Як бути хорошою мамою і при цьому відчувати себе жінкою?

2

Поняття «справжня жінка» дуже розмите. Комусь здається, що це хороша домогосподарка, хтось вважає, що це турботлива мама. Але можна поєднати ці характеристики в одне ціле? Як не втратити свою жіночність і цінність, будучи мамою?

Від редакції: у статті багато концентрованих порад, підказок, вправ. Можна почитати багато книг на цю тему, а можна лише цю статтю. І повірте, вам її вистачить.

Звичайно, набагато легше відчувати себе жінкою, коли у тебе немає дітей. Тобі належить час, так і вся ти. А потім приходить малюк. І настає не простий час. Тема жінки відходить на другий план. Головне — малюк і чоловік, а ще розвиток дитини. І ми відсуваємо саму себе на двадцять п’ятий план. Багато говорять: «А що такого? Це мій вибір». Вони йдуть з роботи і стають «супермамами» і «суперженами».

Що далі?

А далі в кожній другій родині виникає парадоксальна ситуація: чим ти краще і краще — тим гірше. І раптом ми дізнаємося, що у чоловіка з’явилася зовсім неідеальна коханка. Подібних історій, на жаль, багато. Основна проблема в тому, що ми просто забуваємо про жінку в собі:

 • жінку, яка відчуває себе,
 • жінку, яка дозволяє собі маленькі задоволення,
 • жінку, яка вибирає себе.
Як же це: відчувати себе жінкою?

Пам’ятайте: порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих. В літаку в першу чергу ви повинні надіти маску на себе.

Як бути хорошою мамою і при цьому відчувати себе жінкою?

До мене на консультацію прийшла жінка. В сльозах. Симпатична мама трьох дітей, вона нещодавно виявила, що ось уже два роки чоловік близько спілкується з іншого. «Що робити? Як жити далі? Що я зробила не так?! Я ж йому все життя присвятила, від цікавої роботи відмовилася, в перспективі — від кар’єри. Його життям жила, його роботою! Я завжди доглядала за ним! Готую сніданок, обід, вечеря, він у мене завжди наглаженный, чистенький! Була йому тилом, притулком! Трьох дітей народила йому! Вирощую, виховую, навчаю! Намагалася його в дитячі проблеми не вмішувати, все сама: школа, хвороби, уроки, гуртки… Оберігала його, захищала його, щоб сили у нього були для професійного зростання. Ну що, що я зробила не так?»

Потік болю, докорів, нерозуміння.

«А коли ви останній раз робили щось для себе?» — запитала я. Відповіді не було. Як часто ми ставимо на місце бога свого чоловіка, дітей і служимо їм самозабутньо. Створюємо собі кумирів та ідолів. А вони, як і всякі помилкові божки, обманюють, не виправдовують покладених надій і принесених жертв.

Запам’ятайте: в цьому винні тільки ви. Якщо ви не обираєте себе, то і вас не вибирають. Ваші пріоритети завжди важливіше. Вистачить вже вирішувати наслідки такої байдужості до себе у вигляді хвороб. Почніть з 15 хвилин в день, присвятіть їх тільки собі.

Відчувати себе і свої справжні бажання

Це означає, що я вмію відокремлювати нав’язані суспільством бажання і потреби, від тих, які мені дійсно важливі.

Наприклад, коли ви відчуваєте втому, безсилля, спустошеність, замість того, щоб заглушити відчуття булочкою або походом по магазинах…

 • Запитайте себе: «Де я це відчуваю?». Закрийте очі і дозвольте собі почути найменші імпульси тіла. Де висловлюється?
 • Запитайте себе: «Якого розміру те, що я відчуваю? Якої вона форми, кольору?»
 • Подумайте, що б ви хотіли відчувати там замість цього? Може бути, це радість, спокій, натхнення, приємний трепет, легкість?
 • Тепер скажіть вголос: «Дороге тіло, я відчуваю і чую тебе… Скажи мені, що ти хочеш? Що мені потрібно зробити, щоб відчути радість?»
 • Закрийте очі. Уважно слухайте внутрішній голос. Важливі «перші думки», які прийдуть до вас. Буває таке, що наше его красиво обманює, підкидаючи чужі бажання: «Хочу, щоб він обійняв мене», «хочу, щоб я жила в красивій квартирі», «хочу, щоб моя дитина добре вчився» і т. д. Це НЕ ВАШІ БАЖАННЯ. Справжні бажання частіше не такі масштабні. Наприклад: поспати зайву годинку, поплавати, погуляти. Вони обов’язково пов’язані особисто з вами і з вашим тілом.
 • Нарешті, втілите, ОБОВ’ЯЗКОВО здійсніть почуте в життя! Запевняю вас, результат обов’язково порадує, адже тіло дуже вдячна.

Як бути хорошою мамою і при цьому відчувати себе жінкою?

Розвивати свої таланти і реалізовуватися

«Чи Легко з дітьми?» скажете ви, — «яка вже тут самореалізація».

І ось вам чергова історія. На сімейну консультацію прийшла моложава дівчина з таким, що подорослішало сином. «Допоможіть, будь ласка, мій син нічого не хоче, в кращому випадку, він сидить за комп’ютером, а йому через два місяці надходити. Після 9-го класу в музичний коледж. А ще я хочу, щоб він займався спортивними танцями».

