Астрологія для початківців. Знайомство з картою. Лекція 2.

5

Лекція 2 тема: Знайомство з картою.

Елементи гороскопу
Полярності
Кардинальні Осі – Асц – Дсц, МС – ІВ
півсфери, квадранти.
Перш ніж почати роботу, Вас слід побудувати свій гороскоп (натальну карту). Зробити це Ви зможете, скачавши програму з офіційного сайту програми АстроЗет. Або скористатися одним з безлічі пропозицій з онлайн складання натальной карти в інтернеті.
серія відео-уроків по установці та налаштування АстроЗет тут

Елементи гороскопу
Натальна карта являє собою зодіакальне коло, по якому в особливому, тільки вашому гороскопом властивому порядку, розподілені Планети.
Саме по Зодіаку, якщо дивитися з Землі (що ми і робимо), зі Знака в Знак протягом року, «крокують» Сонце та інші Планети Сонячної Системи.
Ми, звичайно, не забуваємо, що Сонце – центр системи, і з астрономічної точки зору НЕ обертається навколо Землі, що було офіційно встановлено ще Коперником. Але з точки зору астрології, все йде трохи інакше.
Вся справа в тому, що астрологія має в якості об’єкта дослідження «життя і пригоди» одне конкретної людини (нації, держави, або фірми) – але в будь-якому випадку, ця найголовніша одиниця народжується і діє на Землі, і навіть більше того, не на Землі в цілому, на якомусь конкретному її ділянці. В нашій науці, як в більшості інших, об’єкт вивчення поміщається в центр, і все що відбувається в навколишньому світі, оцінюється з позиції – зачіпає це об’єкт вивчення чи ні, і якщо так, то яким чином.
Основними діючими особами натальной карти є Планети – це всі Планети Сонячної системи від Меркурія до Плутона, крім Землі, тому що, як вже говорилося, вона поміщається в центр карти, і на ній стоїть людина. Крім того, до Планет з точки зору астрології прирівнюється Сонце-світило, і Місяць – природний супутник Землі.
Сонце і Місяць ще називаються денним і нічним світилами, відповідно.

Кожна з Планет в карті відповідає за певний зріз особистості людини. Так Сонце – це воля, Его, це ті життєві установки, через які людина оцінює світ.
Місяць – психіка, емоційність, звична поведінка, щоденні потреби і найважливіший з інстинктів – інстинкт самозбереження.
Меркурій відповідає за ментальну сторону життя людини, за те, як швидко чи повільно він думає, як розмовляє, як засвоює інформацію і т. п.
Планет 10 (включаючи Сонце і Місяць) і кожна з них несе своє навантаження в описі особистості людини. Докладніше ми про все це буде говорити на наступних заняттях.
Але, якщо Меркурій у всіх картах, у всіх людей, означає розумові та комунікаційні здібності, то повинні бути якісь об’єктивні показники, які пояснюють, чому одна людина говорить швидко, інший повільно, один стисло і логічно, інший багатослівно і незрозуміло. Чому один схоплює на льоту, а інший «сильний заднім розумом».
Це відмінність вже залежить від Знаків Зодіаку, найпростішою в розумінні на початковому етапі, категорії просто тому, що характеристики Знаків більшість з Вас вивчав, коли читало популярні книги по астрології. Коли Ви читали книги з серії «все про Знаки Зодіаку», Ви читали характеристики Сонця, що проходить за відповідними Знаками Зодіаку.

Всі характеристики всіх Планет і Знаків ми обов’язково будемо вивчати, цим прикладом я просто хочу показати роль Знаків Зодіаку в натальній карті (карті народження).Знак, як би огортає Планету властиві йому кольору. Скажімо Сонце, потрапляючи в Овен, наділяє людину активністю, імпульсивністю, сміливістю, можливо нахабством і грубістю. Точно так само і Меркурій, потрапляючи в Знак Овна, приймає його (Овна) правила. Мова (Меркурій) стає швидкою, активною, наполегливою. Людина схильна тиснути аргументацією, і сперечатися навіть тоді, коли для суперечки немає підстав.
Всього 12 Знаків, всі вони мають рівну протяжність за 30 градусів кожен. Першим Знаком Зодіаку Овен є, і від нього йде відлік проти годинникової стрілки – Овен, Телець, Близнюки, Рак, Лев, Діва, і т. д. Порядок цей незмінний.
Відлік кожного Знаку починається з 0 градусів і триває до 29 градусів, 59 хвилин 59 секунд. 30 градус це вже нульовий градус наступного Знака.
Так Овен починається з 0 градусів і триває до 29 гр.59мин.59 секунд, значення 30 градусів Овна, в карті немає, це вже 0 градус Тільця.
(малюнок з книжки «Курс астрології. Введення в світ астрологічних символів» — автор Пітер Орбан)
Будь ласка, зверніть увагу на Ваші натальні карти. Біля кожної з Планет є позначення в градусах. Якщо якась із Планет стоїть на межі Знаків і візуально важко визначити до якого Знаку вона належить, то просто необхідно подивитися на її градуси. Якщо це останні градуси (23-25-29), то Планета знаходиться в першому з двох сусідніх Знаків, якщо початкові, то отже з двох сусідніх, це буде другий Знак

