Проблеми у відносинах: винен він чи… обидва?

2

Ви знайомі не перший день, але ніяк не можете домовитися один з одним? Постійно сваритеся, хоч розумієте, що у багатьох випадках конфлікту можна було б уникнути?

Звичайно, сварки трапляються у всіх парах. Але якщо сварки виникають регулярно, та ще й «на рівному місці», – це серйозний привід задуматися над тим, що відбувається. З часом конфлікти можуть увійти у звичку, адже всі ми звикаємо до певного укладу у відносинах, смиряємось і починаємо думати, що інші теж так живуть». Невисловлені образи і претензії накопичуються, одне накладається на інше, і настає момент, коли все це виливається в грандіозний скандал. Або просто приводить до розриву відносин.

Якщо обидва варіанти вам не підходять — пора діяти!

Хороший партнер натискає на хворі точки

Цілком передбачувано, що люди, які перебувають у близьких відносинах, у певний момент розкривають найглибші рани один одного і натискають на найболючіші точки. Я переконана, що це ознака хороших і серйозних відносин. Є етап, коли ми починаємо бачити в іншому жахливого черствого егоїста, людини, на якого можна покластися, з яким не можна довіряти, від якого потрібно захищатися. І ми переконані, що саме ЙОМУ потрібно змінитися заради відносин!

Будьте впевнені: хороший, правильний партнер натисне саме на хворі точки. Рани, які відкриває близька людина, завжди є нашими власними дитячими травмами. Той, кого ми несвідомо опознаем у своєму опонентові в момент сварки, — це жорстокий батько, суворий вчитель або інший важливий людина з нашого дитинства. Ми не розуміємо, як ця людина може бути настільки сліпим, щоб не побачити і не зрозуміти нашу біль. «Він мене зовсім не чує, не розуміє, не любить…» — в серцях вигукує скривджена сторона.

На жаль, така природа відносин. І отже, кожному з нас необхідно опрацьовувати ситуації, в яких виникають образа і біль.

Проблеми у відносинах: винен він чи... обидва?

Метод швидких змін особистості

Мій терапевтичний досвід роботи з методом ШВИДКИХ ЗМІН особистості RPT (Personal Rapid Transformation) показує, що людина, яка усвідомила свої дитячі травми, може їх зцілити. Коли ви побачите першопричину своїх негативних емоцій, ви перестанете витрачати енергію на драму, захист або яку-небудь іншу реакцію, а замість цього зробите необхідну внутрішню роботу по зміні свого ставлення до ситуації. Ваше завдання полягає в тому, щоб відчувати і висловлювати свої почуття, а не намагатися змінити іншу людину. Якщо ви бачите в іншому не особистість, а проблему і концентруєтесь лише на те, щоб показати опоненту, наскільки він не прав, — шансів побудувати гармонійні стосунки дуже мало.

Хто винен і що робити?

Не зварто спокушатися: іншої людини ви не зміните. Таким чином, у вас є лише два варіанти: відмовитися від чоловіка або надихнути його на зміни своєю поведінкою, стати ініціатором перемир’я.

Для початку слід визнати, що конфліктну ситуацію в парі створюють обидва. А значить, і винні в сварці теж обидва.

Щоб уникнути сварок, дотримуйте кілька важливих правил.

Правило №1: говорите все чітко і ясно.

Хочете, щоб улюблений зустрів вчасно і в потрібному місці? Скажіть йому про це чітко і виразно. Недомовлені слова — найпоширеніша причина конфліктів. Нам, жінкам, часто здається, що все зрозуміло само собою, і взагалі, чоловік повинен передбачати наші думки. Ми ображаємося, якщо він не вгадав бажання піти в кіно по одному побіжно кинутому погляду на афішу.

Якщо ваш чоловік забудькуватий або дуже зайнята, убезпечте себе від зіпсованого настрою — відправте йому смс і уважно прочитайте відповідь!

Правило №2: вибирайте відповідний час для спілкування.

