Лекція 10. Знаки Зодіаку. Стрілець

6

Лекція 10. Знаки Зодіаку. Стрілець

Останній з Вогненних Знаків – Стрілець. З попередніми його ріднить стихія, але він належить залишився з хрестів – мутабельності. І залишилася зоні – трансформації.
Як і у випадку з Левом, спробуємо описати, що дають Знаку ці три категорії самі по собі.

Як і інші вогненні Знаки – яскравий, вміє справити враження, оптимістичний, життєрадісний, захоплюється. І т. д.
Але якщо Овну – важливо просто реалізувати прийшла до нього енергію – показати світу, що вона Є (як і девіз самого Овна – я є!). А Леву – показати свою красу тієї або іншої енергії, ідеї. Те, доброго, розвиненому Стрільцеві вже важлива ідейна складова своєї енергії. ЩО вона таке, ДЛЯ ЧОГО вона потрібна. Йому важливо це знати, розуміти, і донести до інших людей. Стрільці, якщо це хороші, опрацьовані Стрільці – це прекрасні вчителі, розумні, ерудовані, що володіють прекрасними знаннями в суміжних областях, які теоретичну базу тій чи іншій своїй практичній діяльності.
АЛЕ самим важливим і ключовим моментом тут буде «хороші, опрацьовані Стрільці», на жаль, Стрільці ДУЖЕ часто починають вважати себе «вчителями» ще до того, як пройшли в якомусь знанні, етап молодшого школяра. Таку особливість дає в першу чергу – управитель Знака – Юпітер, але так само і Зона, до якої належить Знак.
Мутабельность дозволяє Стрільцеві не зациклюватися на одній-єдиній ідеї, на одному єдиному захопленні або амплуа, що більшою чи меншою мірою властиве двом іншим Вогненним Знакам.
Стрілець –скрізь!!! Це як правило люди дуже захоплюються (Вогонь), але захоплюються вони відразу і багатьом – мутабельный Хрест. Просто тому, що бачать безліч можливостей саме тут і зараз.
Вони, так само як і опозиційний їм Знак – Близнюки, чудово налагоджують зв’язки, у них безліч знайомств, правда на відміну від опозиційних Близнюків – Знака Повітряного, Стрельцовские зв’язку найчастіше орієнтовані на перспективи, які може принести те чи інше спілкування. Це не говорить про те, що Знак меркантильний, просто Юпітер – керуючий Знаком – Планета цілепокладання. Стрільці просто в принципі нічого не роблять без якоїсь ясної для себе перспективи, внутрішньої мети, будь то розширення вплив, або розширення кругозору.
Кажучи по Стрільця, просто рука не піднімається проігнорувати той показник, який ми до цього упускали – його символ!
Всі Ви, напевно, знаєте, що Стрілець увічнений на Небі в образі Кентавра – наполовину коня, наполовину людини.
Цікаво, що в традиційній астрології, про Стрілець так і кажуть – наполовину людський, наполовину звіриний Знак (є там такий поділ).
Що це нам дає? Це дає нам два глобальних типи Стрільця, або дві грані однієї людини. Про те, які це межі здогадатися не важко, якщо згадати хто такі ці кентаври.
Загальна маса кентаврів це мешканці лісів – розбійники, гуляки, любителі «поржать», доступних задоволень і незакомплексованих дам. Вони забіяки, і задираки. Побитися – привабливо саме по собі. Такий спосіб, що носить ємне сучасна назва – бидло.
