Синдром «хорошої дівчинки»

2

Індивідуальна консультація. Переді мною сидить красуня, без перебільшення. У процесі розмови з’ясовується, що вона ще й розумниця, і професіонал на роботі. Що ж я бачу? Ця прекрасна дівчина глибоко нещасна, дуже незадоволена собою і абсолютно дезорієнтована. Уривок з діалогу:

— «Я не розумію, що я повинна зробити, щоб він був задоволений?».
— «Чому вам так важливо, щоб він був задоволений?» — запитую я.
— «Ви не розумієте, я хочу відчувати себе гарною! Адже хороших люблять!» — зі сльозами говорить дівчина.

Цю фразу «Хочу бути гарною!» я чую часто, але на питання: «Що означає бути гарною для вас?» ще жодного разу не отримала чіткої відповіді. Найчастіше мої клієнти відповідають так: «Щоб він (вона, вони) був задоволений».

Це історія про синдром «хорошої дівчинки». Хоча, поклавши руку на серце, скажу, що синдром «хорошого хлопчика» теж часто зустрічається.

Давайте розберемося, що ж таке «хороша дівчинка»?

«Хороша дівчинка» — це як?

У дитинстві з почуттями і бажаннями цієї дівчини не особливо вважалися, а якщо і вважалися, то в негативному ключі, з осуд, зауваження і докорами. Ще варіант, коли очікування батьків настільки високі, що дитина змушений стати ідеальним. Так сказати, виправдати надії будь-якою ціною.

В результаті маленька дівчинка відмовилася від власних почуттів, від своїх бажань і переваг. Якщо можна так сказати, вона відвернулася від своєї індивідуальності, природи, від істинного «я», щоб спочатку догодити батькам, а потім відігравати цей сценарій і з іншими людьми.

До чого це призводить? На жаль, бажання догодити пов’язане з прагненням бути коханою. Як правило, тут діє міцна зв’язка: бути гарною, щоб заслужити любов.

Синдром «хорошої дівчинки»

Відчуйте, чи є різниця між цими моделями:

— «Я роблю щось просто так, тому що мені приємно це робити, я не чекаю нічого натомість»;

— «Я роблю щось, і в глибині душі, а може, й цілком свідомо, чекаю, що мене похвалять, будуть ставитися до мене добре, будуть мене любити».

Проблема в тому, що ці очікування не виправдовуються…

«Хороша дівчинка» вірить: догодити кому-то можна лише відмовивши собі. Відмовляючи собі, вона ніби приносить жертву, чекаючи такого ж і від оточуючих. Коли це очікування не виправдовується, «хороша дівчинка» відчуває гнів, часто не усвідомлюваний, прикритий виною і думкою: «Мабуть, я щось роблю неправильно, зі мною щось не так».

Окремо потрібно сказати кілька слів про те, що таке «правильно» і «неправильно». Ці слова утворюють для «гарної дівчинки» горезвісну систему координат, в якій вона безуспішно намагається зорієнтуватися. Але як це можна зробити, якщо внутрішній компас власних почуттів і відчуттів заблокований?

І ось ми підійшли до питання про те, що ж робити? Як впоратися з цим синдромом?

Синдром «хорошої дівчинки»: як позбутися?

Як би це страшно не прозвучало для «хороших дівчаток», але їм в першу чергу потрібно вибирати себе.

Всі ми знаємо християнську заповідь «возлюби ближнього, як самого себе», а щоб полюбити ближнього, треба спочатку полюбити себе. Розібратися зі своїми почуттями і навчитися про них говорити, звернути уваги на відчуття і навчитися до них прислухатися. І, нарешті, зрозуміти: чого я хочу, про що я мрію? А далі приступити до реалізації своїх планів.

Синдром «хорошої дівчинки»

Звичайно, спочатку буде важко і страшно, адже «хороша дівчинка» ніколи раніше так не робила. Може бути, вона зіткнеться з неприйняттям свого оточення, але це не повинно її зупиняти. Тому що всім не догодиш, завжди знайдеться той, для кого вона буде «непристойно хороша». Але цей крок допоможе їй віднайти себе, може бути, зовсім незнайому, і тому ще більш привабливу.

І головне, якщо «хорошої дівчинки» всередині буде добре, то і з нею буде по-справжньому добре.

10 кроків до нового життя для всіх «хороших дівчаток»

Крок №1. Прислухайтеся до себе, тому що інші можуть помилятися на тему того, що для вас краще.

Крок №2. Завжди керуйтеся своєю думкою.

Крок №3. Любіть своїх друзів, але будьте від них вільні.

Крок №4. Займайтеся тим, що вам дійсно подобається. Для цього потрібно виконати глибоку роботу і зрозуміти, що подобається саме вам, а не родичам, оточенню, суспільству.

Крок №5. Подорожуйте, це розширить коло спілкування і дозволить з’явитися новим людям у вашому житті.

Крок №6. Вірте в те, що вам дійсно близько, і сміливо говорите про це.

Крок №7. Пам’ятайте, що життя коли-небудь закінчитися. Проживіть її на всі 100%.

Крок №8. Живіть теперішнім.

Крок №9. Приймайте людей такими, які вони є. У них свій шлях, і він гідний поваги.

Крок №10. Радуйте себе і інших, коли вам хочеться це зробити.

Як тільки ви почнете повертатися до себе, прислухаючись до своїх відчуттів і бажань, то з подивом виявите, що любові навколо стало більше. Ви раптом зрозумієте, що точно знаєте, чим хочете займатися і в якому напрямку рухатися.

Як сказала одна з моїх клієнток: «Переді мною ніби відкриваються всі двері. Я тільки подумаю про щось, і мені надається можливість це реалізувати. Відчуваю себе по-справжньому щасливою»

Щиро бажаю вам випробувати це почуття!

Джерело: http://vkysnoo.com.ua/