Планети в перших і останніх градусах Знаків.

На картинці представлений приклад, для визначення у якому Знаків знаходиться Планета.
зверніть увагу, що дві Планети – Сонце і Уран стоять на кордоні Знаків між Рибами і Овном (див. зображення Планет і Знаків у таблицях вище).
при цьому градуси, які стоять біля Сонця – 26 гр.12 хвилин, а градуси біля Урану – 0 гр.17 хвилин.
значить Сонце стоїть в останніх градусах Риб (відлік Знаків йде проти годинникової стрілки), а Уран на початку Знаку Овен.

Користуючись астрологічної програмою (для початківців я

таблиця з правого боку від карти

рекомендую АстроЗет лайт. Скачати можна тут), Ви можете полегшити собі завдання подивившись градуси і Знаки в яких знаходиться Планета, у таблиці з правого боку від гороскопу.

Наступним ланкою натальной карти є БУДИНКИ гороскопу. Власне саме коли на карту нанесені будинку, можна говорити про гороскопі. Просте розташування Планет в Знаках, якщо на карту не нанесена сітка будинків називається КОСМОГРАММА.

Протягом доби на землі народжується близько 360 000 дітей!!! Більшість з цих 360 000 будуть мати Планети розташовані в одних і тих же Знаках, з одним і ті ж набором аспектів (взаємозв’язків між Планетами). Істотно розрізнятися в їх картах може тільки положення Місяця.
Логічно було б припустити, що всі ці діти, якщо скажімо в цей день, Меркурій і Сонце були в Овні, як в описаному прикладі – будуть швидкими, рішучими, кілька агресивними, грубуватими, але цікавими, щирими, чесними і чистими.
але по факту, виявляється, що навіть близнюки, відрізняються один від одного, не те, що діти з різних сімей, просто народжені в один і той же день.
Ось саме за те, щоб показники карти стали ІНДИВІДУАЛЬНИМИ, відповідають Будинку гороскопа. Вони прив’язані не тільки до дати, але й до місця і часу народження людини. Вони визначають індивідуальні здібності та індивідуальний сценарій, за яким буде розвиватися життя конкретної людини.
На відміну від Знаків, вдома не обмежені 30 градусами, і можуть мати дуже різну протяжність. Скажімо в наших широтах, мати один з будинків (точніше два діаметрально розташовані будинку, мають однакову довжину) розміром в 15-17 градусів, в іншій 62-65 (так само два протилежних будинку) цілком нормально.
Всього будинків 12. відлік кожного будинку починається від його межі, званої КУСПИД, який може знаходиться у БУДЬ-якому ГРАДУСІ, БУДЬ-якого ЗНАКУ ЗОДІАКУ, і закінчується куспидом наступного будинку (який так само може знаходиться у будь-якому градусі, будь-якого Знака).
Будинки, так само як і Знаки, йдуть проти годинникової стрілки.
Відлік будинків починається з куспида (початку) 1 будинку, який називається Асцендент (позначається Asc), і позначається стрілкою. У нашій системі, АСЦ ЗАВЖДИ знаходиться ЗЛІВА.
Завершення 1 будинку — це початок (куспид) 2 будинки.

межі будинків

на карті це виглядає ось так.
на картинці салатовим виділено 1 будинок, його початок – чорна стрілка, його кінець – куспид 2 будинки (рожева розділювальна смуга в програмі, в роздруківці – подовжена смужка, поряд з якою стоїть римська цифра, яка вказує на номер будинку, в даному випадку II).

Таким чином, Планети – дійові особи в гороскопі, Знаки – їх якості, а Вдома – місце дії. Між Планетами виникають чи не виникають якісь відносини. Окремий випадок таких відносин – це аспекти – які карті позначені лініями від однієї Планети до іншої.
Поки приділяти їм окрему увагу ми не будемо, у свій час, на вивчення кожного з розглянутих елементів будуть відведені окремі заняття.