Але був серед кентаврів один, зовсім не такий як всі інші – Кентавр Хірон – саме йому віддається управління «верхнім рівнем» Стрільця – кращої людською природою. Розумна «людина», вчитель багатьох епічних героїв, лікар, знавець музики і мистецтв – людина поєднує в собі унікальне благородство і скромність.
Ось і Стрільці-люди діляться на дві такі глобальні категорії – не відрізняються «розумом і красномовством» задираки і гуляки з одного боку і дуже розумні і освічені люди, знаходячи свій авторитет не гучним голосом і напором, а своєю шляхетністю й унікальними здібностями.
Правда треба відзначити, що і розвинуті Стрільці (на щастя, в більшості випадків, доводилося стикатися саме з такими) – все ж не проти «поржать», люблять гумор типу «солдатський», трохи пошуміти, а чоловіки частенько і побитися. Але на щастя, у нормальних Стрільців це не виходить за межі адекватності. Просто щоб було весело, ну а побитися – щоб видали молодечої позмагатися.
Стрільці відомі своєю щедрістю – це дає управитель Знака – Юпітер. І дійсно, якщо у них є гроші, вони не просто щедрі, але навіть і марнотратні. Єдине, що одержувачу щедрот потрібно зробити у відповідь — так це захопитися і подякувати! Багаторазові переказування з захватами – вітаються. Юпітер – планета не тільки щедрот, але і авторитету і визнання.
А якщо Ви уважно читали попередні лекції, то вже знаєте, що вплив на людину через диспозитора, прямий шлях до отримання від нього бажаного результату.
Але треба зазначити, що Стрілець, хоча і щедрий за рахунок Юпітера, він все-таки мутабельный по хресту. А значить, він може банально відволіктися від Вас та Ваших проблем, і в підсумку всі ті «золоті гори», які він, будучи в стані захопленості Вам наобіцяв, так і залишаться порожніми прожектами. І вимагати від нього їх виконати, значить викликати роздратування – йому вже просто не цікаво. Просто почекайте наступне «відповідний стан» і відразу просите зробити.
Ще однією особливістю Стрільця є його щедрість у великому (Юпітер – обитель) і скуповатость у дрібницях — вигнання Меркурія.
крім того, вигнання Меркурія дає неувага Стрільців до дрібниць. Так у всьому – скажімо, Стрілець як керувати відчуває труднощі в чіткому формулюванні своїх вимог. Він хоче, щоб було «добре», а ось ЩО КОНКРЕТНО він пояснити в більшості випадків не може. Тому, зокрема, людям з вираженою Землею буде не просто працювати у нього в підпорядкуванні. Власне як і йому бути їх підлеглим – Стрілець «помре» від занудства Земних керівників.
Так само і з навчанням. Як і всі Вогненні Знаки, він чудово схоплює ідею, чудово розвиває концепцію (навіть якщо реально він не дуже добре знає предмет), але ось вчити, розбиратися в дрібницях, методично записувати, так і просто ходити на заняття без пропусків, поки вивчається одна і та ж тема – йому ДУЖЕ важко. Йому нудно.
Астрологи так і кажуть – для цього немає інструментів – тобто немає Меркурія (точніше він є, але він вигнаний – тобто розвинений, під сильною домінантою Юпітера).