Я запитала хлопчика: «Ати хочеш займатися танцями?». Ні, він зізнався, що йому подобається готувати.

Як виявилося, мама працювала на високооплачуваній посаді юристом відомої компанії. Ще в школі вона займалася спортивними танцями. Вона марила «латиною» і мріяла пов’язати життя з хореографією. Але «турботливі» батьки сказали, що там вона не заробить грошей і відправили її на юридичний. Як любляча і слухняна дочка, вона так і зробила.

Я задала їй питання: «А що буде, якщо ти раптом вибереш себе і своє справжнє бажання? Що буде, якщо раптом ти знову почнеш танцювати?». Вона розплакалася…

«Хвороба» сина пройшла в той самий день, коли вона пішла на перший урок в школу танців. Через 3 роки вона написала мені: «Синуля навчається на шеф-кухаря, а я запрошую вас на відкриття моєї школи танців. Спасибі Вам!»

А про що ви мріяли в дитинстві? Яку мрію не реалізували? Може бути, пора почати?

«Красиво звучить», скажете ви. Але в наші часи, коли багато виховують дітей без допомоги, дозволити собі щось подібне — здається верхом безвідповідальності. Адже якщо щось трапиться з дитиною, хто буде в цьому винен? Як тут не піддатися страху?

Є такий термін «досить хороша мама», він, з одного боку, допомагає вберегтися від непотрібного прагнення до ідеалу, а з іншого — все-таки нагадує про необхідному мінімумі, який мама повинна дати малюкові, щоб він розвивався гармонійно. І це ЛЮБОВ. Малюк відчуває її, коли його приймають таким, який він є, пестять, підтримують і дозволяють помилятися. І він знає, що у важку хвилину він завжди знайде підтримку і розраду.

Що входить в образ «досить хорошою мами»?
 • Коли ви дбаєте про діток, спираєтеся, перш за все, на своє материнське чуття і жіночу інтуїцію. Ви відчуваєте, що зараз для нього краще, дистанціюючись від порад і критики.
 • В критичні моменти ви з дитиною, але в звичайному житті спочатку дбаєте про себе.
 • Ви дозволяєте собі помилятися, завжди є можливість щось змінити. Сприймайте свої «промахи», як прекрасні нові зони росту.
 • Даєте можливість помилятися дітям. Приймаючи себе неідеальною, ви передаєте це дозвіл дитині. «Ти не ідеальний, але ти унікальний» — це послання хорошою мами.
 • Даруйте їм простір для самовираження. Говорите, коли вас питають, і не продавливайте свою позицію. Нехай вони і пробують самі знайдуть свої таланти, покликання. Просто будьте поруч і підтримуйте їх.
 • Розмовляйте про почуття, дозволяйте їм бути. Не «як справи в садку, школі?», а «як настрій? Що ти відчуваєш?». Дозволяйте їм відчути всю палітру почуттів, усвідомити, що всі емоції прекрасні. Нещодавно я спостерігала такий випадок: малюк плакав, а тато, як поранений, бігав навколо нього і давав йому все підряд, аби той заспокоївся. Дитина на кілька хвилин заспокоювався і знову починав істерику. Так буває, коли ми самі боїмося відчути. Напевно, цьому тата в дитинстві говорили, що хлопчики не плачуть.
 • Створюєте загальний простір, в якому цікаво і весело! Що ви робите, коли приходите додому? Чим ви займаєтеся? Грайте разом! Читайте разом! Хоча б годину на добу.
 • І головне: ви — приклад для наслідування. Вимикайте телефони, комп’ютери, телевізори і прочитайте, що задають вашим дітям.
«Хороша мама» і «жінка» — давайте поєднувати
 • Включайте в усі процеси чоловіка. Звичайно, спочатку їм страшно, але ваше терпіння і бажання обов’язково допоможуть. Адже тільки через своїх дітей чоловіки можуть прожити старі страхи, навчитися відчувати і радіти. Мені подобається вислів Берта Хеллінгера: «ідеальні батьки, це ті, що дивляться в один бік». Пам’ятайте, що ви однаково «повинні» своїм дітям і однаково несете відповідальність. Як-небудь сядьте ввечері і розподіліть обов’язки по відношенню до дітей.
 • Введіть для себе «золоте правило 1 години» — це одна година в день, коли завжди тільки для себе коханої. Ні, це не телефонні розмови, не прогулянки по соц.мереж та інтернету, не перегляд фільмів, серіалів і навіть не шопінг! Це ваше духовне і тілесне розвиток: погуляти на свіжому повітрі (сама), смачно себе намазати, полежати, зробити вправи, медитації, практики, просто відчувати і бачити.
 • Займайтеся тим, що вам подобається разом з дітьми! Мама, яка має свої власні творчі пізнавальні інтереси, цим фактом дає дитині так багато, що ще невідомо, де він більше отримає: в гуртку або поруч з нею. Коли вона грає на піаніно, малює, плете, читає, і при цьому, між справою, йому щось показує, пояснює, відповідає на запитання.

Бути хорошою мамою і залишатися при цьому жінкою — реально! Просто дозвольте собі поекспериментувати і 28 днів тренуватися за цим планом. Я впевнена, відчуття «внутрішнього щастя» міцно оселиться у вас. Будьте щасливі! Безмежно вірю в вас!

Джерело: http://nochniki.com.ua/