Тепер приступимо до вивчення першої теми.
ПОЛЯРНОСТІ
– як відомо, все в світі поділено на дві основні енергетичні полярності – чоловічу і жіночу. На цьому основному поділі збудовано розуміння багатьох астрологічних дифференциаций. Коли ми будемо говорити що якийсь фактор гороскопу чоловічий, ми будемо мати на увазі що цей астрологічний показник має активний початок – тобто за цим показником людина сама приймає рішення, сам є ініціатором діяльності т. д.
Коли ж ми говоримо про жіночу енергетиці астрологічного показника (Знака, Планети, півсфери і інше), ми маємо на увазі, що в цьому питанні сам чоловік не проявляє ініціативу, а схильний відповідати на імпульс надходить ззовні.
Для простоти розуміння відразу наведу приклад – ініціатором знайомства в переважній більшості випадків є чоловік. Він підходить, пропонує познайомиться або виявляє якісь інші знаки уваги – це активна позиція – це чоловічий принцип. Жінка ж відгукується на пропозицію чоловіка, приймаючи або не приймаючи залицяння. Тобто її позиція – реагентна, ініціатива повинна виходити від іншої людини, а вона якимось чином на цю ініціативу реагувати.
Цей приклад якраз і пояснює ПРОЯВИ чоловічої і жіночої енергетики якого-небудь показника.
При цьому не варто думати, що поняття чоловічий і жіночий переносяться в астрологію буквально, відповідно нашим побутовим уявленням.
Жінка, що має в карті переважання чоловічої енергетики не буде (принаймні в переважній більшості) відрощувати бороду і битися при кожному зручному випадку, але вона буде ініціативної, готової взяти на себе відповідальність, лідером і дуже активною людиною.
Чоловік з виділеними жіночими Планетами, в більшості випадків, не буде любителем куховаріння і облягаючих майок (на це вкажуть зовсім інші показники), але він буде неинициативен – наприклад, він ніколи сам не піде від дружини і не буде з нею пояснюватися з приводу його позашлюбних відносин. Замість цього він займе вичікувальну позицію, сподіваючись, що все само як-небудь «розсмокчеться». Його постійно доведеться якось стимулювати до діяльності, так як сам він не володіє достатніми якостями, які дозволили б узяти ініціативу в свої руки. Дуже хороший приклад такого чоловіка, з переважанням жіночої енергетики – головний герой фільму «осінній марафон» у виконанні Олега Басилашвілі. Ось як сюжет цього фільму дано у Вікіпедії – Вільної енциклопедії

Андрій Бузикін (Олег Басилашвілі) — талановитий перекладач в ленінградському видавництві, викладач Ленінградського університету. В особистому житті він розірваний між дружиною Ніною (Наталія Гундарева) і коханкою Аллою (Марина Нейолова). Алла любить його і хоче, щоб він пішов заради неї від дружини і завів з нею дитини. Андрій, однак, боїться засмутити свою дружину і намагається бути хорошим для всіх, підтримуючи видиму нормальність безглуздими поясненнями. Довівши дружину, догадавшуюся про наявність у нього коханки, до сліз, Андрій вирішує кинути Аллу, але при зустрічі з нею він не може це осилити.

Безконфліктність Бузыкина і нездатність образити людину, сказавши «ні», проявляються до всіх його оточуючих, наприклад, по відношенню до його гостю, датському професор Хансену (Норберт Кухинке), який щодня хоче бігати з ним по ранках. По ходу дії Андрія використовує колега по роботі, бездарна Варвара Микитівна (Галина Волчек), яка, крім усього, ще й втручається в його особисте життя. Сусідові, слюсарю Харитонову (Євген Леонов), Бузикін, незважаючи на те, що терміни здачі рукопису підтискають, не може відмовити, коли той змушує його і Хансена випити з ним, а потім йти в ліс по гриби. Нічого не вспівши в термін Андрій втрачає авторитет у видавництві. Тим часом Аллі набридає нерішучість Андрія і вона пориває з ним. Додатково до всього іншого, Лена, дочка Бузыкина і Ніни, з-за відрядження свого чоловіка несподівано відлітає на 2 роки на далекий острів, не порадившись з батьками. Це стає для Ніни та Андрія великим потрясінням.

