Будинку гороскопа. Вступна лекція. частина 1. лекція 24.

5

Лекція 24. Будинку гороскопа. Вступна лекція. Частина 1.
Сьогодні ми приступаємо до вивчення однієї з найцікавіших і об’ємних тим до теми «Будинку гороскопа». Перш ніж ми почнемо знайомитися з усіма будинками окремо, слід було б присвятити час для того, щоб розібратися що таке будинку гороскопа, якими вони бувають і що конкретно потрібно розглядати для внесення відповідних суджень.
Отже, що таке будинку гороскопа і звідки вони беруться ? Всі ви знаєте що таке Знаки зодіаку, при цьому не багато хто з вас усвідомлюють, що знаки зодіаку це своєрідна статична сітка координат. Народжується вона з річного руху Землі навколо Сонця. Всі ви знаєте що саме в результаті цього руху і різного ступеня освітленості тих чи інших місць на поверхні Землі тут на Землі змінюються сезони.
Сподіваюся, Ви пам’ятаєте, що Астрологія бере за основу геоцентрична модель будови світу, тому з точки зору астрології не Земля рухається навколо Сонця, а навпаки Сонце навколо Землі. У зв’язку з цим, коли я буду говорити про рух Сонця, Ви повинні розуміти, що це умовно, і природно тільки для астрології. У реальності, звичайно ж, відбувається інакше.
У день весняного рівнодення Сонце проходить через 0 градус Овна, так відбувається ЗАВЖДИ. Коли настає період народження Раків (в наших широтах літо) – Сонце відходить від точки весняного рівнодення 90 градусів – це нульовий градус Раку – і це теж ЗАВЖДИ.
Завжди на наш Новий Рік йде період Козерога — нульовий градус Козерога, це «догляд Сонця» від 0 Овна на 270 градусів. Будь-яка Планета проходить по Зодіаку в будь-який момент часу займає якесь положення, щодо 0 градусів Овна – такий незмінний порядок, це загальне для всіх карт. Тому, Знаки Зодіаку є статичною системою астрологічних координат, у якої відраховується положення планет від точки весняного рівнодення — наскільки градусів вони від неї відійшли, таке положення в гороскопі вони займають. Наприклад — Планета відійшла від точки весняного рівнодення на 65 градусів, в координатах це буде 5 градус Близнюків.
На відміну від Знаків зодіаку, Будинку це виключно особиста система координат, яка залежить від місця і часу народження Альтернатива і накладається поверх статичною сітки Знаків.
На відміну від Знаків, Будинки можуть мати будь-яку довжину і займати сектора розміром менше одного Знака, так і до 60, 70 градусів і більше. Правда якщо розміри будинків перевищують «нормальні» межі, астрологи найчастіше переходять до використання равндомной системи будинків (коли ВСІ будинки рівні за розміром).
Що таке системи будинків? Системи будинків це різні підходи до розрахунку протяжності будинків. На сьогоднішній день, найбільш популярними є система будинків Плацидуса (я працюю в ній), система будинків Коха, система будинків Региомонтануса. Є і інші, їх безліч, але серед астрологів, які працюють в класичній західній астрології перераховані системи будинків є найбільш популярними.
Про переваги і недоліки різних систем будинків астрологи сперечаються давно і довго. При цьому треба відзначити, що при грамотній роботі в обраній системі, астрологи, які працюють в різних системах будинків, дають однаково вірні, правильні і точні результати. Деякі астрологи поєднують різні системи, але більшість, все ж, працює в якійсь одній з них. Найчастіше вибір системи будинків, реалізується просто – ту якою користувався їх викладач, і студенти використовують. Для початку, я, звичайно, рекомендуємо Вам використовувати ту на якій Вас вчили, або якщо Ви вивчаєте астрологію з допомогою моїх лекцій — Плацидус. В результаті, Ви можете самостійно пробувати роботу в інших системах і вибрати для себе найбільш підходящу і зручну.
З допомогою різних методик розрахунку будинків гороскопу, астрології визначають куспиды (початок) кожної пари будинків (що стоять навпроти будинку, мають одні градуси, але в протилежних Знаках).
Якщо Вам цікаво дізнатися про системах будинків більше, цікаво зрозуміти чому виходять різні результати в різних системах, я рекомендую Вам прочитати книгу Дениса Куталева «Небесні координати і системи будинків». На мій погляд, ця книга одна з найбільш простих і одночасно достатньо наукових для того щоб вивчити по ній відповідне питання.
Як би не розраховувалися будинку, всі вони вираховуються виходячи з конкретного місця розташування людини і часу його появи на Світло, і ґрунтуються на добовому русі Землі навколо своєї осі.
У цьому зв’язку відразу хотілося б звернути Вашу увагу на одну з найбільш частих помилок для початківців астрологів або астрологів, що навчаються дистанційно. Багато хто з Вас довгий час допускають помилки у визначенні того, як рухаються планети за гороскопом. Рух Планет за гороскопом зі Знака в Знак, тобто річне рух, якщо планета директна (рухається прямо) — йде по ходу Знаків зодіаку, тобто проти годинникової стрілки. Будь-яка Планета з 0 градусів Овна переходить в 1 градус Овна потім у 2 градус і так до кінця Овна, потім в 1 градус Тільця і так до кінця Тільця. Потім в 1 градус Близнюків і далі за гороскопом, закінчуючи останнім градусом Риб.
Але в своєму добовому русі тобто в проходженні через асцендент планети йдуть в протилежному напрямку!!! Це трошки складно зрозуміти не бачачи карту, тому для тих з Вас, хто працює з астрологічними програмами, я рекомендую включити програму, вимкнути всі Планети крім Місяця, викликати «годинничок», і рухаючи Місяць з інтервалом в 1 годину, подивитися, як вона буде плисти за гороскопом. Звертай увагу на градуси Місяця (вони будуть описувати те, як рухається Місяць по Знаках) — як я вже сказала, вона буде пересуватися з попереднього градуси в наступні — з Овна в Тельця далі Близнюки далі в Рак і далі за гороскопом, до тих пір, поки не прийде знову в 0 градус Овна. Але при цьому йдучи в цю сторону по Знакам, відносно горизонту вона буде рухатися у зворотному напрямку з 1 будинку луна піде в 12 з 12 11 11 10 досягне МС (вершини Неба), далі з 10 опуститися в 9 з 9 прийде 8 з 8 до 7 і пройшовши через ДСЦ, закотився під горизонт.
Цю особливість руху планет дуже важливо зрозуміти для того щоб визначити звідки і куди, в якому напрямку рухаються планети протягом дня чи року.

