Пастки жіночності

1

Це друга стаття Лариси Ренар з циклу «Час Жінок». Перша стаття – Право бути жінкою

Що ж таке жіночність? У якийсь момент жінку стали звинувачувати у відсутності жіночності на підставі відсутності чоловіка в її житті. Тобі немов відмовляють у праві бути жінкою, якщо в даний момент ти не в стосунках. Відбулася підміна того, що ми отримуємо, володіючи жіночністю на те, що її визначає.

І все більше сучасна жінка починає усвідомлювати, що поєднаність зі своєю природою, істинна жіночність, дає їй величезний ресурс робити те, в чому вона може розкритися і проявитися. І самій вибирати: чи бути їй з чоловіком або залишатися вільною. І в цьому немає оскаженілою ненависті до чоловіка або небажання створювати відносини. В цьому більше дозволити собі вибирати саме того, з ким хочеться бути, і бажання повністю насолодитися світом і життям, реалізуючи свій потенціал.

Як писала Бетті Фрідан у своїй книзі «Загадка жіночності» («The Feminine Mystique» ) ще в 1963, що «роль домашньої господині і виховательки дітей була нав’язана жінці допомогою створення т. зв. «загадки жіночності». Вона відзначала, що псевдонаукові теорії, жіночі журнали і рекламна індустрія «навчили, що жінкам, що володіє істинною жіночністю, не потрібна кар’єра, їм не потрібно вищу освіту і політичні права — одним словом, їм не потрібні незалежність і можливості, за які колись боролися феміністки. Все, що від них вимагається — це з раннього дівоцтва присвятити себе пошукам чоловіка і народженню дітей».

Пастки жіночності

І хоча пройшло вже більше 50 років з дня виходу цієї книги, ми досі НЕ РОЗУМІЄМО, що справжня жіночність проявляється не тільки в умінні і здатності створювати гармонійні стосунки з чоловіком. Але і в можливості РЕАЛІЗУВАТИ СЕБЕ в своїх талантах, у тому, що цікаво, в творчості, в бізнесі, в політиці, в мистецтві, в науці, але при цьому не піти в чоловічі стратегії і чоловічі енергії.

І якщо ми подивимося, чим відрізняються ці дві стратегії, то побачимо, що допомагає нам отримувати і робити бажане, залишаючись жінкою.

Чоловіча Жіноча
Конкретність, практичність Творчість
Ієрархія Рівність
Завоювання Приєднання
Суперництво боротьба (конкуренція) Співпраця
Створює структуру Створює поле
Мета Бачення
Досягнення результату Розкриття потенціалу, насолода процесом
Зусилля Потік
Треба Хочу
Інструментальний підхід до людей Важливість відносин
Жорсткість Гнучкість
Факти Інтуїція

Може бути, це не повний список тих відмінностей чоловічого підходу від жіночого, завдяки яким ми отримуємо перевага як жінки і можливість реалізовувати себе по-жіночому.

Важливо, що як тільки ми відмовляємося від даних нам природою якостей, пригнічуючи і забуваючи про них, ми починаємо відчувати, як руйнується все, що ми намагаємося створювати. І насамперед, як разрушаемся ми самі, втрачаємо себе в цьому бажання бути схожими на чоловіків і в ілюзії, що тільки так можна домогтися успіху і щастя.

Пастки жіночності

Джузеппе де Витто, адвокат, Італія: «Статус жінки відображає стан суспільства. Нинішня жінка являє собою гіршу копію вчорашнього чоловіки. Я поясню: сьогодні представниці слабкої статі в гонці за рівність часто забувають про свою жіночності і стають безжальними суперниками. У підсумку світ чоловіків перебуває в кризовому стані самоідентифікації. І все з-за того, що жінки, як ніколи, прагнуть визволення. А це, в свою чергу, створює широко поширене бажання бути незалежною у всьому. Я вважаю, що жінка, яка прагне до влади, має бути розумна, красива і харизматична. Але ні в якому разі вона не повинна забувати про свою жіночності» (журнал «Зверни увагу», березень 2012 року)

Як тільки ми згадуємо про своєї жіночності, як тільки ми починаємо виявляти її в повній мірі, не боячись нав’язаних кліше і застарілих уявлень, тоді ми починаємо відчувати свою свободу робити те, що НАМ ПОДОБАЄТЬСЯ і з тими, кого МИ ОБИРАЄМО.

У наступних статтях ми докладно поговоримо про кожну з цих відмінностей…

Джерело: http://amidi.com.ua/