Після проводів дочки Бузикін вирішує примиритися з дружиною, так як відчуває, що їй потрібна підтримка. Він зізнається Нині в «закінчився» романі, але в розмові Андрій ненароком згадує, що був у витверезнику (хоча сам він там не лежав, він просто забирав звідти споенного Харитоновим Хансена). Ніна приймає це за чергову безглузду брехню і свариться з ним, а потім і йде з дому. Після цього Бузикін, якого недовіру Ніни вивело з себе, намагається будувати відносини з оточуючими більш рішуче і жорстко, але надовго його не вистачає…»
Тобто переважання тієї або іншої полярності, є тип енергетики людини, тип волі (вирішальним для визначення Волі є Сонце, але так само з позиції його полярності – «жіноче» або «чоловіче» за основним астрологічними показниками).
Отже –
Чоловіча полярність (Ян) – активність, дія, наполегливість, прагнення (а часто і здатність) організовувати простір навколо так, як цього хотілося б самій людині. Пристосуватися такій людині набагато складніше, ніж переорганизовать якусь ситуацію. Бажання активного, зовнішнього прояву — екстраверт
Жіноча полярність (Інь) – интроверность, велика націленість на власні переживання і відчуття. Така людина більше орієнтується на власні емоції, внутрішнє відчуття зручності. Він не схильний перетворювати зовнішню ситуацію, йому простіше пристосуватися, знайшовши в ситуації щось максимально для себе прийнятне, а якщо нічого зручного немає, то як-то «примоститися» і в такому положенні чекати самостійного зміни ситуації в кращу сторону.
Ось тепер звернемо увагу на нашу натальну карту.
Натальна карта (або радікс, радикальна карта) є «фотографією» зоряного неба в момент народження людини (з однією тільки поправочкой – це небо буде ДОСЛІДЖУВАТИСЯ не з астрономічних а з астрологічних позицій).
Уявіть собі картинку, ніби Ви стоїте в чистому полі і дивіться вдалину. Те, що Ви можете побачити, знаходиться над Землею, тобто над лінією горизонту – це видима частина неба (поле чисте – дивлячись вдалину нічого, крім неба перед очима немає). Ось ця сама лінія горизонту – це і є одна з основних ліній у нашій натальной карті Вісь АСЦ – МС або так само «Вісь горизонту».
Те, що в нашій натальной карті знаходиться над віссю горизонту, називається Верхня (або Північна) півсфера.
Але всі ми прекрасно знаємо, що є ще одна половина небесної сфери, та, яку ми не бачимо, оскільки вона прихована під горизонтом – так от те, що знаходиться під лінією АСЦ-ДСЦ – є нижня півсфера карти (Південна).

Досить часто можна зустріти карти, в яких велика частина, а іноді і всі Планети знаходяться в межах якої-небудь з цих Півсфер.
Як Ви вважаєте, яку полярність (чоловічий чи жіночий) буде мати Верхня півсфера?
примітка: коли ми говоримо про «перевагу», ми не маємо на увазі, що там стоять ВСІ Планети, хоча може бути й так. Для нас буде достатньо, щоб більша частина Планет перебувала в тій зоні, яку ми досліджуємо (півсфери, квадранти, стихії, хрести і т. д.)
Природно це чоловіча півсфера.
На перших порах, щоб не перевантажувати Вас зайвою інформацією, для простоти без пояснень, просто приймемо той факт, що Планети в силу різних

верхня півсфера

их причин, є сигнификаторами (або управителями) всіх сфер життя людини – взагалі все, з чим він може зіткнутися, що може проявитися і т. д.
Тут все просто – людина, всі Планети якого видно (всі вони стоять над горизонтом. Звичайно ж вдень їх не видно з-за Сонячного світла, але тоді уявімо, що ми стоїмо в поле вночі), це людина і всі сфери життя якого видно. Яким буде цей чоловік? Природно він буде соціальним екстравертом. Пізніше ми дуже багато уточнимо, і можливо з’ясуємо, що хтось з цих людей може бути і не хотів би щоб його життя протікала на очах у всіх (тобто його емоційна складова, можливо, буде інша, але соціально він буде змушений проявлятися саме так).
Вся справа в тому, що така людина націлений на активне соціальне прояв, його цікавлять помітні досягнення (тобто помітні ІНШИМ).
Причому, що цікаво, ВИЗНАННЯ для такої людини буде набагато більшою винагородою і стимулом ніж матеріальне заохочення. Все-таки він «над горизонтом», «трішечки в Небі» а матеріальний план більше пов’язаний з земним проявом.
Дуже добре відчуває кон’юнктуру, добре розуміє і відчуває потреби суспільства.