Будинки в гороскопі мають величезне значення, власне кажучи, назвати карту гороскопом, можна тільки тоді, коли на неї нанесена сітка будинків. Саме вона (сітка будинків) народжує гороскоп. До того як вона була нанесена, Ви працюєте з космограммой, тобто розподілом Планет щодо Знаків Зодіаку, без урахування часу і місця народження конкретної людини.
Чому вдома так важливі? Вся справа в тому що космограмма, тобто розподіл планет щодо знаків зодіаку, вказує на потенціал людини, вона говорить про те якими якостями наділені Планети і отже людина. Але всі ми знаємо, що далеко не завжди і далеко не всі якості, якими ми володіємо, можуть розкритися. Багато залежить від соціального середовища, часу, життєвих обставин, оточення в який потрапив Натів.
Саме за ці показники, за середу, за місце (країну, місто, село), за батьків, за суспільні вимоги і «аванс перспектив» відповідають будинку гороскопа. Вони говорять про те, в які умови життя поміщений Натів і відповідно про те, які з його потенції будуть реалізовуватися легше а які важче – очевидно, що доньці прими-балерини з великого міста буде легше реалізувати свої таланти в танці, ніж дівчинці, з такими ж або навіть кращими даними, народженої в який-небудь глухому селі, в якій не те, що танців, а школи повній немає.
Крім того, будинки покажуть, сфери, в яких буде розкриватися якість тієї чи іншої Планети. Наприклад, Марс в 1 будинку вкаже на дуже активного Альтернатива, пробивної і грубуватого, а в 7-му він же – на те, які партнери будуть приходити в життя цього Альтернатива.
Таким чином знаки це потенції а вдома це місце (сфера життя), де відповідні потенціал буде чи не буде виявлений.
В астрології прийнята така аналогія — Планети це що або хто в нашому житті, Знаки це як і які (люди, обставини, запити і т. д.) у нашому житті. А вдома — це де або сфери нашого життя, в яких проявлюется відповідні хто (Планети) наділені якимись якостями (Знаки).

