Мандали жіночої сили: як їх розшифровувати?

3

Мандала — це концентроване, замкнутий округле простір, в якому людина розкриває свій внутрішній світ. Розфарбовуючи мандалу, ми стикаємося зі своєю душею. І в цей момент усвідомлюємо, що відбувається зараз у нашому житті, де ми знаходимося, куди рухаємося, від чого втікаємо. Варто звертатися до мандалам всякий раз, коли захочеться виробити або досліджувати якийсь внутрішній запит або опрацювати якість.

В мандалі ми выплескиваем наші сумніви, переживання, тривоги, страхи, перешкоди, які нас не пускають вперед. В мандалі ми відображаємо наші запити, цілі, завдання та мрії. Малюнок мандали стає відповіддю на багато внутрішні питання, ресурсним зображенням, який рухає нас вперед.

Кожна мандала має свій сакральний зміст. І кожна мандала досконала в своєму виконанні. Малюнок не потрібно допрацьовувати або виправляти. Просто прийміть ту картину реальності, яку намалювала ваше несвідоме, ваша душа.

Глибока трактування мандал передбачає тісну роботу з арт-терапевтом. Щоб розшифрувати малюнок максимально точно, психолог дивиться на мову тіла, на емоційні реакції, на звучання голосу й манеру розфарбовування. Але для попереднього сканування, ви можете розшифрувати мандалу самостійно. Для цього можна скористатися такими трактуваннями…

Важливо: спочатку прикрасьте свою мандалу, а потім її расшифровуйте. Ідіть від підсвідомості, а не від розуму.

Як розшифрувати фігури мандали?

Квадрати, прямокутники, хрести — символи зрілості, що розкривають здатність усвідомлено підходити до подій життя. Використання цих фігур в мандалі допомагає впорядковувати внутрішню і зовнішню середу, стабілізувати свій стан.

Трикутники, як символ триєдності, допомагають вибудовувати гармонійні відносини з собою і навколишнім світом. Так само як використання в малюнку синього, червоного і жовтого кольорів, трикутні форми є показниками гармонійності в заданому контексті теми мандали.

Коло має як захисну, так і божественне значення. Це сукупність, досконалість, єдність, вічність, символ повноти і закінченості, об’єкт, що містить у собі гармонію, найбільш універсальна з усіх геометричних форм.

Мандали жіночої сили: як їх розшифровувати?

Квадрат — різновид зображення чотирьох сторін світу. Він є символом постійності, безпеки, рівноваги, божественного участі у створенні світу, моральних прагнень і чесних намірів.

Овал — символ захисту людської душі, вічності. Символізує походження, буття, досконалий мікрокосм, універсальний символ таємниці створення світу, виникнення життя в первинній порожнині

У кожній мандалу є центр. Він дозволяє зібрати свої почуття і думки, сконцентруватися на своїх станах, на своєму житті. Використання зірок, променів, що виходять від центру дозволяє направити людину на спілкування з зовнішнім світом, на активну самореалізацію і досягнення поставлених цілей.

Як розшифрувати кольору мандали?

Червоний колір несе в собі силу, сміливість, тепло, здатність діяти. Він додає впевненості в собі і активізує сексуальну енергію. ЧЕРВОНИЙ колір в Мандалі вказує на наявність цілющого, життєдайного потенціалу, який виступає на поверхню з глибини психіки. Він відповідає за силу емоційних і духовних пошуків, за прагнення вижити, за волю до трансформації.

Рожевий колір випромінює чуйність, тепло і ласку. Універсальний колір любові.

Жовтий виражає оптимізм, радість, творче мислення та розкриття. Легка, промениста енергія. Колір творить візуалізації і всілякого навчання. Проти перевтоми і поганого самопочуття. Колір тих, хто займається духовною працею. В Мандалі жовтий колір асоціюється з активним чоловічим началом.

Помітне відсутність жовтого кольору в Мандалі говорить про поляризацію світла і темряви і може вказувати на витіснення «тіні».

Золотий — колір, випромінюючий мудрість і радість життя.

Зелений випромінює природність, гармонію почуттів і можливість розвитку. Універсальний оздоровлюючий колір, врівноважує організм і почуття. Колір рівноваги. Зелений колір відповідає за творчі і цілющі сили в людині, за його прагнення оновити себе. У цьому зв’язку зелений колір дуже часто проявляється в Мандалі людей, чия професія пов’язана з наданням допомоги людям або їх лікуванням. Крім того, зелений колір є символом цілісності, так як об’єднує в собі жовтий і блакитний кольори, тобто чоловіче і жіноче начала.