Не намагайтеся поговорити з коханим на серйозну тему, коли він повернувся роздратованим або втомленим, коли він чимось захоплений, наприклад, дивиться футбол або цікавий фільм.

Хочете обговорити щось важливе? Поцікавтеся, чи не зайнятий коханий, готовий приділити вам увагу.

Не варто починати розмову зі слів: «Любий, думаю, моя ідея тобі не сподобається» або «Нам треба серйозно поговорити». В цей момент чоловік напружується і йде в глуху оборону, розуміючи, що зараз від нього зажадають щось неприємне. Таким чином, ви заздалегідь провокуєте сварку.

Проблеми у відносинах: винен він чи... обидва?

Правило №3: не роздмухуйте проблему на рівному місці.

Так, він не любить ходити в гості до вашої мами. Але ви завжди можете знайти компроміс. Придумайте для нього якийсь бонус. Наприклад: «Сьогодні йдемо до моєї мами, а завтра — з друзями в боулінг».

Правило №4: бережіть свої секрети.

Чесність і щирість в стосунках дуже важливі, але не варто розкривати всі свої секрети. Не розповідайте коханому про чоловіків з минулого. І не выспрашивайте у нього подробиці особистого життя до вас. Так ви збережете нерви і собі, і йому.

Як правильно вести розмову?

Встановіть правила розмови

  • Говоріть по черзі.
  • Не виправдовуйтеся.
  • Постарайтеся уникати докорів і претензій, говоріть про свої бажання і почуття. Наприклад: «Я відчуваю образу, я засмучуюсь» замість «Ти ображаєш мене, ти не правий!»
  • Задавайте уточнюючі питання. Наприклад: «Що я могла б зробити, щоб ти відчував мою увагу?» або «Що ми можемо зробити, щоб у нас було більше спільних інтересів?»
  • Пам’ятайте, що і ваші, і його потреби однаково важливі.

Спокійний діалог, а також дотримання домовленостей після нього допоможуть вам налаштуватися на хвилю мирного і конструктивного вирішення проблем.

Проблеми у відносинах: винен він чи... обидва?

Говорити і робити тільки хороше

Що ви розповідаєте про кохану людину своїм подругам, колегам, мамі? Скаржитеся на нього і перераховуєте всі його недоліки?

Порада: спробуйте взагалі не включати оточуючих у ваше особисте життя, тим більше у важкий період.

Найкраще, що ви можете зробити, — зосередитися на думці: а чому ви разом? Що ця людина привносить у ваше життя? Якщо вам варто титанічних зусиль помітити в ньому щось хороше і ставитися до нього, як до самого кращого чоловіка, то навіщо вам такі відносини?

Зазвичай жінки думають так: «Ми любимо один одного, значить, будемо робити один одному хороше». А спробуйте діяти від зворотного: робити один одному хороше, щоб повернути любов. Придумайте прості ритуали, наприклад, говорите чоловікові «Я люблю тебе» перед сном, називайте один одного тричі на день ласкавими словами або обіймайте 10 разів на день, і подивіться, що станеться з часом.

 

Що робити, якщо партнер не йде на контакт?

Але буває так, що партнер не йде на контакт. Якщо у вас є сили і ви не мають наміру здаватися, то можете спробувати ще один дієвий метод.

Він неласков? Допоможіть йому емоційно розслабитися після роботи, підтримайте його.
Він не хоче працювати? Перестаньте орати за двох (інакше, навіщо йому працювати?), спокійно і без претензій скажіть, що ваша сім’я буде жити так, як він вирішить.
Він вас образив? Все одно приготуйте йому обід.
Він дуже жадібний? Спробуйте ділитися з ним своїми переживаннями та емоціями, станьте менш закритою, адже матеріальна жадібність і недовіру чоловіка — це не що інше, як наслідок скритності жінки.

Покажіть йому, що з вашого боку проблем більше немає — ви його любите і створюєте надійний, безпечний простір. Якщо ж чоловік, як і раніше пасивна і є ініціатором сварок, задумайтеся, а чи варті такі відносини ваших сил, емоцій і часу?

Джерело: http://istoriya.sumy.ua/