Любовна залежність: 12 ознак

2

Не так давно зустріла свою приятельку, випадково, в торговому центрі. Ми не бачилися більше року і, звичайно, вирішили випити по чашечці чаю. За розмовою вона повідала мені про своєму черговому романі і про те, як на цей раз їй пощастило, і нарешті їй зустрівся справжній ЧОЛОВІК. До речі, дівчина вона дуже красива, модельної зовнішності, і дефіциту в чоловічій увазі не було зроду.

Показова історія Іри

За час нашої дружби вона серйозно зустрічалася з кількома чоловіками, і кожен раз, коли з’являлася нова любов, Ірка пропадала, переставала дзвонити, рідко і коротко відповідала на повідомлення, а вже про дружні зустрічі взагалі мовчу. Як тільки роман закінчувався, Іринка згадувала про своїх друзів, про інше життя, де немає відносин. Вона виливала душу, плакалася, пропонувала зустрітися і навіть допомогти!

Мені завжди було цікаво, в чому ж справа? Що не так з моєю подругою? Чому чоловіки зникають з її життя, не встигнувши в ній з’явитися? І ось, сидимо, розмовляємо. Уважно слухаючи, як вона з гордістю розповідає про те, що їй пощастило, я помічаю, що досить часто вона дивиться на екран телефону, нервово включає і вимикає дисплей. Менше ніж за годину вона примудрилася відправити близько 10 повідомлень своєму «новенького».

Питаю: «Ір! Ти можеш розслабитися і отримати задоволення від нашого спілкування, адже ми так давно не бачилися?».

На що отримую відповідь: «Анютка! Все добре, просто я хвилююся, чому він мені не відповідає? Раптом щось сталося! Якщо з ним щось трапиться, я не переживу. Адже у мене такі почуття вперше. Що буде зі мною, якщо ЙОГО в моєму житті не стане?! Ти уявляєш, мені ніхто-ніхто-ніхто не потрібен! Мені хочеться бути весь час поруч, і в скрутну хвилину, і в хвилину радості. Хочеться знати, де він, раптом ми недалеко один від одного і можемо зустрітися на хвилинку і випити чайку чи поцілуватися. Мені так хочеться торкатися до нього, відчувати його тепло, турботу і увагу!»

В якийсь момент я перебиваю її довгий монолог і кажу: «Иришка! Десь я це вже чула. І не раз». І тут дзвонить телефон, подруга бере трубку, і швиденько цілуючи мене і жестикулюючи, вибігає з кафе… Я залишилася допивати в самоті смачний жасминовий чай і міркувати на тему любовної залежності.

Любовна залежність: 12 ознак

Любовна залежність: в чому її небезпека?

Любовна залежність — це стан, для якого характерна сильна і нав’язлива потреба в іншій людині. Коли людина зациклюється на важливому для нього суб’єкта з метою знайти себе, відчути себе за рахунок іншої коханою, бажаною, впевненим, потрібним. І в результаті такої прихильності втрачає самоповагу, власне «я» і навіть здоров’я.

На жаль, моя практика вказує на те, що в любовну залежність потрапляє кожна четверта жінка і кожен сьомий чоловік.

Чому люди йдуть в травматичну залежність?
Причинами залежних відносин стають:

Нелюбов батьками в дитячому віці

Небажання нести відповідальність за своє життя і все, що в ній відбувається

Інфантильність

Страх самотності

Нездатність приймати рішення

Страх бути відкинутим

Занижена самооцінка

Жорсткий контроль в дитинстві батьками

Недолік батьківського тепла

Применшення особистих переваг

Невпевненість у собі

Відсутність безпеки і почуття захищеності

Насильство

Душевна травма, отримана в дитинстві

Залежність в парі можна порівняти з будь-якою іншою залежністю, так як механізми, вироблені на базі міжособистісних відносин, працюють ідентично. Вони, так або інакше, призводять до саморуйнування. Залежно завжди один з партнерів є домінуючим, інший — підлеглим.

Як розпізнати залежні відносини?