На противагу людина Нижньої півсфери – тут все приховано (адже всі або

нижня півсфера

велика частина Планет під горизонтом). Натів (володар карти) буде соціальним інтровертом (знову ж пам’ятаємо що можливо його емоційні потреби й інші, але соціум змусить його проявляти себе досить приховано). Така людина буде вже прив’язаний до матеріальних проявів життя, це як раз із серії «Спасибі в кишеню не покладеш». Тут часто немає сильної соціальної проявах, але справа не у відсутності талантів, а у відсутності соціальних амбіцій – «мені краще грошима видайте, ніж на дошку пошани повісити».
Ну і звичайно, такої людини не можна назвати сверхобщительным. Тобто він може бути балакучим може бути балакучим, але тільки в тій обстановці яка дозволить йому почувати себе затишно (пам’ятаємо що це жіноча енергетика).
Можна надати цьому поділу ще один сенс – верхня півсфера, це те, що ми робимо те, що об’єктивно виявлено у світі, що видно. А нижня півсфера, це те, що ми почуваємо, про наших реальних почуттях інші люди можуть і не здогадуватися.
Тому людина верхньої півсфери, це людина яка орієнтується на зовнішню, об’єктивну сторону життя. Така людина оцінює себе та інших людей, на підставі зовнішніх проявів. Тобто не так важливо який сенс вкладено в слова, важливо в яку форму це все вкладено (тобто якими словами сказано).
А людина нижньої півсфери живе почуттями, як би своєю реакцією на навколишній світ. Він вже вміє виділити з форми утримання (можливо не правильно, але це вже буде сприйняття через своє відчуття). Скажімо, якщо людина отримує красиві залицяння, але при цьому не відчуває внутрішньо, чуттєвості з боку партнера, він буде вважати, що його не люблять (а якщо партнер-людина виділеної верхньої півсфери, то останній не зрозуміє, звичайно, претензій об’єкта своєї любові).
Ну і природно, що людина з виділеної верхній півсферою (якщо звичайно інші показники картки не змінюють характеристику), багато в чому формальний – ось до речі, Віра, як глибоке відчуття – це характеристика людини нижньої півсфери, а Віра – як Релігія, тобто формальне дотримання якихось вимог, ритуалів це Верхня півсфера.

Друге поділ півсфер відбувається по осі МС/ІС (середина і дно Неба відповідно). Тут слід дещо пояснити. Вершина (або середина) Неба – це точка верхньої кульмінації, яку Сонце проходить в конкретній географічній місцевості в сонячний полудень конкретного дня. А якщо простіше – саме «високе» Сонце в досліджуваний день в місці спостереження. Всі ми бачили як низько Сонце йде по Небу взимку і як високо воно влітку, коли ми на пляжі загоряємо. Близько до тропікам в дні рівнодень близько полудня Сонце буває в Зеніті – тобто ТОЧНО над головою спостерігача – ось це саме високе положення і є МС – середина Неба.
Відповідно ІС – або Имиум Коэли (або дно Неба, нижня кульмінація) це точка прямо протилежна МС.
В результаті цього поділу ми теж отримуємо дві півсфери. Східну і Західну. Це поділ по лінії меридіана. На хвилинку повернемося до лінії горизонту – осі АСЦ-ДСЦ.
Знову представляємо собі поле. Ось ми прокинулися перед світанком і збираємося зустріти поява Сонечка. Припустимо, це відбувається в дні рівнодення, коли Сонце сходить майже точно на сході і заходить майже точно на заході. Отже, ми повертаємося обличчям на Схід і чекаємо. Ось з-за лінії горизонту стає Сонце – ось це місце, в якому ми зараз бачимо Сонце і є точка АСЦ (взагалі кажучи, АСЦ це висхідний градус екліптики, але без прикладу з Сонцем, уявити собі цей градус, на мій погляд, важкувато).
Отже те місце, в якому Сонечко увечері буде йти під горизонт це –ДСЦ.
В астрології, точки АСЦ-ДСЦ, ІС-МС називають кардинальними і пов’язують з основними життєвими категоріями – АСЦ – сама Людина, ДСЦ – Світ навколо нього (тобто НЕ «Я»), МС – мета, ІС – будинок, коріння.
Коли ми говорили про верхній півсфері, ми відзначили, що така людина буде дуже націлений на зовнішнє активне соціальне прояв. З астрологічної точки зору це пов’язано з тим, що всі Планети згруповані навколо точки Мети – МС. Точки соціальної реалізації.
Людина яка має переважна більшість Планет нижче горизонту, отже, має картку, у якої всі Планети розташувалися навколо ІС – будинку, коренів. Тому такій людині важливіше земної комфорт, спокійне домашнє існування, націленість на побутові радості життя. Або на внутрішню оцінку (ІВ сама «глибока» а отже, сама особиста точка людини – глибоке підсвідомість).
Як Ви думаєте, яким буде людина СХІДНОЇ Півсфери, у якого все

східна півсфера

Планети зібралися навколо точки АСЦ «Я»?

