Будинку гороскопа вступна лекція. Частина 2. лекція 25.

5

лекція 25. Будинку гороскопа вступна лекція. Частина 2.

Перш ніж ми перейдемо з Вами до подальшого вивчення будинків, давайте згадаємо те, про що ми говорили на попередній лекції.
Отже будинку гороскопа це найбільш особиста характеристика карти, так як будується з урахуванням конкретного часу і місця народження окремої людини.
Будинки формуються виходячи з добового обертання Землі навколо своєї осі. Багато хто з вас пам’ятають ще зі шкільної програми, що вісь обертання Землі нахилена до площини екліптики (простіше кажучи – до її орбіті) на кут 23 градуси. У зв’язку з цим, в різні моменти часу, Сонце не однаково освітлює Землю — від більш-менш збалансованих взаємовідносин дня і ночі на екваторі, до явних перегинів у вигляді полярних ночей і днів – близько до полюсів. Та й на одній і тій же широті в залежності від того, який полюс виявляється ближче до Сонця, а отже, який «бік» Землі в конкретний момент Сонце гріє сильніше – змінюються пори року, змінюється тривалість світлового дня, змінюється момент сходу і заходу Сонця, змінюється так звана верхня кульмінація — найвище положення Сонця в конкретний день у конкретній місцевості.
Ви пам’ятаєте, звичайно ж, живучи в наших широтах – як високого Сонце піднімається на небі влітку і «яке низьке небо» взимку (навіть говоримо ми такими словами!) . Ось про цю максимальній висоті неба, протягом конкретного дня і йде мова, коли ми говоримо про верхній кульмінації — або МС (куспиде 10 вдома).
Саме із-за різної освітленості місця, де народилася людина, будинки і виходять нерівними за своїм розміром. В якийсь день світанок настає раніше, а пізніше в якийсь день тривалість світлового дня максимальна (день літнього сонцестояння) а в якийсь мінімальна (день зимового сонцестояння – найкоротший день у році). Знаючи все це, і врахувавши широту і довготу обраного місця, астролог визначає вершину неба (МС) і асцендент, потім керуючись зручною для себе системою будинків, за спеціальними таблицями, розраховує куспиды всіх решти будинків.
У зв’язку з тим, що наші широти значно віддалені від екватора, ми з вами спостерігаємо дуже велику різницю між тривалістю дня взимку і влітку. У нас взимку день дуже короткий а влітку дуже довгий. У цьому зв’язку, у гороскопі з’являються так звані знаки швидкого і повільного сходження.
Знаками швидкого сходження вважаються знаки від Козерога до Близнюків включно. Знаками повільне сходження від Раку до Стрільця. Що це нам дає на практиці? У зв’язку з тим, що взимку у нас найбільш короткий світловий день — тут важливо зазначити, що мається на увазі саме тривалість світлового дня а не уявлення про дні і ночі в цивільних добі. Так от, взимку в зв’язку з тим, що в дуже короткий термін протягом світлового дня через АСЦ пробігають найшвидші знаки, то люди, народжені протягом світлового дня взимку, мають на Асценденте який-небудь із знаків від Козерога до Близнюків, включно.
Якщо людина народилася взимку, але на вулиці вже було темно, то його на його АСЦ, буде щось від Раку до Стрільця
Влітку навпаки, самий довгий проміжок часу займає світловий день, отже, люди народжені влітку протягом світлового дня мають в якості АСЦ якийсь із знаків повільне сходження (від Раку до Стрільця), а народжені вночі мають на АСЦ Козерога або Водолія або який-небудь інший знак швидкого сходження.
Крім того, у зв’язку з тим, що різниця між проходженням через АСЦ максимально швидких знаків — Овна і Риб (вони проходять через асцендент у проміжок близько 55 хвилин) і самих повільних Діви, Терезів і Скорпионо (їх швидкість проходження через асцендент близько 2 годин 48 хвилин) – величезна, на практиці ми отримуємо, що людей мають у наших широтах, на АСЦ Овен або Риби значно менше, ніж людей мають на АСЦ Діву, Ваги або Скорпіон.
У зв’язку з цим додатково хотілося б згадати про важливість точного часу народження. Ті з Вас, хто вже займається астрологією, знають, що нормальним, уточненими часом народження вважається час в межах чотирьох хвилин від реального народження.
Насправді, з урахуванням того, наскільки швидко рухаються Знаки, і маючи карту, уточнену до чотирьох хвилин, ми повинні зробити знижку на точність, у тих ситуаціях, коли знаходимо на куспиде будинків якісь прикордонні стояння (скажімо 28 гр, 30 хв або 1 гр.40 хв, якогось Знаку). Ми повинні розуміти, що зміна часу на 4 хвилини може спричинити зміну куспида будинку на 2 градуси, а отже — на Знак куспиде відповідного будинку може помінятися.
Звичайно це тонкощі, і тим з вас, хто ще тільки починає своє вивчення астрології, перейматися цими нюансами не варто.
Отже для того, щоб побудувати гороскоп нам потрібно:
1. розставити планети по знаках тобто створити 1-шу сітку координат — знаки зодіаку. Це ми робимо, якщо розраховуємо гороскоп вручну, з допомогою ефемерид.
Це перша сітка координат. Положення Планети в Знаку визначає її потенціал тобто то яким би був Натів, якби зовнішнє середовище не накладала на нього свій відбиток.
2. ми повинні нанести на першу сітку координат «Знаки» другу сітку — будинку гороскопа. Розподіл знаків і планет по домівках покаже, як реалізувалися ті потенції які спочатку були вкладені в людини. Що вийшло з Альтернатива, у зв’язку з тим, що він народився тут і зараз.
Нагадаю — Знаки завжди рівні. Знак завжди починається в 0 градусів і закінчується останньою секундою -29гр.,59 хв 59 сек. Наступна секунда це вже 1 секунда наступного Знака. Всі знаки йдуть в строгій послідовності. Планети(будучи директными в русі) переміщаються по Знакам, їх природному ходу — з Овна в Тілець з Бичка Близнюки і так далі. Тобто проти годинникової стрілки.

