Фігури Джонса — Бризки, Бризки зі згущенням, Локомотив. Лекція 20. частина 1

5

Лекція 20. Фігури Джонса. частина 1.

Познайомившись із Планетами та Знаками, ми з Вами трішки відвернемося від розглядання гороскопу «по шматочках», і спробуємо поглянути на нього як на одну, велику і цікаву картину.
Ті з Вас, хто будували астрологічні карти, напевно, помітили, що гороскопи, чисто візуально виглядають абсолютно по-різному.
В якомусь гороскопі Планети «розбризкані» по всьому полю. В іншому, будучи зосереджені в маленькій області, ніби туляться в одній кімнаті». У третій карті – половина зайнята Планетами, а половина порожня і т. д.
На ці особливості і звернув увагу один з найбільших астрологів 20 століття Марк Эдумунд Джонс. Метод винайдений Джонсом полягав у тому, щоб аналізувати карту, на підставі того малюнка, який утворюють в ній Планети. Цікаво, що до нього, такий підхід не приходив в голову жодному астролога за два з половиною попередніх тисячоліття!!!
Отже, Джонс звернув увагу на те, що «по малюнку» створеному Планетами на зодіакальному колі, карти можна розділити на 8 типів.
Перш ніж ми перейдемо до їх розгляду, слід зробити деякі зауваження.
Сам Джонс, розглядав карти на предмет «фігур» просто – який малюнок, така і інтерпретація. Більш пізні астрологи, розвинули його методику, посиливши і индивидуализировав її під конкретну людину, за рахунок урахування якостей Планет, які так чи інакше виділені у відповідній фігурі (про це докладно, при описі фігур).
Крім того, важливо мати на увазі, що система Джонса розрахована на використання 10 основних Планет від Сонця до Плутона включно. Ніякі Місячні Вузли, Разі, Приапы, Хироны, Прозерпіни, Чорні і Білі Місяця, Юнони, Паллади, і т. д. в аналізі фігур Джонса НЕ ВРАХОВУЮТЬСЯ!!!

Навіть якщо Вам цього дуже хочеться. Навіть якщо завдяки цій Планеті, все стає зовсім по-іншому, і більше Вас влаштовує – враховувати це не треба.
Точніше сказати, для себе, для власного дослідження Ви можете і повинні навіть, розглядати та враховувати, ВСЕ що Вам захочеться. Все перевіряти, всі методики досліджувати і робити власні висновки. Тільки при цьому Вам потрібно буде пам’ятати про те, що це вже буде Ваша авторська розробка, можливо побудована на чиїйсь методикою, але Ваша власна. А власна методика Джонса, наказує нам обходитися тільки тим, що він порахував можливим в ній враховувати.
Отже, Фігури Джонса.
Перша з фігур — Бризки.
Планети розподілені по карті практично рівномірно. Ніде немає Планет стоять близько один до одного, ніде немає великих порожнин (більше 100-110 градусів).

бризки

Бризки, іноді називають «бризки Шампанського» — і, напевно, не даремно! Така людина, багато в чому схожий на бризки шампанського – він скрізь, він багато чого перепробував у своєму житті, багато чим займався, багато куди встиг.
У нього купа всяких різних захоплень. Але мінус в тому, що люди, з такою конфігурацією, не мають якогось серйозного «якоря». Чогось такого, що буде актуально в плині всього життя. Якийсь сфери, без реалізації якої життя буде здаватися неповною.
У багатьох книгах по астрології можна зустріти резюме з приводу «Бризок», про те, що це «життя без досягнень». Однак, я б застерегла Вас робити такі висновки на підставі ЛИШЕ аналізу Фігури. Як показує практика, такі висновки передчасні.

Вся справа в тому, що Джонс вибудував свою методику на аналізі карт великих людей. Я не проводила свою статистику (я взагалі не дуже люблю займатися гороскопами знаменитостей – мені не цікаво) на цей рахунок, тому підтвердити або спростувати висновки Джонса про великих, я не можу. Але якщо вважати «життєвими досягненнями», не тільки мільярдні рахунки в банку, або олімпійські медалі, а ще й репутацію «майстра з золотими руками», посада «начальник виробництва», хорошу кар’єру на своєму рівні або піднятого на ноги хвору дитину, то тут люди з «Бризками» у гороскопі ані трохи не менш ймовірні, ніж люди з будь-якою іншою фігурою (хоча тут же хотіла б зазначити, що САМА ПО СОБІ ця фігура зустрічається в гороскопах не так вже й часто).
При цьому треба визнати, що НАЙЧАСТІШЕ, такі карти занадто добре компенсують невдачі в чому-то, дозволяючи людині з легкістю відмовлятися від спроб, які довгий час не приносять бажаного результату.
З іншого боку, люди, з подібними картками рідко впадають у важкі кризи, пов’язані з неуспіхом в якійсь області.
Пам’ятайте, Незнайка, так чудово описаного геніальним Носовим. Його образ був актуальний для опису Близнюків, і він же чудово підходить і до Бризок.
І там і там, багато поверховості, але при цьому багато ентузіазму, багато прагнення, але і багато можливостей, за рахунок яких значно падає цінність якогось конкретного досягнення якоїсь конкретної сфери.
Як писав Носова про Незнайка – «… Він дуже хотів чому-небудь навчитися, але не любив працювати. Йому хотілося вивчитися відразу, без усякої праці, а з цього навіть у самого розумного коротуна нічого не могло вийти…».
Він і вірші писав, і малював картини, і музикантом був!… За кожну справу він брався з винятковим ентузіазмом! І, до речі кажучи, судячи з того, що написав автор про результати його творчості, він був дуже здібним, АЛЕ не любив працювати і найголовніше – не турбувався з-за невдалого результату.
Так і люди з Бризками – вийшло чудово. Ні – ну і Бог з ним, стільки дивовижних можливостей ще не освоєно.
Звичайно, в карті будуть домінантні сфери – це будинки, в які потрапило Сонце, це будинок, в який потрапив управитель АСЦ. Може бути виділений і який-то інший будинок, за рахунок констеляції (перебування) в ньому кількох Планет, не дивлячись на те, що вони досить далеко відстоять один від одного (як в карті прикладі – в 1 будинку 2 Планети) і т. д.
Тому якщо Ви виявили таку карту в себе або своїх близьких, то варто подумати про необхідність більшої концентрації на чомусь, щоб уникнути розпилення власного потенціалу.

