Хто в домі господар, або Ієрархія VS рівність

2

Лариса Ренар продовжує цикл заміток «Час жінок». Перші три публікації: «Право бути жінкою», «Пастки жіночності», «Структура і творчість» .

Багато хто пам’ятає цей чудовий серіал («Хто в домі хазяїн»), піднімає важливе і глибоке питання: у кого реальна влада і кому вона потрібна? Це питання в основному виникає у чоловіка. Він схильний до ієрархії з чітко прописаним підпорядкуванням. Чоловікові хочеться бути нагорі піраміди, з висоти дивитися і простраивать систему за своїми правилами.
І це цілком зрозуміло з точки зору його енергетичної структури. Так як у чоловіка п’ятий центр — центр прийняття рішень і лідерства — дає. Для нього природно займати провідну позицію. І при зустрічі двох чоловіків завжди виникає питання: чий центр потужний і чиї рішення більш переконливі. І той, кому вдалося довести і показати свої права, стає головним у цій системі.

Ієрархія закладена у чоловіків в генах. Вона необхідна на різних етапах, а в деяких структурах, особливо у військових і корпоративних, коли підпорядкування одних засноване на авторитеті інших — вкрай необхідна.

Але в міру розвитку суспільства, коли на перше місце виходять таланти і покликання людей, виникає інша модель управління і взаємодії — спільнота рівних.

Хто в домі господар, або Ієрархія VS рівність

Чоловік будує піраміду, жінка створює мережу

Для жінки легше і простіше оперувати в співтоваристві рівних. Жінка приймає і розуміє, що хтось може бути в чомусь краще, а в чомусь поступатися. І в одній ситуації можна взяти кермо влади в свої руки, а в іншого — передати їх комусь іншому. І в цьому не буде втрати її особи, а буде загальний ВИГРАШ.
Якщо чоловік будує піраміду, то жінка створює мережу. І в сучасному суспільстві саме ця вроджена здатність жінки будувати відносини і підтримувати зв’язки стає найбільш ефективною моделлю управління.
Коли жінка відмовляється від нав’язаної ієрархічної моделі управління, вона стає більш успішної та гармонійної. Їй не доводиться побоюватися, що прийде хтось більш сильний і скине її з п’єдесталу, так як більше немає потреби займати цей п’єдестал.
Зникає відчуття самотності і страху залишитися один на один з усіма проблемами і викликами.
Створюючи мережу співтовариства рівних, вона розуміє: є на кого покластися і до кого звернутися. Вона перестає бути виродком, якого всі ненавидять за ефемерну або реальну владу, а стає рівною серед рівних, насолоджуючись синергією і розділеної відповідальністю.

Хто в домі господар, або Ієрархія VS рівність

Не втрачайте себе в боротьбі за місце на вершині піраміди

Ще на зорі розвитку людства жінки збиралися, щоб зробити одну спільну справу. Ми звикли розділяти відповідальність, наділяючи кожну певними повноваженнями. Хтось збирав ягоди, а хтось у цей час пік хліб, хтось дивився за дітьми, а хтось шив одяг.
Досі жінки інтуїтивно, починаючи щось робити на кухні, розподіляють обов’язки. Вони не усвідомлюють, що вміння залучати рівних і співпрацювати з ними, не боячись конкуренції, — величезна перевага.
Як тільки ми приймемо, що саме ця модель управління та взаємодії зараз найбільш затребувана, ми почнемо проявлятися як Жінки, знаходячи сили і підтримку в рівності, не втрачаючи себе в боротьбі за місце на вершині піраміди.

І на питання «Хто у домі господар?», звичайно, відповідь буде однозначна: ЧОЛОВІК. Але при цьому: «Як тятя скаже, так по-маминому й будячи».
Ми залишимо ієрархію чоловікам, а самі будемо створювати спільнота рівних. Пам’ятаєте нашу місію? Змінювати світ, залишаючись жінкою!

Джерело: http://eco-skarb.com.ua/