Вдома не рівні за своїм розміром. Відлік будинків починається від куспида 1 будинки від – АСЦ, який як і куспид будь-якого іншого будинку може починатися в будь-якому градусі будь-якого знака. Тривалість будинків теж буває зовсім різною і залежить, як ми вже багато разів казали, від часу і місце народження native
Елементи (сигнификаторы) будинків
Для того щоб скласти уявлення про те, як розвиватимуться справи відповідного будинку, ми повинні проаналізувати його елементи.
До елементів будинків відноситься:

 • управитель (диспозитор) будинку.
  Управителем будинку є планета, яка управляє знаком на куспиде будинку. Він господар будинку. Навіть якщо в будинку є Планети, що є дуже сильним доповненням, диспозитор будинку все одно буде мати переважне, першорядне значення для тлумачення ситуації в будинку. Так у нашому прикладі, асцендент (куспид 1 вдома) у Водолії, отже управитель 1 будинку Уран.
  Куспид 3 будинку знаходиться в Тільце, отже, управитель (диспозитор) 3 будинки — Венера
  Планети в будинку. Планети стоять у відповідному будинку( астрологічний термін – мають в будинку констелляцию) є елементами будинку і, так само як і управитель, показують як будуть розвиватися цього будинку. При цьому, точно також як і при аналізі Планети в Знаку, ми пам’ятаємо що власник Знака або в нашому випадку власник Будинку все одно буде диктувати планеті стоїть у відповідному знаки або будинку її поведінку.
  У нашому прикладі, в першому будинку має констелляцию Венера, Спадний Вузол, Меркурій і Марс.
  Будь ласка, зверніть увагу, що коли ви аналізуєте планети в будинку, рухатися завжди потрібно по порядку, починаючи з Планети самої близької до куспиду аналізованого будинку. Тобто в даному випадку ми не говоримо що елементами будинку є Меркурій, Марс і Венера або Марс, Венера і Меркурій, ми йдемо по порядку. Так як саме в такому порядку, як правило реалізовуватиметься чергу включення планет у справи відповідного будинку.
  У нашому прикладі, в другому будинку має констелляцию Сонце , отже воно, також як і Марс (управитель цього будинку) є елементом другого будинку.
  3. Соуправитель будинку
  Як ми вже сказали, будинки бувають різними за розміром, це очевидно і в нашому прикладі. Тому при визначенні соуправителя, є тонкощі:
  Перший варіант: якщо будинок не великий менше 30 градусів і при цьому знак, що знаходяться на куспиде будинку, займає меншу частину відповідного будинку, а більшу займає інший знак (так у нашому прикладі виглядає будинок 5), то в цьому випадку, управителем будинку (ЯК ЗАВЖДИ) буде планета керуюча знаком на куспиде будинку, а співправителем, Планета, керуюча другим знаком, що займає більшу частину будинку. В карті прикладі управитель будинку 5 — Меркурій (на куспиде 5 будинки Близнюки) співправитель 5 дому — Місяць (Рак займає більшу частину цього маленького будинку)
  Другий варіант: якщо будинок середній від 30 градусів але не більше двох знаків у домі, то управителем будинку буде планета, керуюча куспидом Будинку, а соуправитель у будинку буде тільки в тому випадку, якщо другий Знак займає в будинку не менше 15 градусів
  В карті прикладі це другий дім. Другий будинок починається в 9 градусів 28 хвилин Овна і закінчується 15 градусів 25 хвилин Тільця. Вважаємо тривалість будинку — 21 градус від Овна і 15 градусів від Тельця = 36 градусів.