наступна фігура схожа на Бризки, але називається вона вже «Бризки зі згущенням».

рис. 2. бризки зі згущенням 1

Так само як і Бризки шампанського, Бризки зі згущенням не передбачають великих порожнин (близько 90 гр. в залежності від загального відчуття) але тут в одному або декількох місцях, є вже зв’язка з двох або більше Планет, що стоять близько один до одного.
Така зв’язка вказує на сферу життя, якої Натів приділяє підвищену увагу. Це той самий «якір», якого не вистачало Бризок шампанського.
Так само як і в першій фігурі, тут потужна підтримка в невдачах приходить від актуальності інших тим в гороскопі. Теж великі компенсаторні можливості, але у відмінності від першої, є і інтерес, реалізувати який ДУЖЕ важливо. Є сфери, які не дають заспокоїтися, які вимагають до себе постійної уваги, змушують себе реалізовувати.
Згущення бувають різними.

Може бути, наприклад, так (рис. 2). Планети в цілому розподілені рівномірно, але в двох місцях є очевидна домінанта. Отже, в житті людини, будуть домінувати 2 сфери життя. Які? Відповідь знайдемо у будинках, де ці Планети «оселилися». У нашому прикладі це 4 і 11 будинку. Отже, якими б привабливими і багатообіцяючими не були теми інших будинків, Нативу обов’язково потрібно мати сім’ю, може бути важливою темою його життя будуть відносини з матір’ю, або турбота про неї (4 хати).
Так само важливою будуть теми 11 будинку – досягнення планів, суспільне життя, або, наприклад, встановлення нормальних відносин з дітьми чоловіка від першого шлюбу (поки просто прийміть це як даність, в майбутньому, при розгляді будинків, ми про це будемо говорити докладніше).

Або може бути ось так (карта 3) – тут одна сфера домінує, але виділена вона ще

рис.3. Бризки зі згущенням

більш серйозно – там 4 Планети (та можна, напевно, і Марс взяти, тоді відразу 5) – отже, активні будуть теми 11 та 12 будинків. Виражатися це може в чому завгодно, для цього необхідно аналізувати карту в цілому. Це може бути здоров’я, це можуть бути закриті установи будь-якого типу (в тому числі і робота там) — 12. Знову ж досягнення своїх цілей (11 будинок) і т. д.
Можливо, для нього буде актуальна тема самотності і набуття друзів. Можливо робота з людьми, обмеженими стінами якогось спец.установи і т. д.
Сенс в тому, що чим би не виражалася тема цих будинків, для Альтернатива вона буде дуже актуальна. Вона постійно буде звертати на себе увагу, змушувати себе реалізовувати. Не захоче людина реалізувати її добровільно, значить буде поставлений в такі умови, які зобов’яжуть його зробити це в примусовому порядку.
Фігура Джонса «Бризки зі згущенням» зустрічається в гороскопах дуже часто.

Наступна фігура – «Локомотив». Тут з’являється «порожнеча» розміром приблизно від 100 до 160-165 градусів.

рис. 4. Локомотив

вважається, що люди з фігурою Локомотив виступають за життя таким тягачем – людиною, яка все тягне на собі. Сильні, вольові люди, здатні тягнути на собі себе і всіх навколишніх.
Наявна в карті порожнеча, дає людині динаміку. Підселює в його життя такого «докучливого черв’ячка» який весь час його точить, бажаючи отримати від власника карти чогось більшого. Звідси, людина з «локомотивом» це людина неуспокоенный, йому хочеться чогось більшого, він розуміє, що у нього є не все, і не скрізь для нього відкриті двері (це відчуття людини з бризками).
За Джонсу, на цьому інтерпретація локомотива і закінчується. Але його пізніші послідовники, звернули увагу на те, що в карті є Планети, що займають більше виділене положення, ніж інші. А саме – вони виділили:

 • Хвилеріз – Планету, яка «веде» конфігурацію. Ця Планета (або з’єднання Планет) як раз і є локомотив – те, що зрушує всю карту з місця.
  за нього прийнято розуміти ту, Планету, яка ПІСЛЯ як через АСЦ пройде порожнеча, ЗІЙДЕ ПЕРША!!!
 • Давайте подивимося, яка з Планет виконає це умови, на прикладі обраної карти.