Ви вже знаєте, про те, що Будинків гороскопу 12, також як і Знаків. Але якщо всі Знаки рівні за своїм значенням (не в конкретному гороскопі а в принципі, загалом), то вдома мають різну цінність, тут з’являється ієрархія.
Так першими і головними будинками, найважливішим у житті будь-якої людини, є так звані кутові будинки. Кутові будинку Вам вже трохи знайомі. Починаються кутові будинку з 4-х кардинальних точок, відомих Вам АСЦ – це куспид (початок) 1 вдома, ДСЦ — 7 будинок, ІС -4 будинок і МС – 10 будинок.
Ці найважливіші точки нашого гороскопу, відкривають найважливіші нашого Будинку гороскопа.
Чому вони такі важливі? Ми з вами вже говорили що Асцендент це – я, та, відповідно, 1 будинок якого який починається з Асценденту, вказує на те який я, як я проявляю себе в зовнішнім житті. Він же вказує на тіло Альтернатива.
Ви знаєте, що ДСЦ — це партнери, подружжя, важливі для нас люди. І, відповідно, весь у 7 будинок який відкривається ДСЦ, описує цих людей.
4 будинок починається з ІС, який, як ви знаєте представляє наші коріння, наших батьків, наш дім. Що може бути важливіше?..
МС відкриває будинок 10, будинок наших соціальних досягнень, амбіцій, кар’єрних устремлінь.
Йдуть за кутовими (або кардинальними) будинками будинку 2, 8, 5 і 11 називаються наступними. Ця група будинків, вважається другою за важливістю.
2 будинок вказує на наш матеріальний добробут, оцінку власної значущості та імунітет.
Восьмий, на чужі або великі гроші, кризові складові. На окультну тематику і багато в чому сексуальне життя.
5 будинок відповідає за дітей, творчість, коханих, коханців, наші захоплення і все, що приносить нам задоволення.
В 11 будинок потрапляють в друзі і однодумці. Причому тут важливо зазначити, що друзі з одинадцятого будинку, це люди, з якими у вас досить стійкі відносини але при цьому, як правило, об’єднані якоюсь однією метою або спільністю групи.
Ви всі знаєте, що друзі можуть бути різні, із деякими людьми ми дружимо за принципом територіального сусідства — наприклад наші друзі у дворі, однокласники, одногрупники та інші люди з якими ми близькі територіально. Ці друзі і знайомі — люди третього будинку.
З іншими людьми ми дружимо на підставі якоїсь спільності ідей, поглядів, уподобань, прагнень. Це якраз люди 11 будинку.
Але є в нашому житті є люди, яких ми любимо незалежно від відстані від пристрастей, від захоплень і світогляду. Така подруга, наприклад, може жити в іншій країні, ви можете бачитися з нею вкрай рідко, вона може не розділяти вашу тягу до астрології або якимось іншим захопленням, вона може бути з іншої соціальної групи, але ви завжди знаєте, що вона у вас є і вона вам важлива сама по собі! Такі люди, подруги і друзі, йдуть по 7 дому.
Повертаючись до одинадцятого будинку, варто сказати, що тут ще «живуть» наші мрії і плани, наші проекти і устремління.

