Ти маєш право бути слабкою

2

Тисячі російськомовних жінок, народжених на території пострадянського простору, сьогодні читають книги про жіночності, дивляться вебінари, відвідують тренінги. У цих жінок різні запити. Одні хочуть вийти заміж, інші — стати багатшими, треті — народити дитину, четверті — повернути насолода до життя, п’яті — знайти свій шлях і призначення. Але за цими бажаннями криється потреба в розкритті своєї сексуальної суті, в ідентифікації себе з жіночим початком. Жінки хочуть розібратися: хто ж вони такі?

Жіночність часто асоціюється зі слабкістю. Жінка має право бути слабкою. Жінка хоче бути слабшим. Навіть Роберт Рождественський писав своїй дружині: «будь Ласка, будь слабше. Мені з тобою, такою могутньою, дуже важко».

На словах ми всі розуміємо, але чомусь програма слабкості в нас не вбудовується. Чи ми не хочемо насправді бути слабкими, чи ми не розуміємо, що таке жіноча слабкість. Давайте розбиратися.

«Мені було 8 років, і я залишилася одна з двома молодшими сестричками»

Я пам’ятаю, коли мені було 8 років, виникла ситуація, яка не тільки запам’яталася на все життя, але і запустила в мені певний сценарій.

Наша сім’я жила в сибірському селі. Тато і мама займали високі посади: головний інженер та головний бухгалтер. Справа була в листопаді. Папа отримав путівку в Сочі на місяць, і вони з мамою поїхали. Виїхали рано вранці, а вже в обід повинна була приїхати бабуся з іншого району. Але вона не приїхала. Не приїхала в той день, не приїхала і на наступний день. Бабуся з’явилася тільки через чотири дні.

Уявіть: я — старша дочка, мені 8 років. І на ці чотири дні на мене була взвалена колосальна відповідальність. Дві молодші сестрички 6 і 3 років, господарство корів, телят, свиней, овець, курей, гусей, собак і кішок. Випав перший сніг, перетворив подвір’я в рідку тягучу бруд. І я, ридаючи від відчаю, прокидалась о 6 ранку, управлялася, годувала і чистила всіх тварин, носила в відрах воду, щоб напоїти всіх, потім одягала молодших сестричок, вела їх у садок, а сама — в школу. В обід та ввечері все повторювалося. Я вже не пам’ятаю, як і чим я годувала сестричок, але голодними ніхто не був.

Ти маєш право бути слабкою

Тоді у мене була одна думка: вижити, витерпіти і дочекатися бабусю. Як ви розумієте, я дочекалася. І тільки набагато пізніше я усвідомила, що в моєму ж селі жила ще одна моя бабуся, яка повинна була приходити і мені допомагати, але вона не приходила, а я чомусь навіть і не думала її попросити. У мене навіть думки такої не було.

Чому? Чому тоді я включила силу, а не слабкість?

Прообрази сильних дівчаток в казках

Де у нас, жінок, вбудовується ця програма — бути сильною? Може, це якийсь божественний план, щоб запустити силу у маленьких дівчаток?

Зауважте, майже у всіх дитячих казках помирає мама дівчинки-героїні. Потім з’являється мачуха. Життя стає важкою, доводиться бути сильною, працьовитою, терплячою і цілеспрямованою. Про що це?

Та про те, що рано чи пізно доводиться дорослішати. А поруч з ідеальною мамою, якій ми можемо показати свою слабкість, вирости неможливо. Мачуха — це та ж мама. Тільки раніше мама годувала, мила, одягала, сльози витирала, грала і не змушувала, то зараз вона виховує, дає доручення, вимагає виконання завдань. Ця мама вже ставить умови: «Коли переберешь крупу, тоді і на бал поїдеш. Коли зробиш уроки, тоді і з подружками зустрінешся».

Стати сильною в підлітковому віці — це єдиний шанс подорослішати. Але потім багато років потому, коли в житті з’являються чоловіки, керівники, друзі, помічники, діти, підлеглі, наше завдання — допомогти іншим людям бути сильними.

Ти маєш право бути слабкою

Слабка жінка: це про «дорослість» або інфантильність?

Давайте розберемося, що таке «слабка доросла жінка» і як не переплутати цей стан з інфантильною жінкою, що застрягла в дитячій позиції.

Доросла слабка жінка

Інфантильна жінка

Довіряє

Абсолютно довірлива

Несе відповідальність за себе і своє життя

Готова перекласти відповідальність на іншого

Домовляється з партнером

Підлаштовується під бажання чоловіків

Активна в роботі, розкриває свої таланти

Не хоче працювати

Будує своє щасливе життя

Чекає того, хто зробить її щасливою

 

Що відбувається, коли ви стаєте слабкою: ви хочете бути жінкою або вам хочеться повернутися до мами і знову стати маленькою дівчинкою? Другий варіант — утопія. Тим більше, якщо ви падаєте в інфантильність, то чоловіка сприймаєте як мами. І тоді він перестає вас сприймати як дорослу жінку. Для того щоб маленькій дівчинці всередині вас полегшити життя, навчитеся бути для неї дорослою жінкою.

Але є безліч ситуацій, в яких жінка заявляє про те, що готова бути слабкою, якщо поруч буде сильний чоловік, багато грошей, цікава робота, час для творчості. Але з’являються гроші, час, чоловік, діти, додому, а жінка продовжує залишатися сильною. Чому? Чому їй невигідно бути слабкою? Тому що у всього є своя ціна…

Що таке доросла жіноча слабкість?
Жіноча слабкість — це:
 • не бути першою, а дозволяти іншим бути першими;
 • не сперечатися про непринципових речах;
 • не принижувати своєю величчю: розумовим, фізичним, духовним;
 • не вистачати важкі речі, демонструючи свою силу;
 • не бути великою і значущою, займаючи собою весь простір;
 • не боятися себе справжню;
 • не метушитися.

Чи готові ви заплатити таку ціну за свою слабкість? Тоді ви маєте право бути слабкою.

Як тренувати жіночу слабкість?

Я дам сім порад, які допоможуть вам проявити справжню жіночу слабкість без докорів совісті і внутрішнього опору.

 • Будьте щирою у своїх почуттях, емоціях, переживаннях, думках і висловлюваннях.
 • Глибоко дихайте, заспокоюючи думки.
 • Зробіть паузу, перш ніж прийняти рішення.
 • Дозволяйте іншим бути сильними і великими поруч з вами.
 • Задайте собі питання: «Хто ще зможе це зробити?» дозвольте цьому бути.
 • Посміхайтеся.
 • Думайте про кохання і створюйте любов.

 

Мерилін Монро сказала: «Якщо жінці думати про гроші і владу, яких немає, то коли ж думати про кохання?». Можна додати: «Якщо жінці думати про гроші і владу, які є, то коли ж їй думати про кохання?»

Бажаю вам самій визначати, чи хочете ви бути слабкою або сильною. Ви завжди можете змінюватися. І якщо вибрали свій стан, то любите себе у всіх проявах. Пам’ятайте, ви в першу чергу — жінка. А вже потім дружина, мама, дочка, співробітниця, подруга, колега, керівник.

Джерело: http://angelua.com.ua/