Звісно, він буде дуже сильно орієнтований на себе. Його будуть хвилювати насамперед СВОЇ власні переживання (тут є «шматочок» нижньої півсфери), свої власні соціальні амбіції (і частина верхньої). Він буде нереагентен, найчастіше погано розуміти потреби і претензії інших людей. Його можна назвати Эгоцентриком – так як «Я» (АСЦ) там і є в центрі.
«Егоцентризм» — нездатність або невміння індивіда встати на чужу точку зору. Сприйняття своєї точки зору як єдиної існуючої – інтернет.
На нього важко впливати ззовні – по-перше, він не чує інших людей, по-друге він глибоко впевнений в тому, що і сам все знає.
Така людина навряд чи буде мати потребу в Вас, якщо Ви не маєте потребу в ньому.
Природно це активна (чоловіча) енергетика, або полярність. Позитивна сторона чоловічий домінанти полягає у здатності брати на себе відповідальність за себе і «за того хлопця». Багато чого робити самостійно, не чекаючи підбадьорення або підсумкових похвал.
Нажаль, яка б півсфера не була виділена – східна або західна, люди, які нею володіють найчастіше первинно реагують – «це не так! Я хороший!», сприймаючи таку градацію як негативну оцінку. Не варто сприймати цю інформацію таким чином. Астрології, нормальної, адекватної астрології взагалі чужі оціночні категорії. Немає такого – це добре, а це погано! Є просто особливість. І якщо Ви володієте якимось показником, що дає, на Ваш погляд, відповідну неприємну особливість, то це тільки привід звернути увагу на себе в ситуаціях, коли Ви дієте «на автоматі», не усвідомлено. Або, можливо, запитати у своїх близьких, заздалегідь налаштувавши себе на те, що Ви з’ясовуєте не для того, щоб образитися або радіти, а для того щоб розібратися і по мірі необхідності скоригувати свої прояви.
На противагу – людина ЗАХІДНОЇ півсфери, центром якої буде ДСЦ –

західна півсфера

інші люди (НЕ «Я»). Природно, що в цьому випадку, людина дуже потребує інших людей, у взаємодії. Через навколишній світ, точніше через оцінку навколишнього світу, інших людей, формується образ «Я».
Тобто якщо людина Востойной півсфери на 100% впевнений у своїй думці, в правильності своїх вчинків (ну або принаймні так ВЕДЕ себе в навколишньому світі), то для оцінки своїх вчинків, бажань, своєї значущості, людині Західної півсфери обов’язково потрібні інші люди – вони формують самовідчуття.
Це не значить, до речі, що людина з розташуванням Планет в Західній Півкулі буде не здатний на самостійні рішення, буде неактивний – зовсім ні! Навпаки! Люди з сильною Західною півкулею НЕОБЫЧАНО активні у зовнішньому світі – вони без нього не можуть. Власна значимість розцінюється з т. з. соціальної затребуваності, тобто «потрібності» іншим людям.

