Структура (чоловіча енергія) VS творчість (жіноча енергія)

2

Це третя стаття Лариси Ренар з циклу «Час Жінок». Перша стаття – «Право бути жінкою», друга — «Пастки жіночності».
Як відрізняються жіночі і чоловічі енергії? У чому секрет справжньої жіночності? Чому жінкам не варто боятися своєї хаотичності і безкінечності? Що робити, щоб відпустити себе на свободу? — міркує Лариса Ренар у новій і НАДИХАЄ замітці з циклу #времяженщины
Жіночність — це переважання жіночої енергії, що виявляється у вчинках жінки, її відчутті себе і в її взаємодії зі світом. Згідно з традиційними уявленнями, жіноча енергія — це творча енергія Всесвіту, а чоловіча — це структура, певна форма. Чоловік створює структуру, жінка створює поле, яке наповнює цю структуру, а іноді переполняющее і виходить за рамки.
Творча енергія — хаотична і безбрежна, як безкраїй океан. І як вода може приймати різні форми, так і жіноча енергія може проявлятися по-різному.
І хоча зовні жінка може бути покірною і наступної за встановленими правилами, але за своєю суттю вона — бунтівливе створення, шукає свої шляхи і знаходить свої рішення. Недарма чоловіки кажуть, що жінка, якщо навіть погодитися з чим-то, все одно зробить по-своєму. І це «по-своєму» ніколи не вгадати і не прорахувати. Саме так проявляється творчий аспект жіночої енергії.

Структура (чоловіча енергія) VS творчість (жіноча енергія)
Багато хто бачив фільм «Соляріс». В ньому про океані, здатний відтворити будь-яку реальність, яка живе у свідомості людини. Можна порівняти жіночу енергію з розплавленим рідким склом, тягучим і пластичним, здатним прийняти будь-яку форму. І хоча форма може бути сама по собі прекрасною, але в теж час — це щось застигле і незмінне. Чоловік тримається за форму, жінці більш цікава сама суть.

Саме здатність приймати будь-яку форму робить жінку невразливою і вислизає. Багато говорять, що жінка легше розуміє і відчуває інших людей, здатна швидше знайти компроміс. Коли вона стикається з чимось, з чим не може впоратися, вона просто розчиняється, як рідке скло, і починає підбирати нову форму для даної ситуації. І в цьому немає втрати себе, а є просто гра з різними формами.
Для чоловіків така пластичність майже неможлива і неприйнятна, якщо стикаються два чоловіки, то відбувається зіткнення двох монументальних форм, найчастіше закінчуються руйнуванням обох.
Саме в цій здатності приймати будь-які форми проявляється творчість і творення. Творчість — це завжди вихід за рамки, за якісь встановлення і звичні межі, це створення нових реальностей, або модифікації вже існуючих.

Структура (чоловіча енергія) VS творчість (жіноча енергія)
Якщо ви хочете з’єднати скляну кулю і вазу, то ви отримаєте кулю у вазі, нову композицію, але не нову якість. І це буде чоловічий підхід. В жіночому розумінні можна розплавити вазу і кулю, а потім відтворити з цього розплавленого скла щось абсолютно нове, наприклад — скляного коня.
І ця здатність об’єднувати часом зовсім несумісне і поглянути з несподіваної точки зору на те, що вже створено — дозволяє жінці і в бізнесі, і в політиці, і в науці, і в мистецтві знаходити неординарні рішення, несподівані відповіді і генерувати нові ідеї.

Ми всі звикли вважати, що тільки чоловік може зробити прорив, і історія це підтверджує оману безліччю фактів. Але якщо почати копатися глибше, то з’ясовується, що за ідеями скульптур Родена стояли образи, які вигадувала його кохана, а за величчю Риму — подання Лівії, дружини Серпня.І такх прикладів — тисячі!
Пам’ятайте це висловлювання? «Історію створюють жінки, але історія пам’ятає лише імена чоловіків».
Найчастіше жінка народжує нові ідеї, а чоловік з властивим йому завзяттям втілює їх, надаючи їм форму і завершеність, даючи їм своє ім’я.

І коли ми приймаємо в повній мірі свою жіночність, ми приймаємо свою здатність і можливість бачити цей світ по-іншому, свою здатність створювати інші реальності, нестандартно виражати себе і заявляти про себе.

І поки багато боязко розповідають про своїх ідеях, боячись, що їх засміють за нестандартність мислення і все-таки сподіваючись, що хтось прийде і реалізує їх… Ті, хто набрався хоробрості і визнає своє право змінювати реальність і привносити щось нове — насолоджуються своїми результатами і розуміють, що світ чуйно відгукується на їх бажання перетворити його.
І в цьому немає нічого крамольного і збиткового, а є сміливість заявити про своє бачення, не боячись бути осміяною і звинуваченою і дурних фантазії!

І як тільки жінка приймає свою здатність генерувати ідеї, знаходити нестандартні рішення, бачити нові можливості там, куди ще навіть не заглядали —тоді вона бере свою жіночність і з’єднується з найбільшою енергією Всесвіту, з творчою енергією.
Саме ця особливість жінок бачити світ більш широко допомагає їй в її свідомості поєднати непоєднуване.

Джерело: http://weekend.dn.ua/