Прийняти або поміняти? Як прийняти чоловіка таким, який він є?

2

«Прийняти чоловіка таким, який він є, може тільки військкомат!», говорить народна мудрість. Що таке прийняття? Чому воно так важливо для відносин? І як прийняти свого чоловіка таким, який він є?

Повне прийняття чоловіки, без бажання змінити, переробити — ознака безумовної любові до нього. Але часто ми вибираємо партнера, як напівфабрикат в магазині: сподіваємося посолити, поперчити його, обсмажити з двох сторін до повної готовності, і тоді — нічого, згодиться.

Це в корені неправильна позиція, оскільки наше бажання змінити людину викликає в ньому хвилю опору, відносини перетворюються в боротьбу за право бути собою. Звичайно, рано чи пізно, ця боротьба витіснить з відносин навіть саму сильну любов.

Спочатку ми не бачимо недоліків партнера…

Характер людини формується в перші роки життя, злегка коригується, проходячи через підлітковий вік, доповнюється наслідками шокових травм, які довелося випробувати людині, і робиться неповторним, ні на кого не схожим.

Для когось з оточуючих цей характер здасться огидним, для когось- неймовірно привабливим, але найцікавіше — коли ми закохуємося в людини, він нам подобається з усіма недоліками. Ми бачимо його «нюанси», посміхаємося їм, розчулюємося, вони здаються нам милими витівками. Нам і в голову не прийде ненавидіти його за це ображатися, намагатися його викорінювати недоліки. Але, проходить час…

Прийняти або поміняти? Як прийняти чоловіка таким, який він є?

І як за помахом чарівної палички м’який животик здається нам величезним пузом, брутальна щетина починає страшенно колоти, хазяйновитість перетворюється в жадібність, щедрість — в марнотратство, розміреність і спокій починає здаватися лінню або байдужістю, активність — нервозністю, або униканням проводити вільний час разом, чоловіча галантність починає викликати ревнощі. І цьому немає кінця.

Потім ми намагаємося його змінити…

Ми намагаємося змінити партнера, забуваючи про те, що кожне його позитивна якість несе в собі зворотний бік. Якщо чоловік творчий, швидше за все — він не акуратний. Якщо чоловік владний, швидше за все — він жорсткий. І якщо «флиртовый» і любить жінок, швидше за все — невірний.

У прагненні змінити свого партнера важливо розуміти, що його позитивні і негативні якості існують в парі, і йдуть виключно в комплекті. Викорінюючи негативне якість, ви, швидше за все, загасіть і позитивне. Саме тому, коли в парі хтось піддається постійній критиці і примусово намагається скрасити свої негативні риси, він швидко втрачає свою індивідуальність, і стає, як би це сказати — «ніяким».

Чим сильніше ми змінюємо партнера, тим менше він нам подобається. А вже якщо чоловік зі своєї любові до нас намагається підлаштуватися, відповідати нашим очікуванням і вимогам, то він і зовсім починає дратувати. Коло замикається. Кохання все менше, а обурення все більше. Часом у таких відносинах кинути свого партнера — це саме милосердне, що ми можемо зробити по відношенню до нього. «Розлучитися, щоб не мучити ні його, ні себе» — таку причину розриву я часто чую від своїх клієнтів.

Правди заради варто помітити, що іноді, дійсно, розставання в парі є самим розумним виходом із ситуації. Але частіше — це малодушність, невміння прийняти, невміння особистісно зростати поруч з ним.

І не розуміємо, що партнер допомагає нам розвиватися…

У партнерів є несвідома завдання — допомагати один одному розвиватися в особистісному плані. Не домовляючись, один партнер, як би випадково, починає загострювати ту внутрішню проблему, яку настав час вирішити іншому.

Прийняти або поміняти? Як прийняти чоловіка таким, який він є?

Наприклад, якщо у людини закритий світ емоцій, і він не вміє їх висловлювати, — його друга половина почне підкреслено демонструвати свої реакції: у вигляді скандалів, істерик чи агресії. І тут, хочеш — не хочеш, а почнеш реагувати.

Або, наприклад, один партнер приділяє мало часу собі, інший почне посилювати цю проблему, не звертаючи на потреби першого ніякої уваги, і віднімаючи його останнім часом для вирішення своїх дріб’язкових завдань. Другий буде вести себе так до тих пір, поки у першого не виникне питання: «Ну як же так? Адже Я теж особистість! Мені теж потрібна увага та час!?»

Як прийняти чоловіка: три ради

Як же перестати дратуватися і прийняти чоловіка з усіма негативними якостями?

  • Позначте для себе максимально конкретно предмет роздратування. Наприклад, випишіть три якості, які найбільш сильно дратують вас в партнері.
  • Подивіться, в якому вигляді це якість виражається у вас. Воно може бути представлене у прямій чи зворотної проекції. Або це якість є у вас, але ви соромитеся в цьому зізнатися, і тоді лаєте свого партнера, як би знімаючи з себе почуття провини. Наприклад: «Я кричу на дитину, але ВІН! він кричить на дитину сильніше!» У цьому випадку перший крок прийняття полягає в чесності перед собою. Або, навпаки, саме цієї якості вам зараз не вистачає для вирішення якихось завдань. І ви дивіться на чоловіка як би з заздрістю і обуренням. Наприклад: «Ну як він може бути таким безвідповідальним!?» — буде говорити жінка, завдання якої навчитися розслаблятися і не морочитися на дрібницях. Приймаючи і схвалюючи себе в цих проявах, ми легко починаємо приймати і свого партнера.
  • Ви завжди маєте право закінчити гру. Якщо ці відносини приносять вам неймовірні страждання, а прийняти якості партнера ви не можете, пам’ятайте про те, що життя — одна, і вона ваша! Коли в житті є завдання навчити вас чогось, вона обов’язково це зробить, багаторазово повторюючи один і той же урок з різними людьми. Але ви завжди маєте право поставити урок на паузу, якщо для вас це занадто важко, або залучити спеціаліста на допомогу.

Чим більше у нас любові до себе і прийняття себе — тим більше ми любимо і приймаємо інших. Так чи інакше, ми приймаємо і розвиваємо себе не для того, щоб іншим було легше з нами, а для того — щоб нам було легко з усім світом!

Джерело: http://msmirnova.ru/