Залежні відносини: 12 ознак

 • Відносини стають неможливими без повної самовіддачі і розчинення один в одному.
 • Відчути себе по-справжньому щасливим можна, коли інший проявляє турботу, ласку, любов, теплоту і т. д.
 • У залежних відносинах погано, а без них ще гірше.
 • Близькі відносини припускають певну пов’язаність з коханою людиною. У відносинах партнери сонастроены з емоційним станом один одного і звикають до способу життя. Але! Пристосування до звичок іншого природно до тих пір, поки людина залишається самим собою. І насправді, цьому потрібно вчитися, щоб уникнути розчинення особистісних кордонів.
 • Залежному у відносинах властива низька самооцінка і самоуничтожающее поведінку. Він завжди звинувачує тільки себе за все, що відбувається в парі.
 • Залежний надміру піклуватися про почуттях, думках, діях, виборі іншого, при цьому не приділяє уваги власним почуттям, бажанням, мріям і долю.
 • Залежні відносини завжди заподіюють страждання, у них часто виникають конфлікти, загрози припинення відносин, маніпуляції, які не доходять до реальних дій.
 • При відсутності взаємності і реакції, а також фізичної віддалення партнера (відрядження, відпочинок з друзями) такі відносини викликають депресію, смуток, гнів, страх втрати.
 • У таких відносинах інші люди, що оточують об’єкт прихильності, сприймаються як загроза, суперники.
 • Втрачається інтерес до інших відносин (зустрічі з друзями, затримка на роботі з колегами, корпоративи), але при цьому відбувається повне занурення в залежні відносини.
 • У таких відносинах втрачається об’єктивна оцінка недоліків іншого, і в разі їх зазначення слід агресивна реакція захисту.
 • У залежних відносинах втрачається здатність самостійно завершити тяготеющую зв’язок, так як розрив може принести біль втрати, а в разі особистої ініціативи — до сильного почуття вини та деструктивної поведінки.

Ці ознаки говорять про залежних відносинах, які, на жаль, приносять лише біль і страждання. Справжня любов, в першу чергу, дарує відчуття радості і щастя, а не смутку і зневіри. Причому ці відчуття не залежать від того, де знаходяться партнери: близько один до одного або на відстані. Тимчасова розлука не впливає на настрій і переноситься легко.

Любовна залежність: 12 ознак

Є привід замислитися…

Здорові любовні відносини не вимагають повного розчинення один в одному. Будь-які прояви ласки, уваги, турботи, ніжності виходять від партнера в той момент, коли йому хочеться так проявлятися. При цьому кожен з партнерів має право не відповідати взаємністю, якщо немає певного настрою і бажання.

Відносини — це добровільне рішення двох люблячих людей бути разом. При цьому відсутність необхідної дози уваги не заважає кожному з партнерів відчувати себе щасливим, наповненим енергією, вільним і незалежним.

Якщо відносини складаються не так, як ви собі це уявляли, є привід замислитися:

 • Може, ви спочатку ідеалізували партнера?
 • Може, ви придумали собі те, чого не було?
 • Може, ви занадто занурені у партнера і забули про те, що є ваше життя?
 • Може, настав час задуматися, що вам приносить радість, відчуття наповненості і задоволення від життя?
 • Може бути, ви вибрали не ту людину, з ким хотіли б прожити?

Любовні стосунки — це лише одна зі сфер життя, де ми розвиваємося, але є й інші області, які потребують уваги. Наприклад, батьки, колеги, друзі, діти, захоплення, хобі, розваги, зовнішність. Тільки приділяючи увагу всім граням, людина відчуває себе єдиним і самодостатнім.

Як позбутися від любовної залежності?

Щоб не впадати в залежність, частіше ставте собі питання:

 • Чого я хочу саме зараз для себе?
 • Що ще буде мене радувати і наповнювати в ту хвилину, коли поруч немає коханої людини?
 • В якій сфері я хочу розвиватися?
 • Що робить мене впевненою?
 • Що ще робить мене радісною?
 • Як я можу провести вільний від усіх справ і відносин час із задоволенням і насолодою?

Частіше зустрічайтеся з близькими людьми, батьками, братами і сестрами. Рід — це наша сила і підтримка! Зустрічайтеся з друзями. Таке спілкування наповнює, розширює кругозір і дозволяє подивитися на те, як прийнято в інших. Іноді від друзів можна отримати якісну зворотний зв’язок. Створюйте приятельські стосунки з колегами.

Займайтеся своїм розвитком. Вкладайте в свої знання, навички та вміння. Приділяйте увагу внутрішньому стану. Візьміть на себе відповідальність за все, що з вами відбувається. І пам’ятайте — немає межі досконалості!

Справжня любов — це місце для «я», «ти» і «ми»

Основна думка в істинній любові: «Я це Я, Ти це Ти. З Тобою добре, але і без Тебе добре». У таких стосунках немає розчинення в іншому, так само як і немає його знецінення.

Справжня любов дає свободу обом партнерам і цим самим робить союз міцним, де є «Я», «Ти» і «Ми». Такі відносини будуються на взаємній повазі, довірі, прийнятті та здібності знаходити компроміси, що дозволяє збудувати міцні сімейні узи.

Джерело: http://alpama.com.ua/