Лекція 134. Загальна теорія аспектів. Мажорні аспекти. Частина 1

6

Лекція 134. Загальна теорія аспектів. Мажорні аспекти. Частина 1
Ми з Вами приступаємо до наступного ро великий темі – Аспекти. Так само як і інші об’ємні теми, нам потрібно кілька частин, для того, щоб ознайомиться з основними поняттями і загальними уявленнями. Тому, не пропускайте статті (для зручності можна підписатися на повідомлення – бічна панель праворуч від основного тексту).
Аспект – це одна з двох основних різновидів взаємин Планет. Визначається кутовим відстанню між ними.
Слово аспект буквально перекладається як «погляд/точка зору», що у часи Птолемея розглядалося практично буквально. За того, гармонійний або напружений аспект, визначалося, як дивиться (кидає погляд) одна Планета на іншу. Так, наприклад, при гармонійному аспекті між Венерою і Марсом можна сказати «Венера дивиться на Марс дружелюбно», або при напруженому – «Венера дивиться на Марс вороже».

Всі аспекти діляться на 2 великі групи – мажорні, або основні та мінорні або додаткові (не основні).

МАЖОРНІ АСПЕКТИ

Група мажорних аспектів утворюється шляхом ділення 360 на ціле число десяткової системи (простіше кажучи, від 0 до 9) так, щоб частка (результат ділення) було кратно 30

Ділимо:

360/0 = приватне 0 (нуля немає кратного, як відомо)

360/1 = приватне 360 (кратно 30) — аспект з’єднання – тобто Планети стоять на відстані один від одного 360 градусів. Або якщо перекласти на просту мову, на відстані 0 градусів – так як довжина будь-кола (і Зодіаку в тому числі) дорівнює 360 градусів. Ефект той же, що і при поділі 360/0

360/2 = 180 (кратно 30) – аспект опозиція. Планети знаходяться один від одного на відстані 180 гр.

360/3 = 120 (кратно 30) – аспект тригон. Відстань між Планетами 120 градусів.

360/4 = 90 (кратно 30) – аспект квадрат. Відстань між Планетами 90 градусів.

360/5 = 72 (НЕ кратно 30) – аспект не відноситься до групи мажорних (на число від 1 до 9 ділитися, але кратного 30 не виходить).

360/6 = 60 (кратно 30) – аспект секстіль. Відстань між Планетами 60 градусів.

360/7=51,42 – НЕ кратно 30 – аспект не мажорний

360/8= 45 – НЕ кратно 30 – аспект не мажорний

360/9 = 40 НЕ кратно 30 – аспект не мажорний

Таким чином, ми отримуємо 5 основних мажорних аспектів, які прийнято називати Птолемеевыми – з’єднання = 0 гр., опозиція = 180 гр., тригон = 120 гр., квадрат = 90 гр., секстіль = 60 градусам.
Зазначу, що при розгляді аспектів якої-небудь Планети її аспекти досліджуються саме в такому порядку, так як вважається, що в міру збільшення дільника, падає цінність приватного. Простіше кажучи – при поділі 360/1 – аспект виходить сильніше, ніж при поділі його на 6 (секстіль). Тому, з’єднання завжди сильніше ніж опозиція, опозиція сильніше ніж тригон, тригон сильніше квадрата, а секстіль найслабший з мажорних аспектів.

Основні (мажорні аспекти в свою чергу діляться на три різновиди:
1. Гармонійні аспекти – тригон (трин) = 120 гр., і секстіль = 60 гр..
2. Напружені – опозиція (180) квадратура (квадрат) — 90
3. З’єднання – самостійний аспект, природа якого може нести і гармонію і напруга (0 гр)

Сучасна астрологія пояснює природу аспектів виходячи з якості дільника (число, на яке ділять 360).
Багато авторів приділяють велику увагу нумерологічним концепціям в астрології. Однак, на практиці їх пояснення складні і, на мій погляд, вкрай узагальнені.
Саме просте і логічне пояснення теорії аспектів (тобто того, ЧОМУ той чи інший аспект діє відповідним чином) було сформовано ще у часи Птолемея (не дарма аспекти носять його ім’я).
Справа в тому, що у часи Птолемея, астрологи не вивчали аспекти між Планетами, а аспекти між Знаками, які потрапляють Планети.