Резюмуючи поділ сфери по осі Меридіана, можна сказати, що людина Сх.півсфери, ініціює власну активність, діяльність сам, і від самого себе отримує оцінку себе. А людина західної півсфери, потребує колективі, саме інші люди, їх потреби й запити, активізують володаря такої карти, і на їх же (інших людей) оцінкою, Натів вибудовує своє розуміння власної цілісності і цінності.
Ми вже говорили – що ініціатива – тобто ВНУТРІШНЄ спонукання до якихось діям властива енергії ЯН (і, отже, Східної півкулі), а реагентность – тобто чутливість належить енергії Інь.
Виходить, що яку б півсферу ми не брали, вона буде містити обидві полярності, але яка з них буде переважаючою.
Так Верхня півсфера –більшою мірою Янська –активна (націлена на зовнішній успіх), але має і достатньою реагентностью, ми говорили, така людина часто буває успішним, так як добре відчуває кон’юнктуру – тобто запити «часу». Верхня півсфера отримує це якість завдяки тому, що її частиною є частина Західної (Иньской) півсфери – він РЕАГУЄ на реакцію оточуючих.
Нижня – безумовно Иньской – пасивна, але разом з тим, людина з переважанням Планет в цій півкулі надзвичайно впертий – на нього важко впливати, він сам собі «оцінювач». А це безумовно Янська риса (нижня півсфера наполовину – Східна – тобто Янська)
Те ж і з поділом Півсфер по Меридіану.
Але іноді, нам зустрічаються карти, в яких всі Планети (або переважна більшість) сфокусовано в маленьких секторах називаються квадрантами. Тобто ¼ частиною зодіакального кола ВСЕРЕДИНІ сектора, утвореного перетином осей Горизонту і Меридіана, званому КВАДРАНТ.
Коли Планети зібрані в такому маленькому секторі як квадрант, це говорить про те, що всі сфери життя (Ви пам’ятаєте в самому початку ми говорили, що вся сукупність Планет, в кінцевому результаті, позначає сукупність всіх сфер життя людини), зібрані в пучок», все крутиться навколо декількох основних сфер прояву людини. Наприклад:
Квадранти вважають так само як і вдома – проти годинникової стрілки, на ходу Знаків Зодіаку, починаючи з куспида 1 будинку – АСЦ.

Розподіл Планет в квадранті 1 – між (АСЦ і ІС) –

перший квадрант

все життя крутиться навколо особистих потреб людини. Він не потребує сторонньої оцінки, так як всі судження про самого себе і про те, що з ним відбувається він виносить на підставі своїх власних відчуттів. Він не потребує якихось соціальних заохочення, визнання (це не говорить, до речі, про те, що визнання його не знайде, просто він не ОРІЄНТОВАНИЙ на соціальне визнання саме по собі) – не присутні Планети у Верхній півсфері. А от власна, внутрішня самооцінка буде визначальною. Матеріальна складова так само може бути важлива – це виділена нижня півсфера. Тобто тут буде як би «Я» в квадраті – це нижній (Я), східний (Я) квадрант.
Можуть бути люди, зосереджені на одному виді діяльності і досягають в ньому якихось значущих результатів.
На противагу осіб 3-го квадранта (точно навпаки – між ДСЦ і МС)

третій квадрант

– чоловік живуть життям інших людей – це Верхня але Західна Півсфера. Всі інтереси, всі можливості, всі бажання, лежать в області інших людей.
Прекрасно цей образ був показаний Людмилою Івановою у фільмі «Службовий Роман» — пам’ятаєте там таку общественницу з бухгалтерії? Ось цей такий тип.
Це не говорить, звичайно, про те, що людина першого квадранта буде відлюдькуватим социофобом, а третього – не мати власної сім’ї – ні! Це скажімо так, напрям активності і потреб – 1-й квадрант спрямований на свої власні відчуття (відчуття тут до речі, цілком вдалий термін, так як це нижня півсфера – внутрішня), а 3-го на суспільне життя.

Якщо 1-й це зведена в квадрат» прояв самої особистості, то 3-й – «квадратний» соціум (Західний, Верхній квадрант).
2-й і 4-й квадратны не мають такої сильної полярності щодо взаємодії людини і соціуму, зате володіють «чистої» енергетикою – 2-й квадрант Західний і Нижній – Іньська енергія і там і там, 4-й східний і чоловічий – ЯН.
Очевидно, що людина 4 квадранта націлений на суспільне життя, але

четвертий квадрант

орієнтований вже не на потреби інших людей, а на власні амбіції. Такій людині важливо його «місце під Сонцем». Це орієнтація на кар’єру, можливо навіть соціальне життя, націлену на допомогу іншим людям (4 квадрант включає в себе дуже идеалистичные будинку), але в будь-якому випадку, особистість самої людини у цій справі повинна бути дуже важливою, його місце помітним. Така людина так само не залежить від оцінки інших людей, як і людина 1-го квадранта (обидва вони східні), але самого себе він вже буде оцінювати не з позицій внутрішнього задоволення самим собою, а з позиції власних соціальних досягнень. По суті – це кар’єрист в більш або менш проработанном варіанті.

На противагу людина «чистого» Іньського квадранта – 2-го.

другий квадрант

Тут взаємодія з іншими людьми вкрай важливо (західна Півсфера), але люди це будуть не «чужі» а самі близькі. У другий квадрант входять будинки відповідають, крім іншого, за сім’ю, дітей і повсякденні обов’язки. Тобто це такий ідеальний образ мами або Батька сімейства. Для жінки звичайно ж прекрасне становище, особливо якщо інша інформація гороскопу цьому не суперечить.

