Право бути Жінкою

2

Нещодавно подивилася фільм «Суфражистка» і прийшла в жах. Все, що зараз сприймається як само собою зрозуміле, ще 100 років тому було немислимим. Не можна було піти від чоловіка, самій виховувати свою дитину. Чоловік міг спокійно віддати дитину на усиновлення іншим людям при живою і здоровою мамі. Насильство, приниження, важка праця, і низька зарплата Для багатьох це було реальністю, в якій можна було лише виживати. Ні про які права ніхто і не смів мріяти. І тим більше працювати там, де хотілося б…

Багато століть жінкам не дозволяли займатися тим, до чого у них лежала душа, обмежуючи їх лише турботами про побут та доглядом за дітьми. І багато століть жінки активно боролися за свої права займатися тим, що їм подобається. Особливо в останні сто років. Вони боролися за право отримувати освіту, за право самим розпоряджатися заробленими або успадкованими грошима, за право голосувати, за право отримати розлучення, за право вести бізнес, за право виховувати своїх дітей, за право самій приймати рішення народжувати чи ні і т. д.

«У США жінки отримали можливість голосувати в 1920 році, в Росії — в 1917, а у Франції — у 1944. У Ватикані та Саудівської Аравії це досі заборонено».

До 1974 року жінкам у США заборонялося використовувати кредитні карти, а до 1960 — купувати таблетки.

Право бути Жінкою

І в багатьох країнах, таких як Саудівська Аравія, Ємен, Індія та інших, жінка досі не має можливості жити тим життям, про яку вона мріє і якою гідна. І боротьба за свої права ще не закінчена…

Але проблема в тому, що в цій боротьбі багато жінки були змушені піти в чоловічу енергію, «одягнути на себе лати та взяти зброю». І чим запеклішою ставала боротьба, тим більше жінці доводилося брати на себе чоловічі функції. У якийсь момент боротьба за права жінок перетворилася в боротьбу проти чоловіків, аж до відмови бути з чоловіком. У цій боротьбі жінки не помітили, як самі стали чоловіками, втративши свої природні жіночі якості, свою жіночність, а значить — свою силу, свою могутність.

Проблема сучасних жінок у тому, що вони отримали рівні з чоловіками права в багатьох областях, але самі перетворилися у чоловіків, як зовні , так і внутрішньо.

МИ ОТРИМАЛИ ВСІ, АЛЕ ВТРАТИЛИ ГОЛОВНЕ: ПРАВО БУТИ ЖІНКОЮ

Жінки отримали можливість займатися тим, що їм хочеться, але розучилися робити це по-жіночому, пішовши в чоловічі стратегії і чоловічі енергії.

І від цього страждають усі: сама жінка — тому що перебуваючи в чоловічої енергії, вона відчуває себе висотану і знесиленою, чоловіки — тому що вони стають слабкими (женоподібним) і безвідповідальними, діти — тому що вони не отримують любові, світ — у ньому занадто багато агресії і цинізму, занадто багато самотності.

І жіночність — це вже не питання вибору і переваг, а питання збереження своєї енергії і виживання в сучасному світі. Так, ми отримали можливість заробляти рівні з чоловіком гроші, але якою ціною? Чому ми платимо за відмову бути з’єднаної зі своєю природою, з можливістю виявляти свою справжню жіночу силу, а не сурогат, який асоціюється з бантиками і рюшечками, грюканням оченятами, інфантильністю і безпорадністю?

Право бути Жінкою

Девід Шнарх у своїй книзі « Пристрасть і подружжя» говорить, що жіночність часто плутають з «крихкістю», намагаючись позбавити жінку її сили і якостей, що відрізняють зрілу жінку від дівчинки. «Це та сама сила, яку патріархальні спільноти намагаються принизити допомогою инфантилизирования жінок через називання їх лялечками, курочками, дітьми та жінками, незалежно від їхнього віку».

Коли ми самі відмовляємося від своєї жіночої сили, від своєї жіночності, то ми платимо самотністю, жіночими хворобливістю, депресіями, розчаруваннями та стресами.

Коли ж ми починаємо приймати своє право бути жінкою, приймати ті якості, які у нас є, як свої переваги, а не як свою ущербність, тоді ми отримуємо доступ до наймогутнішого ресурсу, даним нам природою. Ми починаємо цінувати свої відмінності від чоловіків і починаємо отримувати те, що ми хочемо, легко і без втрати себе. Ми готові співпрацювати з чоловіками на всіх рівнях, а не стикатися з ними в кривавих битвах.

Ми знову знаходимо то реальна могутність, яким наділена кожна з нас по праву народження.

ІСТИННА ЖІНОЧНІСТЬ — САМЕ ПРО ПОЄДНАНІСТЬ ЗІ СВОЄЮ ІСТИННОЮ ПРИРОДОЮ І СИЛОЮ, ЩО ДОЗВОЛЯЄ НАМ РОБИТИ ТЕ, ЩО МИ ХОЧЕМО НАБАГАТО БІЛЬШ ЕФЕКТИВНО

Коли жінка з’єднана зі своєю жіночністю, тоді її вистачає і на себе, і на дітей, і на сім’ю, і на коханого чоловіка. У неї з’являється величезний ресурс енергії на реалізацію своїх талантів в будь-якій із сфер: в політиці, науці, мистецтві, бізнесі.

У наступній статті ми поговоримо про те, як відрізняється жіночий шлях успіху від чоловічого шляху.

Джерело: http://hch.com.ua/