так вважалося, що дві Планети перебуваючи в Овні (або будь-якому іншому ОДНОМУ Знаку) знаходяться в з’єднанні – тобто наділені ЗАГАЛЬНИМИ ЯКОСТЯМИ. Що і добре, і погано (тому аспект з’єднання не відноситься ні до групи гармонійних, ні до групи напружених).
Стоячи в одному Знаку вони несуть одну і ту ж енергію, проявляються однаково. Тому вже становища в одному Знаку було достатнім, для того, щоб вважати їх стоять в з’єднанні.

Якщо одна Планета перебуває в Овні, а інша в Тельці – (або будь-яких інших сусідніх Знаки) відстань між однойменними градусами цих Знаків дорівнює 30 (тобто 17 гр.Овна – 17 гр. Тільця = 30 гр) – вважалося, що Планети не бачать один одного (як вже було сказано раніше – аспект це погляд).
А раз вони не бачать один одного, то вони і не взаємодіють. Вони ніби живуть паралельними життями, не впливаючи один на одного.
Тому, аспекту в 30 градусів в класичній астрології немає. Пізніше, завдяки Иогану Кеплеру, цей відстань було визнано аспектом, і введено в групу мінорних. Але про це пізніше.

Одна Планета в Овні, інша Близнюках (або будь-яка інша пара Знаків, що стоять один від одного на відстані «через Знак»)– відстань між однойменними градусами 60 гр (одна Пл. у 2 гр.Овна, друга в 2 гр. Близнюків – між ними 60 гр). ЗНАКИ знаходяться між собою на відстані секстиля.
Секстіль вважається слабким гармонійним аспектом – тому що Знаки, що утворюють між собою секстіль, об’єднані однією природою (обидва чоловічі або обидва жіночі) і не мають ніяких роз’єднують елементів.
Так і Овен і Близнюки відносяться до чоловічих Знаків, а отже, обидва активні, швидкі, ініціативні, не люблячі нудьги і прагнуть до змін. Так, вони не однакові – Овен більше лідер, а Близнюки колективіст, але при цьому, обидва вони хочуть діяти!!! Так ми і говоримо – це гармонійний аспект – Знаки можуть домовитися. Але при цьому доповнюємо це слабкий гармонійний аспект – вони все ж не однакові, але при цьому, можуть ЯКЩО ЗАХОЧУТЬ зрозуміти один одного і нормально ГАРМОНІЙНО взаємодіяти.
Аспект секстиля передбачає, що для настання блага, сторони повинні докласти зусилля.