Мандали жіночої сили: як їх розшифровувати?

Синій — заспокійливий, духовний, побожний і серйозний колір. Темно-синій тон випромінює силу волі та витривалість. Синій колір асоціюється з кольором темного нічного неба, бурхливого моря, з відображенням фаз внутрішньої темряви. В Мандалах-синій колір відповідає інтуїції і мудрості, здатності поглянути на безконечну реальність через видимі форми, через цикл, що включає в себе початок і кінець, смерть і відродження

Світло-синій — полегшує колір, випромінює благоговіння і спокій і оздоровлює нервову систему. Колір служіння, невибагливості, материнства.

Бірюзовий випромінює дружелюбність, чуйність і вільний від релігійних обмежень духовність.

Фіолетовий випромінює натхнення, глибину, зміну і трансформацію. Очищає енергетичне поле, фізичне тіло і кров. Використовується для видалення перешкод. Фіолетовий колір, а також його темно-бузкові відтінки, вважається королівським кольором, що об’єднує у собі чоловіче та жіноче начала. Фіолетовий колір означає прагнення налагодити «магічні» зв’язку з самим собою і з навколишнім світом. При схильності до екстремальних ситуацій фіолетовий колір може означати надмірний індивідуалізм, эгоцентрическое поведінку і вчинки, а гіпертрофована образність може порушити зв’язок з реальним світом.

Коричневий — колір близькості землі, практичності і захищеності.

Помаранчевий — колір, що відображає життєву силу, творення, рух та звільнення. Помаранчевий колір є пом’якшеною формою праэнергии червоного кольору, іншими словами, символізує «кордон вогню». Помаранчевий колір відповідає за почуття ідентичності та позитивного самоствердження.

Блакитний колір є символом нескінченності, глибини океану і висоти безхмарного неба. Він займає важливе місце в релігійній символіці та співвідноситься з місцем проживання богів. У християнстві блакитний колір вважається символом жіночого начала і прообразом материнства. В Мандалі блакитний колір відповідно символізує почуття материнства, самовідданої любові і співчуття.

Бірюзовий. Однієї з різновидів блакитного кольору бірюзовий, що отримав свою назву від бірюзи — дорогоцінного каменю, який, як вважається, має цілющі властивості і захищає свого господаря. Комбінація зеленого і блакитного кольорів народжує почуття відповідальності, прагнення самому вирішувати власні проблеми, а також здатність духу до самозцілення. Бірюзовий колір досить часто зустрічається у традиційних Мандалах.

Чорний колір, тобто в принципі — відсутність кольору, асоціюється з темрявою, таємницею, з усім негативним, зі смертю і з порожнечею. Чорний колір означає темряву, з якої з’являється життя і свідомість і в яку вони згодом повертаються. Це живий хаос будь-якого початку, символ несвідомого і втрати свідомості. Чорний колір може означати також і психологічну смерть», що почасти проявляється і в темно-блакитному кольорі, темну ніч духа, що передує милості нового пізнання. В алхімічних процесах чорний колір відповідає фазі глибоких змін, коли важливі перетворення відбуваються непомітно.

Чорний колір в Мандалі може вказувати на почуття депресії, втрати або горя. Він може бути також свідченням інтеграції нашої «темної» сторони самосвідомість.

Білий — цілющий і очищаючий колір. Його коливання приховують в собі всі кольори веселки. Захисний колір, що допомагає думкам і почуттям залишатися чистими від негативу. В протилежність чорного кольору, білий колір символізує світ, людську свідомість, чистоту, щось нематеріальне і духовне. Якщо в Мандалі присутня занадто багато білого кольору, то це може свідчити, з одного боку, про духовну ясності, про готовність до змін, до трансперсональным змін психіки, а з іншого — про нестачу енергії, видаленні від сприйняття і потреб тіла, про загрозу завищеної самооцінки, про сильних, але прихованих емоціях.

Сірий колір — це нейтральний колір, що складається з чорного і білого. Він може розглядатися як вираження рівноважного стану протилежностей. Якщо в цілому колір є вираженням емоцій, то сірий колір, так би мовити, стан не-кольору, може бути ознакою нестачі почуттів, а іноді і депресивного стану.

Джерело: http://kaleydoskop.com.ua/