. А так як ваш чоловік — це продовження роду, значить, кожен предок вибрав вас, і його мама — теж. Будьте в цьому абсолютно впевнені, що б ви не чули від свекрухи у свою адресу.

Крок 2

Промовляйте подумки або вголос своєму чоловікові: «Я поважаю і приймаю тебе твою маму, навіть якщо ми з нею розходимося в думках».

Крок 3

Ви не зобов’язані любити свою свекруху як власну маму. У вас вже є мама. Не чекайте від своєї свекрухи відношення до вас як до дочки. Якщо любов між вами трапиться, прийміть це як бонус від шлюбу.

Як налагодити стосунки зі свекрухою і відстояти межі своєї сімї?

Крок 4

Хто в домі господиня? Під час зародження конфлікту завжди згадуйте, де ви. Якщо ви на своїй території, то, як би ви не боялися або соромилися своєї свекрухи, усно заявіть про те, що ви тут правите балом. Скажіть про свої правила і бажаннях. Зробіть це з любов’ю і повагою до свекрухи. Ви навіть можете уявити, що наймаєте на роботу працівницю. Ваша задача-максимально точно і з повагою озвучити їй права та обов’язки. І, звичайно ж, отримаєте від свекрухи усне підтвердження, що вона почула вас.

Те ж саме відбувається на території свекрухи. Там вона господиня. Щоб запобігти конфлікт, не мовчіть, а задавайте уточнюючі питання: «що я повинна врахувати?», «яких правил я повинна у вас дотримуватися?», «чого ви від мене чекаєте?» Разговорите її. Намагайтеся залишити якомога менше білих плям у ваших стосунках.

Крок 5

Якщо ви відчуваєте, що назріває конфлікт, ваш чоловік повинен бути присутнім при розмові. Включайте його в активне обговорення.

Наприклад, свекруха робить вам зауваження, що ви щось не так зробили. Поверніть цю інформацію одразу ж вашому чоловікові у вигляді питання: «Любий, а ти знав про це правило в домі твоєї мами? А чому ти мене не попередив? Може, ти мені разъяснишь це?»

Крок 6

Не ображайте свою свекруху і не дозволяйте ображати вас. Якщо раптом сталося, що свекруха вас дорікнула, образила, принизила, тут же кличте чоловіка і при свекрухи повторіть її ж слова. А потім додайте: «Ваш син вибрав мене в дружини. Ображаючи мене, ви ображаєте свого сина». І передайте слово вашому чоловікові. Намагайтеся, щоб конфліктні питання вирішував ваш чоловік зі своєю мамою.

Крок 7

Хто чим багатий, той тим і ділиться. Якщо ваша свекруха показує своє неприйняття, нелюбов, гнів, значить, їй не вистачає любові до самої себе. Дуже часто негативно виступає в свекрухи її дитяча недолюбленная частина. І саме ця її внутрішня вразлива дівчинка кидає на вас свою «нелюбов».

Постарайтеся розгледіти цієї дитини і подумки або вголос сказати їй: «Мені дуже шкода, що вас це дратує, що вам зараз погано, що вам це не подобається, але я не можу вам допомогти». З маленькими дітьми не сперечаються, не лаються, а просто беруть їх такими, які вони є. Ви не зможете дати дитячої частини свекрухи те, чого не вистачило їй в дитинстві. Це марна трата часу. Просто цінуєте її і шануйте.

Крок 8

Застосовуйте принцип «ЗАТЕ». Навчіться бачити у вашій свекрусі щось більше, гарне, творче, щоб врівноважити її недоліки. Наприклад, «вона нечупара, ЗАТЕ добре шиє речі для дітей». І частіше захоплюйтеся вголос перед свекрухою її вміннями.

Крок 9

Стосунки вашого чоловіка до його матері — це знання наперед його ставлення до вас. Якщо чоловік допомагає матері, він буде допомагати вам. Якщо він не поважає матір, він не буде поважати вас. Якщо чоловік кричить на свою мати, він буде кричати і на вас.

Крок 10

Періодично погоджуйтеся з тим, що про вас каже свекруха. Наприклад: «Ти — копуха». Ви погоджуєтесь: «Так, буває за мною, і ваш син мене таку вибрав і полюбив. Значить, йому це треба».

Крок 11

Сьогодні ми всі можемо собі дозволити не жити з батьками. Я настійно рекомендую вашій родині жити окремо. Купуйте або орендуйте квартири. Не отговаривайте себе, що у вас немає фінансової або іншої можливості.

По-перше, ви і ваш чоловік станете більш дорослими і відповідальними за своє життя і сім’ю. І у ваше життя прийде більше фінансових, професійних та інших можливостей. По-друге, ви у будинку — господиня. По-третє, ви зможете легко виявляти всі жіночі знаки уваги своєму чоловікові: поцілунки, обійми, масажі, секс, флірт.

Якщо ви помічаєте, що вище перераховані кроки не полегшують відносин зі свекрухою, то, можливо, обидва або один із вашої пари знаходиться в залежності: мамин син, батькова дочка, шкідливі звички, нарцисизм, небажання стати дорослим і т. д.

Але це вже інша історія!

Джерело: http://crazytrend.com.ua/