Одна Планета в Овні, інша в Раку (або за аналогією інша пара «через 2 Занка»)– Знаки знаходяться в аспекті квадратури (квадрата) 90 гр. – це знаки одного хреста!!! – обидва вони кардинальні (об’єднані хрестом – тип дії ривковий (в даному випадку), але один жіночий, а інший чоловічий. Один екстраверт, інший інтроверт і т. д.
Знаки настільки різні за своєю природою, що Планети, розташовані в них просто не можуть зрозуміти один одного.
Так наприклад, людина з Місяцем в Овні – це людина з яким до всього є справа. Він усім спантеличений в цьому світі. Реагує гостро, болісно, але при цьому постійно готовий до дії – «цю несправедливість треба перемогти!». Він може плакати (як і Рак), але це буде не сльози страху або нерішучості. Це будуть сльози від надлишку почуттів (переживання Місяць в Овні, та й взагалі людини з виділеним Овном завжди экзальтированны), або сльози від гніву або суміш гніву і безсилля. Але це АКТИВНА, екстравертна життєва позиція.
На відміну від Раку! У Раку – своя сорочка ближче до тіла. Він тривожний (як і Овен загалом), але його тривога змушує його ховатися, займати вичікувальну позицію. Він ніколи не піде на відкриту війну. Він теж сентиментальний, але частіше його зачіпає тільки те, що ЙОГО. Полохливий і нерішучий, інтравертний і впертий (втім, останнє вони ділять з Овном).
Ось і виходить, що людина з Місяцем в Овні буде дратуватися позицією людини з Місяцем в Раку (відразу уточню – гороскоп завжди дивимося в цілому і ВАШІ особисті якості можуть відрізнятися від описаних у зв’язку з іншими акцентами на карті). Точно так само, як людина з Місяцем в Раку буде цуратися Місячного Овна.
Так само це проявляється і в особистому гороскопі – наприклад, Місяць у Раку, а Марс в Овні. Місяць хоче сидіти тихо і нікого не чіпати. АЛЕ МАРС, буде постійно втягують людину в якісь ситуації, які будуть лякати Місяць.
Причому, зовсім не обов’язково, щоб Планети мали між собою реальний аспект квадратури! Досить того, що вони стоять Знаки, які надають їм таку різнополярних енергію.
Взагалі-то в цьому і полягає суть традиційного підходу до аспектів між Знаками а не Планетами.

Одна Планета в Овні, інша в Леві – Знаки однієї стихії – дуже схожі, об’єднані Стихією і енергією (в даному випадку – чоловічий). Знаки дуже добре розуміють один одного. Так само як і Планети стоять на відстані тригона.
Енергія між Знаками, а значить і між Планетами, що стоять в цих Знаках (хоч в натальной карті, хоч в синастрии) тече спокійно, гармонійно. Вони розуміють один одного.
Планета в Овні, звичайно більш рвучка і категорична ніж у Львові, але і та і інша налаштовані на особистий успіх, визнання. Обидві орієнтовані на себе і мають схожі (не однакові – це не поєднання, а саме схожі в якихось великих категоріях) уявлення про «хороше» і «погане». Тому, Планети, що стоять у Знаках теж дружать, просто тому, що в загальному і цілому розуміють один одного.

Одна Планета в Овні, інша у Діві
Відстань між однойменним градусами — 150 гр (0 гр.Овна, 0 гр. Діви 15 гр.Овна 15 гр. Діви). При поділі 360 на ціле число десяткової системи, такого результату (150 гр.) ми не отримали. Такий аспект, так само як і аспект у 30 гр. (надалі будуть віднесені до групи мінорних) вважався відстанню, на якій Знаки НЕ бачать один одного і, отже, не взаємодіють.

Одна Планета в Овні, інша в Терезах (або інша протистоїть пара)– відстань між однойменними градусами 180 – опозиція. Знаки, так само як і при квадратуру належать одному Хресту, що створює напругу. Але додатково, вони ще «обмінюються» управителями – ті Планети, які в Овні сильні, у Вагах слабкі, і навпаки.
Навіть саме слово опозиція говорить про те, що принципи Знаків (або Планет в них потрапили), настільки не узгоджуються між собою, що знаходяться в прямому протиставленні своїх цілей, завдань, принципів дії, життєвих позицій і т. д.
Звичайно, вони і доповнюють один одного (не даремно це Знаки з одним і тим же набором управителів), але для того, щоб почати доповнювати, потрібно буде подолати первісне протиставлення. Власне кажучи, в цьому і є весь сенс опозиції, коли-небудь навчитися не протиставляти якості, а через різноспрямованість збагатити якості обох.

Інформація про дистанційне навчання Астрології на моїх курсах, знаходиться ось тут

Відправити карту на конкурс можна ознайомившись ось з цими правилами

Для того, щоб нічого не пропустити, не забувайте підписуватися як на статті так і на коментарі до них.

www.astrologbrova.com

Аспекти Аспекти, мажорні аспекти

Навігація по записах

Похідні будинку. Лекція 133.
Орбисы. лекція 135.

5