Знову ж таки, це не говорить про те, що такої людини окрім домашніх справ цікавити не буде, 5 будинок будинок, який відповідає за дітей, це ще і будинок інтересів, у 6 – крім турбот про близьких регулює і робочі обов’язки. Але в будь-якому випадку, все буде «крутитися» навколо сім’ї.
У дуже багатьох, більшості навіть напевно, підручниках по натальній астрології, наводиться співвідношення квадрантів з часом – так існують кілька ритмічних поділу:
1. Добовий ритм – 1-й квадрант – ранок, другий день, 3-й вечора, 4-й — ніч
2. Річний – 1-й весна, 2-й літо, 3-й осінь, 4-й зима
3. Віковий – 1-й дитинство (0-21 років), другий – юність (21-42), 3-й зрілість (42-63), 4-й старість (63-84).
Передбачається, що за силою того чи іншого квадранта (тобто по заповнюванню квадранта Планетами), можна зробити висновок, які періоди будуть максимально продуктивними.
Тобто скажімо у людини другого квадранта найбільш насиченою буде життя в період від 21 до 42 років, його працездатність буде максимальною вдень, і любити він буде літо.
Чоловік 1-го квадранта все найцікавіше проживе в дитинстві і буде потім його все життя згадувати, працювати йому краще вранці, а максимально добре себе почувати навесні.
Я такою методикою не користуюся, так як мені вона видається дещо надуманою і відірваною від життя. Але як завжди, у Вас є чудовий шанс для досліджень у цій області.
Дуже цікаво буває порівняти як співвідноситься розташування півсфер/квадрантів в гороскопі (тобто в карті, на яку нанесені будинку — зробленою з урахуванням часу і місця народження) і у космограмі.

Космограмма— це карта, що складається без урахування часу і місця народження, найчастіше складається коли час невідомо, але потрібно визначити хоча б психотип.
Космограмма не прив’язана до конкретного місця народження, а значить не враховує соціальних умов в яких народилася людина, вона не погано описує загальні характерологічні моменти, тип темпераменту, деякі ще питання, але, по суті, говорить більше не про те, «як буде» а про те, «як могло би бути, якби на людину не впливала середовище в якому він народився і виріс.
Гороскоп складається з урахуванням часу і місця народження індивіда, саме з цього, його ми і приймаємо за індивідуальну натальну карту.
Так зіставляючи гороскоп і космограму ми можемо визначити, як узгоджуються внутрішні мотивації з зовнішніми реаліями.
Вважати у космограмі точно так само як і в гороскопі, але місцем АСЦ у космограмі служить 0 гр.Овна (відповідно ДСЦ – 0гр.Ваг), МС – 0гр. Козерога, ІС – 0 гр.Раку. (перший квадрант від 0 гр. Овна до 0 гр. Раку. Західна півсфера – від 0 гр. Раку до 0 гр.Козерога, через 0 гр. Ваг).
Тобто передбачається, що на підставі цього зіставлення, ми могли б сказати приміром таке: скажімо у нас людина у якої заповнений 2 квадрант гороскопу але там стоять Козеріг, Водолій, Риби – ми отримуємо симбіоз з 2 квадранта гороскопу і 4-го дня.
Тобто така людина дуже б хотів реалізовуватися соціального життя, досягати якогось соціального статусу, значущості (заповнений 4 квадрант космограми, що хотілося б, що могло б вийти, якщо б обставини цьому сприяли). Але народився він тут і зараз, у цих батьків, у цій соціальному середовищі (гороскоп з будинками). І ось ця сама середовище (будинку) говорить – «яка тобі кар’єра? Які тобі амбіції?!» сиди вдома, і щі вари – 2 квадрант гороскопу.
це перебільшено звичайно, але в більшій чи меншій мірі вираженості має місце бути.

Інформація про дистанційне навчання Астрології на моїх курсах, знаходиться ось тут

Відправити карту на конкурс можна ознайомившись ось з цими правилами

Для того, щоб нічого не пропустити, не забувайте підписуватися як на статті так і на коментарі до них.

www.astrologbrova.com

Знайомство з картою другий квадрант, гороскоп, квадранти, квадранти гороскопу, космограмма, лекції з астрології, перший квадрант, півсфери, півсфери гороскопу, третій квадрант, четвертий квадрант

Навігація по записах

Стихія Вогонь. ЛЕКЦІЯ 3.
Лекція 1. Історія астрології

53