  рис. 5.

  Це наша карта. Пам’ятаючи про те, що Планети В СВОЄМУ ДОБОВОМУ РУСІ, рухаються за гороскопом від АСЦ через МС до ДСЦ, уявляємо собі як буде рухатися ця «порожнеча».

  рис. 5 — наша вихідна карта.
  рис. 6 — ми бачимо, як порожнеча зсувається від МС до ДСЦ,

  рис. 6.

  потім спускається до ІС (рис 7). ТУТ – ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, на АСЦ

  рис. 7

  виходять Місяць з Юпітером, АЛЕ!!!! Вони виходять на АСЦ ДО ТОГО, як його (АСЦ – схід) пройде Порожня Зона!!!

  Потім, на АСЦ піднімається порожня Зона – (рис 8).

  рис. 8

  І нарешті (малюнок 9) на АСЦ виходить з’єднання Уран-Плутон.

  рис. 9

  отже, Уран – є хвилерізом даного локомотива. В принципі, коли Планети йдуть в такому такому тісному поєднанні як тут Уран з Плутоном, їх обох можна вважати хвилерізами.

  На всяк випадок, нагадую Вам, про те, що цей приклад розміщений тільки в цілях візуалізації того, як зрозуміти – Перша Планета після порожнечі. У своїх картах, Ви безумовно можете зробити те ж саме, якщо знаєте як поводитися з програмою. Якщо ні, просто знайдіть порожнечу і пройдіть з нею шлях до АСЦ. І перша Планета, яка зійде на АСЦ, після того, як через нього пройде ВСЯ порожнеча і буде хвилерізом.
  В нашому випадку, їм виявилося з’єднання Уран-Плутон.
  Виявивши такі Планети в якості хвилеріза, ми можемо зробити висновок, що ініціює активність людини щось, пов’язане з Ураном і Плутоном. Ми можемо сказати, що власник даної карти «кинеться в бій» тоді, коли абсолютно несподівано для себе (Уран) потрапить у важку, кризову ситуацію (Плутон). Очевидно, що вона (або він) не буде лежачи на дивані страждати від того, що «долар впав, все пропало!», а відразу ж кинеться шукати варіанти, як-то рятувати становище і т. д.
  Або таким «спусковим гачком» може послужити раптово (Уран) захопила пристрасть людини будь-якого спрямування (Плутон). Та інше.

  2. Друге що виділяють у конфігураціях «з порожнечею» — це завершальна Планета. Нею буде та Планета, яка зійде на АСЦ останньої, перед сходженням Порожнечі – в нашому випадку це Місяць і Юпітер (рис. 7).
  Завершальна Планета покаже чим все закінчиться.
  в нашому випадку – все закінчиться добре – успіхом (Юпітер) і розслабленням, емоційним задоволенням (Місяць).
  тобто скажімо – вдарила криза (як завжди раптово і важко – Уран + Плутон) – людина моментально мобілізувався, почав активно діяти. В результаті (Місяць і Юпітер) – все закінчилося власним успіхом і задоволенням.
  Може бути не світова криза, а скажемо – розлучення. Все те ж – вона не стала сидіти і ридати в подушку (тобто може бути і ридала, але не лежачи на дивані), а встала і пішла шукати способи «як жити далі». І в результаті – самостійна, самодостатня, або вже принаймні – задоволена тим, що все сталося так, як сталося.
  3. Третє, що виділяють у подібній конфігурації – це «місце сили» — це центр конфігурації – навіть якщо там НЕМАЄ Планет. Це те, в чому Натів черпає сили реалізуючи конфігурацію. У нашому випадку – це 2 і 3 будинок. Натів черпає сили бачачи результати своєї праці. Як тільки приходить якась грошик, він розуміє, що всі його праці – виправдані. Чи можуть допомагати люди з найближчого оточення (3 будинок) – підтримувати, вірити і т. д.

  Інформація про дистанційне навчання Астрології на моїх курсах, знаходиться ось тут

  Відправити карту на конкурс можна ознайомившись ось з цими правилами

  Для того, щоб нічого не пропустити, не забувайте підписуватися як на статті так і на коментарі до них.

  www.astrologbrova.com

  Фігури Джонса астрологія в Казахстані, астрологія в Караганді, астрологія в Теміртау, Бризки, Бризки зі згущенням, Бризки шампанського, Локомотив, Фігури Джонса

  Навігація по записах

  Лекція 19. Знаки водного тригона. Риби
  Фігури Джонса — Чаша, Кошик. лекція 21.частина 2.

  8