  Будинок середньої за розмірами більше — 30 градусів і вміщує лише два знака. Управитель будинку Марс (на куспиде 2 будинки Овен), соуправитель будинку – Венера, так як Телець займає в будинку більше 15 градусів (звичайно якщо у Вас буде не 15 градусів, а дуже близько до того, треба буде згадати про похибки в часі, і на всяк випадок, спробувати проаналізувати і другий Знак – якщо реальна ситуація буде резонувати з цим соуправлением, то Ви можете додати елементи цього будинку і соуправителя).
  Якщо будинок середньої за розмірами, але другий Знак займає в ньому менше 15 градусів то його управитель, НЕ буде співправителем будинку.
  Третій варіант якщо будинок розширений (це офіційний термін для таких будинків) — то є один знак коштує на куспиде будинку, другий Знак повністю включений в будинок (астрологічні термін «включений знак») і третій знак закінчує будинок, стоячи на куспиде наступного,то — управителем будинку буде планета куспиде будинку, співправителем – планета, керуюча включеним знаком, а управитель третього знаку НЕ буде співкеруючий будинком!!!
  В карті прикладі це перший будинок — управитель 1 будинку Уран (куспид у Водолії), соуправитель 1 будинку Нептун (Риби включений до 1 будинок знак), Марс, управитель Овна НЕ буде співправителем 1 вдома.
  Приватний випадок якщо будинок повністю включений в один знак, в карті прикладі 4 будинок, на астрологічному мовою він називається «включений будинок», то він має тільки одного утправителя. При цьому, його управитель і управитель наступного будинку будуть збігатися.
  У карті — на прикладі ІС — куспиде 4 будинки, Близнюки. Управитель будинку 4 –Меркурій, k5 також Близнюки, управитель будинку 5 — Меркурі (соуправитель — Місяць, див. вище).
  4. Символічний управитель як ми вже говорили кожен будинок символічно відповідають Знаку, яка співпадає з ним по рахунку в Зодіаці (починаючи з Барана, і закінчуючи Рибами). Таким чином символічним управителем 1 будинку завжди буде Марс, оскільки він керує першим знаком зодіаку – Овном. Символічним управитель 2 будинки — Венера так як Телець, яким управляє Венера, другий Знак Зодикак.
  Символич. Упр. 3 будинки – виступає Меркурій (Близнюки — 3 знак Зодіаку) і так далі.
  Символічне управління найменший з усіх видів управління.Ми майже закінчили з теорією. У нашій наступній лекції, ми поговоримо про теорії аналізу всього того, що нам вдалося знайти. А потім уже перейдемо до безпосередньої роботи з будинками.
  алгоритм розбору будинків. відео
  Інформація про дистанційне навчання Астрології на моїх курсах, знаходиться ось тут
  Відправити карту на конкурс можна ознайомившись ось з цими правиламиДля того, щоб нічого не пропустити, не забувайте підписуватися як на статті так і на коментарі до них.

  www.astrologbrova.com

 • Будинку гороскопа включений будинок, включений знак, диспозитор будинку, диспозиторы будинку, Будинку гороскопа, маленький будинок, чому вдома різні за розміром, розширений будинок, сигнификаторы будинків гороскопу, занадто великий будинок, соуправитель будинку, управитель будинку, елемент будинку, елементи будинків

  Навігація по записах

  Будинку гороскопа. Вступна лекція. частина 1. лекція 24.
  Будинку гороскопа. теорія аналізу. лекція 26.

  2