Наступні будинку другі в системі ієрархії будинків. Природно, в особистому гороскопі вони можуть бути виділені значно сильніше ніж кутові, і в такому випадку мати домінанту. На їх реалізацію ви будете витрачати більше часу і сил, приділяти більше уваги, досягати великих результатів.
Але якщо говорити про гороскопі в цілому про важливість та силу прояву планет і будинків, то кутові будинки йдуть попереду, а за ними наступні.
Останніми в ієрархії будинків йдуть падають будинки. До них належать 3, 9, 6 і 12.
Розподіл будинків по ієрархії важливий показник у хорарної астрології. Там справді важливо, в який з будинків потрапив сигнификатор (показник якоїсь справи). В натальній астрології це розділення буде носити формальний характер, так як для кожної конкретної людини більш значущу сферу життя покаже більш заповнені будинку і це не обов’язково будуть 1, 7, 4 або 10. Може бути 3, може бути 12 може бути 8 і так далі. І в цьому випадку вони будуть домінувати над іншими, все буде робитися заради досягнення результату в цих будинках.
Третій будинок показує наше найближче оточення. Тут ті самі друзі за територіальним принципом, тут сусіди, однокласники, однокурсники. Тут всі родичі по бічній лінії — брати і сестри, тітки і дядька (якщо ми не поділяємо їх за допомогою системи похідних будинків

Тут же дорога і все що з нею пов’язано.Тут короткі подорожі і навчання якимось простим прикладним речей і наук.
Дев’ятий будинок показує на родичів нашого партнера, таких же «бічних» як третій для нас. Він вказує на поїздки на далекі відстані. Пов’язаний з усім іноземним, з судами, правосуддям та юриспруденції в цілому. Пов’язаний з вищою освітою і будь-якою освітою розширюють, що змінює наш світогляд. 9 будинок один з найсприятливіших в астрології, незважаючи на те, що відноситься до падаючим домівках

6 будинок відповідає за наше здоров’я, точніше сказати за хвороби та їх профілактику. В шостому домі живуть прості хвороби ті, якими людина хворіє протягом усього життя, але які не ведуть до госпіталізації, до операцій, до якихось серйозних загроз життю і здоров’ю.

Шостий будинок може показати те, що у вас протягом усього життя будуть проблеми з головними болями або на ангіни, якими ви страждаєте протягом усього життя. Але якщо в результаті цих захворювань Ви потрапляєте в лікарню, це переходить у важку хроніку, дає інвалідність або вимагає проведення операцій, то активними (разом з 6-м або самі по собі) будуть 12 або 8 будинок.

6 будинок, це будинок наших повсякденних зобов’язань, повсякденної роботи. По шостому будинку може йти і професійна діяльність людини, але тут, люди працюють, щоб заробити на хліб на життя. Тут немає кар’єрних амбіцій, які живуть у десятому будинку. Тут робота щоб прожити.
По шостому будинку йдуть домашні тварини, дрібні, не більші кози.
12 будинок вказує на всі ситуації пов’язані з ізоляцією людини вимушеної або добровільної.
Він вказує на хворобу в результаті яких людина отримує інвалідність, тривалу непрацездатність, лежить у лікарні, особливо на регулярній і строго встановленої періодичній основі.
У дванадцятому домі йдуть всі таємниці справи і таємниці.
Крім того, цей будинок також як і 4 і 8, пов’язані з окультними здібностями і високою інтуїцією

Ще раз повторю в теорії, які потрапляють будинки вважаються менш важливими, ніж наступні або тим більше кутовими, але така трактування сильно коригується показниками натальной карти. В конкретній натальной карті найважливішими будуть ті будинки, які тим чи іншим способом в ній акцентовані.