Стрілець слабкий в деталях, але сильний загалом. Як правило, у них прекрасна інтуїція (Зона трансформації), чудова логіка (як у всіх Огенных Знаків), і вміння бачити ситуацію в перспективі (Юпітер).
Крім того, Стрільці керують туризмом і полюванням (не варто забувати – що Стрілець – це кентавр, навіть якщо і Хірон), звідси чудове орієнтування на великій відкритій місцевості. При спілкуванні зі Стрільцями дуже часто виникає відчуття, що у них всередині вбудований компас. Заблукати з чоловіком з сильним Стрільцем буде ДУЖЕ важко. Але при цьому не виключений топографічний кретинізм в дрібницях (вигнання Меркурія).
Вузли, які в Стрільці займають позиції экзальтанта (елеватора) і хумилер (Планети в падінні), в астрології прийнято співвідносити з досвідом Душі. Спадний Вузол, який визначає досвід принесений Душею з минулих втілень, має у Стрільці экзальтацию, що додатково підсилює Стрельцовской «знаю, проходили!».
А Висхідний Вузол – досвід, яким тільки належить навчитися – у Стрільці в падінні.
тобто елементи карти, які допомагають людині ВЧИТИСЯ, в карті слабкі (Меркурій і Висхідний Вузол), а ті, які допомагають Вчити – сильні. Ось і виходить, що Стрільцеві – важко вчитися, він дуже природно вчити.
А треба розвивати саме те, що представлене слабо, спотворено. Тобто треба Стрільцеві треба «вчитися, вчитися», і тоді з нього вийде прекрасний, самий справжній, гідний і компетентнейший з вчителів! А якщо ні – то, Стрілець може скотитися до нудного і неоригінального демагога, що страждає від відсутності адекватного визнання, і від цього провідного себе ще більш примхлива і вимоглива.
Взаємодіючи зі Стрільцем, Вам обов’язково потрібно демонструвати свою повагу. Диспозитор Знака – Юпітер, робить Стрільців залежними від визнання свого авторитету. До речі, кажучи, Стрілець може пробачити багато чого, крім удару по самолюбству!!!
Навіть маленькому Стрельчонку важливо відчувати себе розумним, авторитетним і цікавим. Якщо він щось хоче Вам розповісти – слухайте, підкреслюючи його знання і розум.
Але при цьому не забувайте про необхідність розвивати Меркурій! Як це виглядає на практиці? Стрільцеві буває дуже складно запитати щось у іншої людини. Він або не запитує зовсім, або формулює питання так, що Вам і всім оточуючим стало зрозуміло, що сам-то він точно знає, просто йому цікаво почути Вашу думку. Це як раз вигнання Меркурія. Важливо навчити дитину питати – тобто, по суті, якщо вести себе правильно з самого початку, то «вчити» то й не доведеться. Важливо не відбити бажання запитувати. Приміром на питання «мама, а пінгвін це хто?» не треба відповідати «а що ти сам не знаєш хто такий пінгвін?!», треба відповісти на питання так щоб стало зрозуміло. Ще краще, якщо Ви не будете соромитися, якщо чогось не знаєте (саме це головна проблема Стрільців – всі дізнаються, що я не знаю) а так і скажіть – «милий, я не знаю. Але давай ми разом подивимося в інтернеті (словника, запитаємо у баби, тата, ще кого-небудь). АЛЕ РАЗОМ, а не «ось піди випроси!».
Одного дуже добре розвиненого Стрільця, мама, можливо, сама того не усвідомлюючи прекрасно розвинула своїми проханнями «подзвони/піди запитай! У тебе так добре виходить!». Стрілець виріс просто чудовий!
Трошки суперечливо у мене вийшло — не зрозуміло, так треба «піди і сам запитай» чи не треба? Його дуже важливо привчити до того, щоб він сам запитував, і не боявся показати, що він чогось не знає. Тому «піди й запитай» в контексті «в тому що ти чогось не знаєш, немає нічого поганого», чи «потім мене навчиш», або «цим ти мені допоможеш» — це ДУЖЕ добре. А ось «піди й запитай», в контексті «відвали від мене зі своїми нескінченними питаннями!» — це ДУЖЕ погано.
що стосується Сайтів, які формують Знак – то тут так само як і з Планетами вже розглянутими – сильний Спадний вузол «все знаємо» і «вміємо вчити». Слабкий Висхідний Вузол — «треба навчитися» і «не вміємо вчитися». Ну і відповідно якостями Висхідного Вузла і важливо оволодівати.
І ще одна ремарка, ДУЖЕ важлива у вихованні Стрільця. Часто людям здається, що якщо вони перехвалят дітей, то ті виростуть самозакоханими егоїстами, не цінують інших людей. Можливо це буде справедливо, якщо Ваша похвала побудована по типу «ти молодець, а всі інші – дурні!» тоді – так.
АЛЕ якщо Ви хвалите дитини (або дорослого) за його реальне достоїнство, вчинок або за те, похвали за що він чекає (навіть якщо в цьому немає нічого видатного) – то Ви виростите людини, впевненого у своїй значущості, а отже, позбавленого комплексу невизнаності, який найчастіше і виливається в гіпертрофовану самість (Лев), гордість (Стрілець), позицію хто сильніший – той і правий (Овен).
Якщо гідність людини по Планетам, формує домінуючий Знак, не оспорюється з дитячих років, то і сенсу немає, випинати його в дорослому віці до такої міри що це стає неадекватно і нестерпно.

Інформація про дистанційне навчання Астрології на моїх курсах, знаходиться ось тут

Відправити карту на конкурс можна ознайомившись ось з цими правилами

Для того, щоб нічого не пропустити, не забувайте підписуватися як на статті так і на коментарі до них.

www.astrologbrova.com

Знаки Зодіаку Знаки Зодіаку Стрілець

Навігація по записах

Знаки Зодіаку. Лев. Лекція 9.
Лекція 11. Знаки Зодіаку. Телець

5