В астрології прийнято співвідносити будинку зі стихійними тригонаим. Ви знаєте, що бувають Вогненні Знаки, Земні, Повітряні і Водні. Такими ж бувають і вдома.
Справа в тому, що кожен з будинків по своєму номеру символічно прирівнюється до відповідного за номером Знаку — Овен символічно аналогічний першому будинку, а будинок 5 символічно відповідає Леву. 8-ій будинок можна зрозуміти знаяя характеристики Скорпіона, а 10-тий — Козерога і так далі.
У зв’язку з цим виходить що 1, 5 і 9 будинку відповідають Вогняним Знакам — Овна, Лева, Стрільця відповідно.
2, 6 і 10 вдома відповідають Земним Знаком — Тельця, Діви і Козерогові.
3, 7 та 11 до будинку — Повітряним Знаком — Близнюкам, Терезам і Водоліям.
І, нарешті, 4, 8 і 12 Водним – Раку, Скорпіонам і Рибам.
Що це дає на практиці?
Як ми з вами вже говорили, будинки, це умови життя в який потрапив Натів і отже якості, які він має демонструвати, у зв’язку з цими життєвими обставинами. Знаки це якості, якими він володіє насправді, але не відомо, чи випаде йому можливість розвинути ці якості і продемонструвати.
Візьмемо, наприклад, людини, в картці якого багато планет в Земних Знаках. Ми можемо сказати про нього, що він не дуже ініціативний, не дуже пробивний, не любить змін, але схильний домагатися свого через завзятість і вміння чекати. Він дуже матеріально орієнтований і націлений на конкретний результат — це дає переважання Знаків Землі.
Але, якщо трапилося так, що людина народжується з акцентованими першим, п’ятим або дев’ятим будинком, то ми вже можемо говорити про те, що в результаті обставин, що склалися, людина змушена буде проявлятися активно, домінувати, брати на себе Вогняні функції — керувати, направляти, змушувати, домінувати, самостійно вирішувати ті чи інші питання, бути ініціатором своєї і чужої активності. Так ПРОЯВЛЯТИСЯ змусять його Вогненні будинку. Тобто ситуація в його життя складається таким чином, що у нього немає можливості відсидітися і перекласти ініціативу на чужі плечі.
Те ж саме можна буде говорити про будь-якому поєднанні Знаків і Будинків.
Наприклад, в натальній карті домінують Водна стихія — людина замкнута, ранимий, боязливий. При цьому чуттєвий, емоційний, інтуїтивний.
Народжуючись, він отримує картку, в якій акцентовані повітряні будинку 3, 7 або 11 і, незважаючи на природну боязкість, він буде змушений активно спілкуватися з іншими людьми бути відкритим і комунікабельним. Нативу доводиться так проявлятися, так як людина народжується у певному середовищі, стикається з певними життєвими умовами і під ці умови повинні адаптувати свої природні якості. Таким чином працюють вдома.
Будинки прирівнюються і хрестів (так само, орієнтуючись на якості, відповідних їм Знаків).
Так кутові будинки 1,7,4 і10 є кардинальними.
2,8, 5 і 11 фіксованими.
3,9, 6 і 12 мутабельными.
Якщо у Вас карті, максимально зайняті кардинальні будинку, то хочете Ви цього, чи ні, є у вас до цього схильність по планет в знаках, чи ні — але вам доведеться з’являтися активно, цілеспрямовано і самостійно – тобто проявляти кардинальні якості.
Якщо у вас зайняті фіксовані будинку -то незалежно від того, як Планети розташувалися в Знаках і які характеристики у ваш характер вони принесли, життя все одно змушує вас бути більш послідовними, більш концентрованими, постійними і так далі.
Теж саме можна сказати про мутабельных Будинках — незалежно від того, як планети розташувалися в знаках, життя змусить вас бути більш гнучкими, товариськими, здатними і готовими до змін.
Ввідні лекції про будинках завжди дуже об’ємні. Інформації завжди дуже багато. Те, про що ми з Вами поговорили сьогодні – лише перша частина вступної лекції.
Тим не менш, не дивлячись на такий обсяг інформації, відразу скажу Вам – все виглядає так складно і заплутано тільки в теорії. На практиці все набагато легше і зрозуміліше, в чому Ви зможете переконатися, приступивши до реальної роботи з будинками, на наших практичних заняттях.

алгоритм розбору будинків. відео

Інформація про дистанційне навчання Астрології на моїх курсах, знаходиться ось тут

Відправити карту на конкурс можна ознайомившись ось з цими правилами

Для того, щоб нічого не пропустити, не забувайте підписуватися як на статті так і на коментарі до них.

www.astrologbrova.com

Будинку гороскопа водні будинку, повітряні будинку, Будинку гороскопа, земні будинку, як рухаються Планети за гороскопом, кардинальні будинку мутабельні будинку, вогняні будинку, падають будинки, наступні будинку, система будинків Плацидуса, системи будинків, сукцендентные будинку, Кутові будинки, фіксовані будинку

Навігація по записах

Лекція 23. Фігури Джонса. Частина 4. Праща. Гойдалки
Будинку гороскопа вступна лекція. Частина 2. лекція 25.

16